Інструкція по роботі з захищеними носіями (токенами) в M.E.Doc

80 411

Як згенерувати секретний ключ на захищений носій в програмі M.E.Doc?

1. Сформуйте заявку на посилений сертифікат. Для цього увійдіть в розділ Адміністрування – Сертифікати – Заявка на сертифікати та оберіть Файл – Сформувати заявку.
2. Після заповнення заявки перевірте її на помилки: Наступні дії – Перевірте заявку.

Заявки на сертифікати
3. Згенеруйте секретний ключ: Наступні дії – Згенеруйте заявку і секретний ключ

Генерація заявки

4. У вікні, що відкрилося, оберіть Зберігати секретний ключ на захищений носій, оберіть захищений носій, який має бути під’єднаний до вашого ПК, та у полі Пароль носія ведіть пароль до вашого захищеного носія.

Зверніть увагу! За замовчуванням пароль для захищених носіїв від виробника «АВТОР» стандартний – 12345678. При генерації секретного ключа на новий носій необхідно вводити саме його. Стандартний пароль потрібно змінити або після генерації секретних ключів, або до генерації.

Генерація секретного ключа
5. Програма повідомить про успішне збереження секретного ключа на захищений носій та заявки на отримання сертифікату за вказаним шляхом.

Збереження секретного ключа

Як підписати звіт, в програмі M.E.Doc, секретним ключем, що знаходиться на захищеному носії?

У відкритому звіті оберіть Наступні дії – Передати звіт на підпис.
У вас відкриється стандартне вікно підписання документу, в якому необхідно поставити позначку у полі Використовувати захищений носій

Підпис ЕЦП на токені

Якщо захищений носій відповідає обраному сертифікату відобразиться назва носія, після чого вам необхідно вести пароль до носія та натиснути кнопку ОК.
При підписанні вводиться один пароль.

Підпис Автор

Зверніть увагу! Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів. Після такої кількості невдалого введення пароля захищений носій блокується.
Відновлення роботи із ним передбачає генерацію секретного ключа та отримання нового сертифіката відкритого ключа в АЦСК. Перевидача нового сертифікату до закінчення терміну дії платна. Потребує блокування старих сертифікатів і отримання нових згідно процедури АЦСК «Україна».

Повторіть процедуру підписання згідно з ваших налаштувань, після чого відправте звіт через Наступні дії – Відправити звіт до контролюючого органу.

Прийом пошти із захищеним носієм.

Для прийому повідомлень від контролюючих органів та ваших контрагентів натисніть на панелі інструментів на кнопку – (отримати повідомлення). У вас відкриється стандартне вікно прийому вхідних повідомлень, в якому необхідно поставити позначку у полі Використовувати захищений носій, після чого вам необхідно вести пароль до носія та натиснути кнопку ОК.

Прийом пошти

Як змінити пароль до захищеного носія в програмі M.E.Doc?

Увійдіть у розділ Адміністрування – Сертифікати – Встановлені сертифікати та оберіть Файл – Захищений носій (Token) – Зміна пароля

Зміна пароля
У вас відкриється вікно Зміна пароля, в якому необхідно обрати ваш захищений носій у полі -Пристрій для збереження секретних ключів, після чого ввести старий пароль, а потім новий.

Зміна старого пароля токен
Якщо старий пароль введено невірно – програма повідомить про це наступним вікном:

неправильний пароль токен

Зверніть увагу! Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів. Якщо старий пароль введено вірно – з’явиться вікно про успішну зміну пароля до захищеного носія.

Захищений носій заблоковано, як відновити його роботу в програмі M.E.Doc?

Після 7 разів неправильного вводу пароля ваш носій блокується та з’являється вікно із попередженням:

Заблокований токен

Для відновлення вашої роботи виконайте наступне:
1. Увійдіть у Адміністрування – Сертифікати – Встановлені сертифікати та оберіть меню Файл – Захищений носій (Token) – Цілковите очищення

Очищення токена

2. У відкритому вікні Цілковите очищення, оберіть ваш захищений носій у полі – Пристрій для збереження секретних ключів, після чого введіть новий пароль до нього.

Пароль очищення токен

Цілковите очищення передбачає видалення інформації із захищеного носія.

Повідомлення Медок

3. Після очищення носія необхідно згенерувати новий секретний ключ, використовуючи новий пароль до носія та отримати новий сертифікат в АЦСК.

Забули пароль до захищеного носія, що робити?

Якщо ви забули пароль до секретного ключа, вам необхідно виконати очищення носія. Для цього введіть новий пароль, але при цьому вся ваша інформація буде видалена з носія.
Для очищення увійдіть у Адміністрування – Сертифікати – Встановлені сертифікати та оберіть меню Файл – Захищений носій (Token) – Цілковите очищення
У відкритому вікні Цілковите очищення, оберіть ваш захищений носій у полі – Пристрій для збереження секретних ключів, після чого введіть новий пароль до нього.

