Виплата та депонування зарплати в BAS Бухгалтерія
28 093В конфігурації BAS Бухгалтерія документ “Відомість на виплату зарплати” замінили на документи “Відомості в банк” для безготівкового розрахунку на зарплатні картки співробітників і “Відомості в касу” для видачі зарплати готівковими коштами.
Виплата зарплати через банк в BAS Бухгалтерія
Для виплати зарплати через банк необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри – Виплата зарплати – Відомості в банк” і натиснути кнопку “Створити”.
У відкритому документі “Відомість в банк” необхідно заповнити наступні поля:
- “Організація” – заповнюється автоматично або обирається потрібна.
- “Підрозділ” – заповнюється, якщо виплачується зарплата певного підрозділу організації.
- “Зарплатний проект” – заповнюється для формування списку співробітників, які обслуговуються в одному банку.
- “Виплачувати” – обирається вид виплат, який визначає правила і порядок заповнення документа.
- “Місяць виплати” – заповнюється місяцем, за який виплачується зарплата.
Табличні частини документа заповнюються автоматично кнопкою “Заповнити“.
Щоб вибрати вид виплат для заповнення документу, необхідно в полі “Виплачувати” натиснути на стрілку вниз. Для перегляду всього списку видів виплат потрібно натиснути на посилання “Показати всі“.
Розглянемо види виплат в програмі:
- “Чергова виплата” – заповнює суми до виплати по кожному співробітнику, згідно розрахункового листка співробітника.
- “Чергова виплата з погашенням боргів” – заповнює невиплачені суми за попередні місяці.
- “Аванс” – формує авансові виплати в розмірі встановлених фіксованих сум кожному співробітнику в регістрі Аванси співробітникам. Після заповнення сум авансу потрібно натиснути кнопку “Розрахувати” для розрахунку ПДФО, військового збору та ЄСВ, зазвичай податки в такому випадку розраховуються зверху (від зворотного).
- “Аванс за попереднім розрахунком” – формує авансові виплати за попереднім розрахунком за першу половину місяця, нараховані документом Нарахування зарплати з відміткою Попередній розрахунок. Після заповнення сум потрібно натиснути кнопку “Розрахувати” для розрахунку ПДФО, військового збору та ЄСВ.
- “Депоненти” – використовується для виплати депонованих раніше сум.
- “Дивіденди” – підготовка до виплати дивідендів.
Окрім цього, є можливість самостійно створити виплати, які умовно можна назвати міжрозрахунковими, – це виплати по конкретним нарахуванням. Для цього потрібно відкрити розділ меню “Зарплата і кадри – Довідники та настройки – Види виплат” та натиснути Створити. В табличній частині створеного виду виплати потрібно вказати нарахування, по якому треба здійснити виплату, та встановити відмітку навпроти способу розрахунку податків.
Примітка. Для автоматичного розрахунку та виплати відпускних, лікарняних, відряджень Ви можете скористатись модулем SELERA.
Для виплати зарплати через банк для співробітників повинні бути задані особові рахунки, на які перераховується зарплата та вказаний зарплатний проект. Ці дані зазнчаються в картці співробітника в розділі “Виплата зарплати“. При цьому з одним банком може бути укладено декілька договорів.
При формуванні відомості в банк заповнення сумами виплат можливе як за окремим зарплатним проектом, так і без урахування проекту.
На підставі документу “Відомість в банк” потрібно створити документ “Списання з банківського рахунку”, який реєструє факт виплати та формує проводки по співробітниках. Якщо виникає потреба перезаповнити “Відомість в банк”, необхідно розпровести ці два документи, а після коригування відомості підтягнути її в документ “Списання з банківського рахунку”.
Виплата зарплати через касу в BAS Бухгалтерія
Для виплати зарплати через касу в BAS Бухгалтерія необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри – Виплата зарплати – Відомості в касу“ і натиснути кнопку “Створити“. Всі поля документу заповнюються аналогічно документу “Відомість в банк”, окрім поля “Зарплатний проект”, який відсутній в даному документі.
