Як виплатити електронні лікарняні

5 668

Як відомо, згідно наказу МОЗ № 1066 від 01 червня 2021 року були впровадженні електронні лікарняні.

При цьому залишились 4 випадки, коли ще можуть видаватись паперові лікарняні:

 1. Продовження і закриття листків непрацездатності, які були оформлені до 1 жовтня.
 2. Після закінчення строку, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку.
 3. У разі технічної проблеми, внаслідок якої протягом 7 днів неможливо передати дані з електронної системи охорони здоров’я до ПФУ.
 4. Довідка за формою 147/о застрахованій особі при народженні дитини.

Розглянемо детально схему роботи з електронними лікарняними.

Що таке електронний лікарняний

Електронний лікарняний – це документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності працівника та зареєстрований в Електронному реєстрі листків непрацездатності під індивідуальним номером. Такий лікарняний, як і паперовий, є підставою для нарахування страхових виплат.

Електронні лікарняні спростять оформлення листків тимчасової непрацездатності як працівнику так і нарахування виплат роботодавцю:

 • працівнику – не потрібно вказувати всі свої реквізити при оформленні та відвідувати лікаря, щоб забрати лікарняний – у разі нормального перебігу хвороби він закриється автоматично;
 • роботодавцю – який в автоматичному режимі отримає інформацію, хто зі співробітників перебуває на лікарняному. Не буде необхідності зберігати паперові лікарняні й передавати їх у Пенсійний фонд.

 1. Лікар заповнює анкету у відповідному електронному кабінеті.
 2. Інформація обробляється у медичний висновок, що містить зокрема інформацію:
  • посилання на запис про лікуючого лікаря та медичну установу;
  • дату та час реєстрації медичного висновку;
  • суть висновку лікуючого лікаря: категорію – «Захворювання або травма загального характеру», «Догляд за хворою дитиною», «Догляд за хворим членом сім’ї» і т.п.; відмітку про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта; інші відмітки за потреби.
  • посилання на запис в Реєстрі про попередній медичний висновок за наявності чи відмітку про початок нового випадку тимчасової непрацездатності;
  • період дії медичного висновку.
 3. Після отримання інформації від медичної системи, Пенсійний фонд формує електронний лікарняний, який можуть побачити як роботодавець, так і застрахована особа. При цьому інформація про діагноз пацієнта є конфіденційною, та не передається ні в ПФУ, ні роботодавцю.

Як роботодавцю переглянути електронний лікарняний

Роботодавець може отримати інформацію по листках непрацездатності свого працівника за допомогою веб-порталу Електронних послуг ПФУ. Для цього потрібно відкрити пункт меню особистого кабінету страхувальника «Листки непрацездатності», де можна здійснити пошук за такими параметрами:

 • номер листка непрацездатності;
 • період непрацездатності;
 • РНОКПП застрахованої особи;
 • включення до заяви-розрахунку.

Страхувальник також може переглянути, сформувати та роздрукувати заяви-розрахунки по листках непрацездатності в пункті меню особистого кабінету страхувальника «Заяви-розрахунки».

Примітка. «Заяву-розрахунок» в ФСС також можна сформувати та вивантажити із облікової системи BAS за допомогою обробки експорту. Якщо Ваша облікова система BAS Бухгалтерія – розрахувати лікарняні і сформувати «Заяву-розрахунок» можна за допомогою модуля Selera.

Як оплачувати електронні лікарняні

Нараховувати компенсацію з тимчасової непрацездатності будуть протягом 10 днів з моменту закриття електронного лікарняного. Розмір виплат залишиться колишнім: від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи, залежно від стажу, розмір допомоги по вагітності та пологах – 100% середнього доходу.

Алгоритм призначення виплат такий же, як і для паперового лікарняного:

 • на підставі електронного лікарняного визначається кількість днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування;

 • проводиться розрахунок суми компенсації з тимчасової непрацездатності з врахуванням стажу працівника (довідку про страховий стаж також можна отримати на сайті ПФУ – детальніше тут);
 • заповнюється заява-розрахунок і подається до відділення Фонду за місцем обліку.

Таким чином, впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла, та зручно і оперативно нарахувати необхідні виплати.
Немає коментарів

Коментувати