Після очищення носія необхідно згенерувати новий секретний ключ, використовуючи новий пароль до носія та отримати новий сертифікат в АЦСК.
Отримання нового сертифікату до закінчення терміну дії платна. Потребує блокування старих сертифікатів і отримання нових згідно процедури АЦСК «Україна».

Скільки секретних ключів можна зберігати на захищеному носієві?

Один захищений носій = один секретний ключ, тобто сертифікат директора, бухгалтера та печатки повинні зберігатися на окремих носіях. Наприклад, один носій може зберігати секретний ключ директора підписання та шифрування одночасно.

Скільки паролів потрібно вводити при підписання документа?

На захищеному носії ключ генерується всередині пристрою і зберігається в захищеній області пам’яті, при цьому він не зашифровується. Тому пароль доступу до ключа в даному випадку відсутній. Для виконання операцій з ключем необхідний тільки пароль доступу до носія. Тобто при підписані електронних документів необхідно вводити тільки один пароль.

Як дізнатися, який захищений носій відповідає обраному сертифікату?

1. Під’єднайте захищені носії до вашого ПК.
2. Увійдіть у Адміністрування – Сертифікати – Встановлені сертифікати та оберіть необхідний сертифікат. Далі оберіть меню Файл – Захищений носій (Token) – Пошук секретного ключа.
Якщо обраний сертифікат відповідає під’єднаному носієві у вас з’явиться наступне вікно:

Відповідність сертифікату

Якщо під’єднаний носій не відповідає обраному сертифікату програма попередить про це.

Яким чином будуть працювати з захищеними носіями веб-сервіси державних органів?

Оскільки більшість веб-сервісів державних органів використовують криптографічні засоби ЗАТ “Інститут інформаційних технологій”, для роботи з ключем на захищеному носії необхідно буде встановити програмне забезпечення “ІІТ Користувач ЦСК-1.3. Агент підпису”. Це програмне забезпечення розповсюджується безкоштовно та є на відповідних веб-ресурсах. Якщо веб-сервіс підтримує роботу з захищеними носіями, то після встановлення даного програмного забезпечення можна буде використовувати ключ ЕЦП на носії.

Як відбуватиметься автопродовження сертифікатів на захищений носій?

Починаючи з оновлення 10.01.199 автопродовження сертифікатів у програмі M.E.Doc доступне в будь-який час та банер для клієнта з’являтиметься за 45 днів до закінчення сертифікатів. Вартість послуг видачі сертифіката ключа КЕП згідно прайсу.
Для автопродовження в будь-який час увійдіть у розділ Адміністрування – Сертифікати – Заявка на сертифікати та у меню Файл оберіть Сформувати заявки.

формування заявок

1. У відкритому вікні оберіть Продовжити сертифікати.
2. Далі заповнюєте всю необхідно інформацію про контактну особу та обираєте, які саме сертифікати необхідно продовжити.
3. Наступне вікно, що відкриється – це вікно генерації секретних ключів.
У ньому оберіть Зберігати секретний ключ на захищений носій, далі оберіть захищений носій, який має бути під’єднаний до вашого ПК, та у полі Пароль носія ведіть пароль до вашого захищеного носія.
Зверніть увагу! За замовчуванням пароль для захищених носіїв від виробника «АВТОР» стандартний 12345678. При генерації секретного ключа на новий носій необхідно вводити саме його. Стандартний пароль ви можете змінити або після генерації секретних ключів, або до генерації.
Генерація ЕЦП токен
4. Далі необхідно підписати заявку діючим сертифікатом ЕЦП.
Підпис токен
Операції, що описані у пунктах 3 та 4, будуть автоматично повторені для всіх обраних сертифікатів.
5. Далі відкриється вікно із вибором адреси, на яку будуть відправлені заявки.
Вибір адресата
Програма повідомить про успішне відправлення заявок
6. Відкриється вікно Форма оплати, де можна обрати зручний спосіб оплати.
7. Обов’язково дочекайтеся квитанції №1 та квитанції №2 із результатом обробки ваших заявок.
8. Завантажте нові сертифікати.
9. Відправте повідомлення про реєстрацію електронно-цифрового підпису до контролюючого органу.

 Як відбуватиметься автоперевидача сертифікатів на захищений носій?

Автоперевидача сертифікатів відбувається так само як і автопродовження в програмі, при виконані усіх тих умов ,що і при автопродовжені.

Автопродовження – це новий сертифікат на новий термін дії, оплата згідно прайсу за кожен сертифікат для юридичної особи або ФОП.

Для автоперевидачі в будь-який час увійдіть у розділ Адміністрування – Сертифікати – Заявка на сертифікати та у меню Файл оберіть Сформувати заявки.

1. У відкритому вікні оберіть Перевидати сертифікати.
2. Далі заповнюєте всю необхідно інформацію про контактну особу та обираєте, які саме сертифікати необхідно продовжити.
3. Наступне вікно, що відкриється – це вікно генерації секретних ключів.
У ньому оберіть Зберігати секретний ключ на захищений носій, далі натиснувши кнопку оберіть захищений носій, який має бути під’єднаний до вашого ПК, та у полі Пароль носія ведіть пароль до вашого захищеного носія.
Зверніть увагу! За замовчуванням пароль для захищених носіїв від виробника «АВТОР» стандартний 12345678.