Співробітникам, яким виплата здійснюється через касу, зарплатні проекти та особові рахунки не зазначаються.
На підставі документу “Відомість в касу” потрібно створити документ “Видатковий касовий ордер”, який реєструє факт виплати та формує проводки по співробітниках. Якщо виникає потреба перезаповнити “Відомість в касу”, необхідно розпровести ці два документи, а після коригування відомості підтягнути її в документ “Видатковий касовий ордер”.
Конфігурація BAS Бухгалтерія дозволяє сформувати комплект видаткових ордерів для виплати заробітної плати окремо по кожному співробітнику за допомогою обробки “Виплата зарплати видатковими ордерами“. Щоб скористатися обробкою, необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри – Сервіс – Виплата зарплати видатковими ордерами”.
У формі обробки слід вказати платіжну відомість, статтю руху грошових коштів і дату формування касових ордерів. У табличній частині обробки слід зазначити співробітників, для яких будуть формуватися видаткові касові ордери. Комплект видаткових касових ордерів формується автоматично натисненням на кнопку “Створити документи“. Для проведення цих касових ордерів слід натиснути на кнопку “Провести документи”.
Депонування в BAS Бухгалтерія
Невиплачена вчасно заробітна плата може бути депонована. Для реєстрації цього факту призначений документ “Депонування зарплати“. Щоб створити документ необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри – Виплата зарплати – Депонування“ і натиснути кнопку “Створити” або сформувати з документу “Відомість в касу” за допомогою кнопки “Створити на підставі“.
Дані можуть бути заповнені автоматично по кнопці “Заповнити” по залишках не виданої заробітної плати. Документ при проведенні також формує проводки по відображенню депонування в бухгалтерському обліку. З документа можна сформувати друковану форму реєстру депонованих сум.
При обліку депонованої заробітної плати слід дотримуватися такої схеми:
- Спочатку вводиться документ “Відомість в касу“.
- Якщо виплата здійснюється окремими касовими ордерами, то формуються ордера по співробітниках, які отримали зарплату.
- На підставі відомості вводиться документ “Депонування зарплати“.
- Після цього на підставі документа “Відомість в касу” можна ввести видатковий касовий ордер на виплату за відомістю.
Для виплати депонента оформляється документ “Відомість в касу” або “Відомість в банк” з видом виплати “Депоненти“.
Таким чином здійснюється виплата нарахованої заробітної плати в BAS Бухгалтерія через банк та касу підприємства.
Скільки відомостей на видачу з/пл. можна створити на підприємстві?
Доброго дня. Кількість відомостей за період необмежена. При цьому автоматичне заповнення можливе в розрізі Підрозділів, Зарплатних проектів і Видів виплати.
не формуется відомость на виплату заробітної плати через банк .Що можно зробити ?
Доброго дня. Перевірте чи проведене нарахування заробітної плати за обраний період та чи внесені Особові рахунки співробітників за зарплатними проектами
Добрый день! Я не могу сделать выплату через кассу, не заполняется ведомость в кассу, только через банк, только ведомость в банк заполняется. Что можно сделать?
Доброго дня! Створіть будь ласка Відомість на виплату зарплати через касу (Зарплата і кадри / Виплата зарплати / Відомості в касу). Якщо у Вас ще виникнуть запитання по 1С:Підприємство звертайтесь за тел. (097) 333 39 23 (095) 333 39 23 – спеціаліст по Вашій конфігурації Віталій
Добрий день! При створенні Відомості на виплату заробітної плати через касу – всі кнопки в документі неактивні. До того працювало нормально. Підкажіть, будь-ласка, що можна зробити?
Доброго дня. Кнопки можуть бути неактивні у Відомості на виплату заробітної плати, якщо є пов’язані документи (касовий) або закритий період для редагування