Нарахування відпускних в BAS Бухгалтерія

13 574

В конфігурації «BAS Бухгалтерія» немає табелю обліку робочого часу, відповідно суми відпускних і лікарняних не розраховуються автоматично. Користувач повинен самостійно нарахувати необхідні суми і внести їх в документ «Нарахування зарплати», після чого з них будуть утримані податки і збори, а також нараховано ЄСВ ФОП. Далі ці суми підтягуються в документи виплати зарплати через касу або банк (якщо вони ще не були відображені в даних документах в попередніх періодах).

Вид нарахування «Оплата відпустки» в конфігурації «BAS Бухгалтерія» додано розробниками, тому користувачу не потрібно створювати його самостійно. Даний вид нарахування знаходиться в довіднику «Нарахування» в розділі «Зарплата і кадри»-«Довідники та настройки».

Нарахування відпускних здійснюється в документі «Нарахування зарплати». Натисніть кнопку «Заповнити», щоб заповнити табличну частину «Нарахування».

Для співробітника (або співробітників), яким необхідно нарахувати суми відпускних, додайте в табличній частині «Нарахування» окремий рядок (рядки) з прізвищем співробітника та оберіть вид нарахування «Оплата відпустки».

У колонці «Розмір» вкажіть розраховану вручну суму нарахованих відпускних.

У колонці «Дата початку» і «Дата закінчення» проставте відповідно дати початку і закінчення відпустки. Аналогічно для зарплатних нарахувань, які повинні розраховуватися пропорційно відпрацьованим дням, необхідно поставити дати, коли працівник не перебував у відпустці. Якщо відпустка була посеред місяця, можна не вносити дати, коли він працював, а вказати кількість фактично відпрацьованих днів в поле «Відпрацьовано днів» в рядку нарахування окладу, після чого сума окладу перерахується.

Після натискання кнопки «Перерахувати» з усіх сум нарахувань на закладках «ПДФО» і «Внески ФОП» будуть розраховані податки і збори.

Якщо відпустка була перехідною і припала на два різні місяці, необхідно додати два рядки з нарахуванням «Оплата відпустки», і в колонці «Розмір» вписати суми, які припадають на кожний із цих періодів, а в колонці «Дата початку» і «Дата закінчення» проставити відповідні дати.

Тоді ПДФО та ЄСВ ФОП буде розрахований по кожному місяцю окремо, пропорційно до сум відпускних і окладу, що припадають на кожен місяць відпустки.

Таким чином Ви можете в напівручному режимі нарахувати суми відпускних.

Примітка. Автоматично розрахувати відпускні та лікарняні можна за допомогою модуля SELERA для BAS Бухгалтерія.

Немає коментарів

Коментувати