Придбати захищений носій цифрового підпису

26 коментарів
  1. Ирина 21.02.2022 о 09:47

    Добрый день! Скажите, пожалуйста, при работе в сетевой версии Медка токен необходим на каждый компьютер?

    • ПортфельПортфель 21.02.2022 о 14:45

      Доброго дня. Можна встановити токен на сервер і працювати з Медок в термінальному режимі (через віддалений робочий стіл).

  2. Дмитро 04.02.2022 о 13:44

    Доброго дня! Як записати (перенести з ПК) свій Key6 на токен, на якому вже записан ключ попередника? Тобто,чи можу я скористуватися токином попередника, записавши на нього свій ключ і,якщо так,то як це зробити

    • ПортфельПортфель 04.02.2022 о 14:35

      Доброго дня. На токен ключ можна тільки згенерувати, записати вже існуючий ключ неможливо. Ви можете очистити токен попередника та згенерувати на нього новий ключ.

  3. Наталья 15.01.2022 о 21:35

    Як потрібно здавати чи блокувати токен/КЕП при звільнені?

    • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 11:07

      Доброго дня. Інструкцію по блокуванню/відликанню сертифікатів можна переглянути за посиланням: https://portfel.ua/faq-medoc/jak_zablokuvaty_sertuficat/. При цьому ключ, який блокується, потрібно обирати на токені.

  4. Наталья 29.12.2021 о 14:02

    Доброго дня! КЕП на токене как сделать автопродление чтобы новый записался на этот токен.

    • ПортфельПортфель 29.12.2021 о 14:09

      Доброго дня. По автопродовженню зверніться будь ласка в організацію, в якій Ви придбали попередній КЕП.

  5. Ольга 11.01.2021 о 22:52

    Доброго дня.Як користуватися ключем в iphone?

    • ПортфельПортфель 12.01.2021 о 12:14

      Доброго дня. Токени не призначені для роботи з мобільними пристроями

  6. Ната 24.12.2020 о 16:53

    Доброго дня! Відправте будь ласка інструкцію, як записати секретний ключ з компьютера смарт-картку. Дякую

    • ПортфельПортфель 28.12.2020 о 10:19

      Доброго дня. Електронний ключ потрібно одразу генерувати на смарт-картку

  7. Катерина 27.10.2020 о 13:23

    Добрий день. як перенести сертифікати ключа на токен? якщо вони були збережені на комп”ютері?

    • ПортфельПортфель 27.10.2020 о 17:49

      Доброго дня! Якщо Вас цікавить запис ключа на токен, то це не можливо зробити без його перегенерації. Перегенерувати можна в програмі M.E.Doc + сплатити рахунок за дану послугу. Якщо у Вас ключ вже є на токені, але потрібно додати до нього сертифікат, то на сайті розробника токена є утиліта, яка дозволяє дозаписати сертифікат ключа.

  8. Дмитро 16.10.2020 о 10:19

    Добрий день ! Як записати секретний ключ медок з файлу на чистий токен. Дякую

    • ПортфельПортфель 16.10.2020 о 11:06

      Доброго дня. Відповіли на електронну пошту

  9. Марина 04.02.2020 о 13:04

    Доброго дня, що потрібно зробити щоб ключі казначейства працювали у медку?

    • ПортфельПортфель 04.02.2020 о 13:35

      Доброго дня. Для роботи з ключами ДКУ необхідно придбати ліцензію M.E.Doc з функціями підтримки всіх форматів ключів КЕП

  10. Таня 10.12.2019 о 21:00

    Скільки часу чекати на другу квитанцію

    • ПортфельПортфель 11.12.2019 о 10:37

      Доброго дня. Час отримання другої квитанції не залежить від того, де розміщені ключі електронного підпису

  11. Lilia 03.10.2019 о 20:35

    Чи потрібно якісь додаткові модулі для передачі звітності, якщо плануємо скористатись ключами від АЦСК Держказначейства

    • ПортфельПортфель 04.10.2019 о 10:43

      Доброго дня. Для подачі звітності в програмі M.E.Doc потрібно придбати модуль Модуль “Звітність” з функціями підтримки всіх форматів ключів ЕЦП

  12. Елена 31.07.2019 о 11:04

    Чи працює Медок, зихищений токен (картридер та смарт карти Автор) від АЦСК Держказначейська служба України?

    • ПортфельПортфель 31.07.2019 о 14:30

      Доброго дня. Так, працює

  13. Йосип 04.01.2018 о 13:38

    Чи працює з Медок, захищений Токен з ключами від АСЦК Міністерства юстиції?

    • AdminpfПортфель 05.01.2018 о 13:33

      Доброго дня! Медок працює з Токенами з ключами від АСЦК Міністерства юстиції за умови, що захищений носій від виробника ТОВ “Автор”.

Коментувати