Як відправити контрагенту посилання на первинний документ з M.E.Doc

3 953

Починаючи з версії 1.01.019, в програмі M.E.Doc реалізовано відправку на електронну пошту  посилання на первинний документ. Відтепер контрагент може отримати, підписати КЕП та відправити електронний документ з будь-якого пристрою, в тому числі з смартфону чи планшету. Даний функціонал дозволяє обмінюватися е-документами з контрагентами, які не мають спеціального програмного забезпечення.

Для того, щоб відправити контрагенту посилання на документ, необхідно у розділі Довідники відкрити Картку контрагента. У розділі Контактні дані заповнити поле Найменування, додати Email та встановити відмітку Відправляти посилання на документ. В такому випадку програма буде відправляти посилання на кожен електронний документ даному контрагенту.

Для відправки посилання потрібно створити документ у Реєстрі первинних документів, підписати його та на вкладці Оберіть дію натиснути пункт Надіслати посилання на документ. Посилання буде надіслано на Е-mail, вказаний попередньо у Картці контрагента.

Детальніше про результат відправки можна дізнатися, натиснувши вкладку Відправлено контрагенту. У разі успішної відправки, в цій вкладці буде вказано посилання на відправлений документ, яке можна відкрити в браузері.

Таке ж посилання на електронну пошту отримує і контрагент. Перейшовши за ним, він може переглянути, підписати або відхилити надісланий йому документ та зберегти його в форматі PDF з підписами.

Важливо!

  • Відправка посилання працює тільки при наявності прямого з’єднання.
  • Можлива відправка масових посилань на документи в автоматичному режимі, за допомогою автообробника в програмі M.E.Doc.
  • Посилання можна сформувати для будь-яких первинних документів, окрім податкових накладних, розрахунків коригувань та акцизних накладних.
  • Для підписання, затвердження / відхилення документа або його збереження реєстрація в СОТА не потрібна.
  • Всі документи, відправлені та підписані через електронну пошту, можуть бути завантажені в M.E.Doc або СОТА протягом терміну зберігання.

Термін зберігання посилання на первинний документ:

  • Посилання на документ можна відкрити або завантажити в Медок чи СОТА впродовж 180 днів після отримання, за умови, що документ не було затверджено/відхилено чи отримано в іншій програмі.
  • Якщо документ було затверджено/відхилено або отримано, посилання буде дійсним протягом 14 днів.

Примітки. В оновленнях 11.01.022 до програми M.E.Doc додана можливість створення та відправки посилання на первинний документ для підписання співробітниками підприємства-відправника. Функціонал працює у пілотному режимі.

В оновленнях 11.01.028 реалізовано можливість здійснення багатостороннього обміну первинними документами з використанням посилання на документ. Контрагенти можуть опрацьовувати та затверджувати документи, для яких налаштовано багатосторонній обмін, за отриманими посиланнями. Після затвердження за посиланням, документ буде автоматично відправлено наступному учаснику обміну, згідно з налаштованим маршрутом.

Схема відправки посилання та підписання співробітниками:

  1. На вкладці Наступні дії для непідписаних первинних документів необхідно натиснути Відправити документ для допідписання.
  2. У вікні, що відкрилось, потрібно обрати співробітника, якому потрібно відправити посилання на документ (з довідника Співробітники або заповнити вручну).
  3. За отриманим посиланням співробітник підписує документ електронним підписом. Підписання здійснюється комплектом підписів, що налаштований у програмі для відповідного типу документів.

Статус документа у програмі синхронізується після прийому пошти. Підписаний співробітником документ отримує статус Готовий до відправки.

Функціонал реалізований для документів, обмін якими здійснюється через платформу «ПТАХ»
Немає коментарів

Коментувати