Формування об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ в BAS Бухгалтерія

16 384

Програма BAS Бухгалтерія автоматично формує регламентовану звітність на основі даних, що були внесені в процесі ведення обліку. У тому числі це форма об’єднаної звітності «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску».

Згідно чинного законодавства у обєднаний звіт з ПДФО та ЄСВ потрапляє наступна інформація:

Додаток 1 – по кожному працівникові відображається сума нарахованої заробітної плати, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; про суми нарахованого ЄСВ.

Додаток 4 – про суми нарахованої і виплаченої заробітної плати; про суми нарахованого і утриманого ПДФО та військового збору; про доходи інших фізичних осіб, зокрема виплати на користь фізичних осіб – підприємців (ФОП).

Примітка. Лікарняні для ПДФО і ВЗ – це зарплата, тому у Додатку 4 вони відображаються у загальній сумі з єдиною ознакою. При цьому в звітності з ЄСВ лікарняні не входять до фонду оплати праці та відображаються в окремому рядку в Додатку 1.

Додаток 5 – формується, якщо протягом звітного кварталу відбулися кадрові зміни: прийняття на роботу, звільнення, розпочалась або завершилась відпустка по догляду за дитиною, працівник переведений на іншу посаду або в інший підрозділ.

Всі ці дані в додатки об’єднаної звітності в BAS Бухгалтерія автоматично потрапляють з документів нарахування зарплати, виплати заробітної плати, перерахування податків та кадрових документів.

Для того, що у об’єднану звітність потрапили дані по виплатах фізичним особам та ФОП, до моменту формування об’єднаної звітності, потрібно створити документ «Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ» в розділі Зарплата і кадри – ПДФО. Цим документом фіксуються усі доходи, що не стосуються заробітної плати, але мають включатися до об’єднаної звітності (доходи ФОП, аліменти і т.п.).

При створенні документу Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ вкажіть квартал та місяць, за які має сформуватися інформація у цьому документі, та натисніть Заповнити:

  • По оплаті – для заповнення даними з документів «Списання з банківського рахунку» і «Видатковий касовий ордер», що пов’язані із виплатами на користь фізичної особи, або
  • За взаєморозрахунками – для заповнення даними з документів «Авансовий звіт» та «Надходження товарів і послуг».

Створіть послідовно три таких документа за кожен місяць кварталу, вказавши дату документу – останній день відповідного місяця.

Заповнити та вивантажити звіт у формат .xml можна трьома способами, описаними в статті Як подати об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ в BAS

Немає коментарів

Коментувати