Як діяти в разі зупинки реєстрації ПН/РК

22 670

У разі блокування реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, які відповідають критеріям ризику, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК, на розгляд комісії ДФС наступну інформацію:

  • таблицю даних платника податків (далі — Таблиця) за встановленою формою, яка є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Критерії);
  • пояснення та/або копії необхідних документів.

Для того, щоб створити дані електронні документи в програмі Медок потрібно перейти за шляхом: Звітність – Реєстр звітів – Файл – Створити звіт (Виставити період) – Розділ «Державна фіскальна служба» – Інше (для Юр. осіб ) / Звітність фізичних осіб (для ФОП).

Зупинка реєстрації ПН

Відповідно до п. 3 Критеріїв, заповнення граф Таблиці здійснюється в такий спосіб:

  • у графі 2 — зазначається вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • у графі 3 — коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг відповідно до ДКПП, що на постійній основі постачаються (виготовляються) платником податку;
  • у графі 4 — коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг відповідно до ДКПП, що на постійній основі придбаваються (отримуються) платником податку.

2

Як повідомляє  ДФС, пояснення платник може подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій за відмовленими ПН/РК за формою J(F)1312602.

4

Таке повідомлення формується окремо за кожними ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, до повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360102 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ).

Якщо розмір додатків (сканкопій) перевищує допустимий розмір в 2 мб, то потрібно створити новий документ за формою J(F)1360102. В M.E.doc це можливо зробити шляхом копіювання попереднього додатку обов’язково в існуючий пакет.

5

6

Важливо!!! На час підписання вищезазначеного пакету документів потрібно перевірити налаштування підписів, так як цей пакет повинен бути підписаний комплектом «Директор – Печатка». Налаштувати комплект підписів можна в  меню  Адміністрування – Параметри системи – Підпис розділ Податкові та видаткові накладні.

7

Зверніть увагу!  В разі отримання квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК до ПН, платнику податків необхідно кожного разу заповнювати Додаток до Критеріїв  оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (код бланка в Медок J(F)1312302).

Раніше ми писали:

Оновлено критерії оцінки ризику для зупинення реєстрації ПН. Відеоогляд: Алгоритм дій платника

П’ять днів очікування — далі автоматична реєстрація ПН

Немає коментарів

Коментувати