Нарахування заробітної плати в BAS Бухгалтерія

54 080

В конфігурації  BAS Бухгалтерія розрахунок та виплата заробітної плати, в тому числі відпускних і лікарняних, проводиться в два етапи:

  • розрахунок суми заробітної плати (лікарняних / відпускних), суми податків та утримань по кожному співробітнику;
  • оформлення платіжних документів по виплаті заробітної плати (відпускних / лікарняних) і перерахування внесків і податків.

Розрахунок заробітної плати в BAS Бухгалтерія

Для нарахування заробітної плати, розрахунку ПДФО, військового збору та нарахування ЄСВ відкрийте розділ “Зарплата і кадри – Зарплата – Нарахування зарплати” і натисніть кнопку “Створити“.

У відкритому документі “Нарахування зарплати” в шапці заповніть наступні поля:

  • реквізит “Організація” – заповнюється автоматично або обирається потрібна;
  • реквізит “Місяць нарахування” – вкажіть місяць, за який необхідно нарахувати заробітну плату;
  • реквізит “Дата” – автоматично заповнюється поточною датою, зазвичай документ проводиться останнім днем місяця;
  • реквізит “Номер” – автоматично заповнюється після проведення документа;
  • реквізит “Підрозділ” – заповнюється, якщо необхідно нарахувати зарплату певного підрозділу організації.

Табличні частини документа заповнюються за допомогою кнопок:

  • “Заповнити” – заповнюються суми за даними кадрового обліку про місця роботи співробітників та їх планові нарахування, по всій організації або зазначеному підрозділу;
  • “Підбір” – для підбору певних співробітників.

Разові нарахування, нарахування відпускних або лікарняних вносяться в документ вручну (або документом Кадрове переведення). Для того, щоб додати рядок в документі Нарахування зарплати натисніть кнопку «Додати» і в новоствореному рядку оберіть потрібного співробітника і необхідне нарахування та вкажіть суму.

Відмітимо що в конфігурації BAS Бухгалтерія такі види нарахувань як Оплата відпустки, Оплата лікарняних (за рах. підпр.), Оплата лікарняних (за рах. ФСС) є в базі і їх не потрібно створювати самостійно.

Примітка. Для автоматичного розрахунку відпускних, лікарняних, ведення табеля обліку робочого часу та нарахування заробітної плати з врахуванням неявок, Ви можете скористатись модулем SELERA.

Після заповнення даних необхідно відкоригувати відпрацьований час для співробітників, які працювали неповний місяць. Потім провести перерахунок залежних нарахувань, податків і внесків за допомогою кнопки «Перерахувати».

При необхідності проводиться ручне коригування розрахованих в документі сум. Якщо відкориговані суми не слід перераховувати, то в подальшому необхідно зняти прапорець “Авторозрахунок” у відповідних рядках нарахувань і утримань, або включити прапорці “Коригувати внески” і “Коригувати ПДФО” на відповідних закладках документу.

Загальні суми по документу можна відобразити натиснувши на “Підсумки по документу“. При цьому кнопки із зображенням знаку питання розшифровують підсумкові дані більш докладно.

Результати розрахунку по кожному співробітнику можна проаналізувати за допомогою розрахункового листка, скориставшись посиланням під табличною частиною “Докладніше див. Розрахунковий листок”. Розрахункові листки також можна відкрити в розділі меню Зарплата і кадри – Зарплата – Звіти по зарплаті.

Розрахунок заробітної плати за першу половину місяця в BAS Бухгалтерія

Для розрахунку і подальшої виплати заробітної плати за першу половину місяця створіть документ “Нарахування зарплати” з відміткою “Попередній розрахунок”. Відзначимо, що документи такого виду служать тільки для попереднього розрахунку і не здійснюють розрахунок ЄСВ і ПДФО, не формують проводок, а також ніяк не впливають на результати подальшого повного розрахунку заробітної плати. 

При заповненні такий документ враховує тільки основні нарахування співробітників (оклади) і відпрацьований час від початку місяця до дати формування документу. Виплачуються ці суми документом Відомості в банк/касу з видом виплати Аванс (за попереднім розрахунком), за мінусом податків, які розраховуються при виплаті.

