Як відправити документи в ФСС в програмі M.E.Doc

10 853

Згідно постанови правління ФСС від 19.07.2018 р. № 12 змінено документ «Заява-розрахунок» та введено новий документ «Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам». При цьому страхувальникам надана можливість подавати ці документи в електронному вигляді з КЕП.

Для подачі «Заяви-розрахунку» та «Повідомлення» в ФСС в електронному вигляді потрібно :

1. В паперовому вигляді подати у відділення Фонду соціального страхування:

  • Договір ФСС у двох примірниках, який можна заповнити та роздрукувати в програмі M.E.Doc. Бланк договору C1200102 знаходиться в розділі ФСС України, в підрозділі Інше. Після позитивного рішення щодо Договору, страхувальник зможе подавати нові звіти до ФССУ в електронному вигляді.
  • Паперові сертифікати кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

2. Створити документи «Заява-розрахунок» (С1100101) та «Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам» (С1100201) в програмі «Медок» в розділі ФСС України, заповнити та надіслати їх в електронному вигляді.

Після відправки звітів страхувальник отримує наступні квитанції:

  • Квитанція №1 – засвідчує факт одержання та час отримання електронного документу Страхувальника.
  • Квитанція №2 – формується Фондом ФСС по результатам перевірки електронного документу  та засвідчує факт відправлення та його час.
  • Квитанція №3 – формується спеціалізованим програмним забезпеченням Фонду та засвідчує факт і час прийняття (неприйняття) електронного документа та внесення його у базу даних ФСС.

Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. У разі подання документів в електронному вигляді з КЕП, роздрукована заява-розрахунок разом із документами, на підставі яких призначались виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Для користувачів BAS чи 1С:Підприємство є можливість вивантажити заповнену «Заяву-розрахунок» чи «Повідомлення» з облікової системи в M.E.Doc за допомогою обробки експорту документів ФСС.Немає коментарів