Звіти з аналізу ПДВ в BAS Бухгалтерія

7 527

Програма BAS Бухгалтерія дозволяє вести облік операцій з податку на додану вартість. Для підвищення ефективності роботи бухгалтера з податковим кредитом та податковим зобов’язанням у програмі передбачені спеціалізовані звіти з аналізу вхідного та вихідного ПДВ.

Звіти з аналізу ПДВ в BAS Бухгалтерія знаходяться в розділі меню Звіти – Звіти з ПДВ.

Розглянемо кожен звіт детальніше.

 Перевірка суми вхідного ПДВ

Даний звіт дозволяє провести аналіз сум вхідного ПДВ за місяць або з початку року. У звіті можна перевірити відповідність сум ПДВ сумам зареєстрованих податкових документів за період, у розрізі операцій відвантаження/повернення. При цьому сума вхідного ПДВ визначається відповідно до договору.

Для заповнення звіту потрібно вказати період, вибрати організацію та натиснути кнопку Сформувати.

Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань

Даний звіт дозволяє провести аналіз сум очікуваного і підтвердженого вхідного ПДВ за місяць або з початку року.

У звіті можна проаналізувати відповідність сум очікуваного ПДВ та підтвердженого податковими документами, у розрізі:

  • операцій відвантаження/повернення,
  • ставок, рахунків обліку ПДВ,
  • видів діяльності ПДВ,
  • господарської діяльності.

При цьому, сума очікуваного вхідного ПДВ буде відповідати ПДВ, визначеному згідно з умовами договору, тільки після виконання  реєстрації авансів.

Перевірка суми зобов’язань по ПДВ

Даний звіт дозволяє провести аналіз сум вихідного ПДВ за місяць або з початку року. У звіті можна перевірити відповідність сум ПДВ сумам зареєстрованих податкових документів за період, у розрізі операцій відвантаження/повернення. При цьому сума зобов’язань з ПДВ визначається відповідно до договору.

Очікуваний та підтверджений ПДВ продажів

Даний звіт дозволяє провести аналіз сум очікуваного і підтвердженого вихідного ПДВ за місяць або з початку року. У звіті можна проаналізувати відповідність сум очікуваного зобов’язання з ПДВ сумам, підтвердженими податковими документами, за період у розрізі:

  • операцій відвантаження/повернення,
  • ставок ПДВ,
  • рахунків обліку ПДВ.

При цьому, сума очікуваного вихідного ПДВ буде відповідати ПДВ визначеному згідно з умовами договору, тільки після виконання  реєстрації авансів.

Таким чином, BAS Бухгалтерія дає можливість бухгалтеру швидко та зручно проаналізувати суми вхідного та вихідного ПДВ.

Примітка: ІПН та іншу інформацію по контрагенту можна автоматично завантажити в BAS за допомогою модуля перевірки контрагентів через сервіс Opendatabot.

Нагадуємо, що податкові накладні та розрахунки коригування можна вивантажити з BAS в M.E.Doc за допомогою модуля “Інтеграція BAS з M.E.Doc“, для їх подальшого затвердження контрагентами та реєстрації в ЄРПН.

Немає коментарів

Коментувати