В програмі передбачена виплата авансу фіксованою сумою. Для цього потрібно внести суми авансу в розділі меню Зарплата і кадри – Виплата зарплати – Аванси співробітникам. Ці суми не потрапляють до документу Нарахування зарплати, а виплачуються документом Відомості в банк/касу з видом виплати Аванс. В цьому випадку податки при виплаті розраховуються від зворотного (зверху), щоб сума до виплати дорівнювала вказаному авансу.

Таким чином можна нарахувати аванс, заробітну плату, лікарняні та відпускні, в програмі BAS Бухгалтерія.




12 коментарів
  1. Ірина 30.05.2024 о 14:57

    Доброго дня.Підкажіть,будь ласка,як роздрукувати розрахунковий лист в БАС Бухгалтерії,щоб на кінець місяця не було боргу!?

    • ПортфельПортфель 30.05.2024 о 16:43

      Добрий день.
      В розрахунковому листку відображаються нараховані та виплачені суми працівнику, і сальдо на кінець. Тому, якщо є борг, потрібно перевірити нарахування та виплати.
      Можливо не проведені платіжні документи по відомості на виплату заробітної плати.

  2. Ірина 10.05.2024 о 21:03

    Підкажіть будь ласка як настроїти облік ЄСВ ФОП по статтям витрат в програмі БАС Бухгалтерія?

    • ПортфельПортфель 13.05.2024 о 10:36

      Доброго дня. Статті витрат по ЄСВ ФОП можна зазначити в регістрі відомостей «Статті витрат за внесками ФОП» в розрізі рахунків витрат.

  3. Олена 13.06.2023 о 20:51

    Якщо зробили попередній рохрахунок – проводок немає. Далі робимо в кінці місяця вже повний розрахунок – період потрібно вказувати з 01 до кінця місяця чи за 16 до кінця?

    • ПортфельПортфель 14.06.2023 о 09:57

      Доброго дня. Повний розрахунок в кінці місяця розраховується і проводиться за ввесь місяць, з 01 до кінця місяця.

      • Раїса 21.03.2024 о 13:44

        Якщо зробили попередній розрахунок і за ним виплатили аванс, то як правильно зробити розрахунок за 2-гу половину місяця для виплати? Якщо документ нарахування в кінці місяця проводиться за повний місяць, то і відомість на виплату буде заповнюватися за весь місяць, але ж аванс ми вже виплатили. Як зробити щоб і нарахування за місяць були правильні і щоб розрахунок авансу і 2-ї половини зп для виплати був правильний?

        • ПортфельПортфель 21.03.2024 о 15:12

          Доброго дня. Для того, щоб у виплаті за 2-гу половину місяця вірно розрахувались суми, потрібно повністю провести виплату авансу: для цього на підставі відомості на виплату авансу зробіть Списання з банківського рахунку. Після цього при заповненні відомості виплати за 2-гу половину місяця програма розрахує суми вірно: нарахування – мінус податки – мінус аванс. Детальніше за посиланням: https://portfel.ua/viplata-ta-deponuvannya-zarplati-v-bas-buhgalteriya/

  4. Оля 21.08.2020 о 09:48

    Підкажіть, будь ласка, чому звільненні працівники попадають у відомість Бухгалтерія 2.0. Як їх забрати?

    • ПортфельПортфель 21.08.2020 о 10:31

      Доброго дня. Можливо, по звільненим співробітникам є невиплачені суми.

  5. ирина 09.07.2020 о 13:10

    як роздрукувати відомість заробітньої плати з 8.3

    • ПортфельПортфель 09.07.2020 о 15:32

      Доброго дня. В Бухгалтерія 2.0 для друку розрахункової відомості відкрийте розділ Зарплата і кадри/Зарплата/Звіти по зарплаті. Виберіть звіт Розрахункова відомість та роздрукуйте його, натиснувши кнопку Роздрукувати результати звіту або Ctrl+P

Коментувати