Як подати документи для розблокування ПН/РК в Медок

13 391

Порядок блокування ПН/РК регулюється постановою КМУ від 11.12.2019 р. №1165 (набрала чинності 01.02.2020 р.). Даним законодавчим актом визначені також Критерії оцінки ризиковості платника податку:

У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК  зазначаються:

  • порядковий номер та дата складення ПН/РК;
  • визначення критерію(їв) оцінки, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
  • пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копій документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК у ЄРПН.

Зауважимо, що квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК отримують і постачальник, і покупець.

Важливо! Оскільки квитанція про зупинення реєстрації, що направляється покупцеві, у програмі M.E.Doc покупця розміщується у Реєстрі звітів, радимо платникам систематично переглядати вказаний розділ програми для відслідковування проблемного податкового кредиту.

Щоб розблокувати процес реєстрації ПН/РК, вам необхідно подати до органу ДФС за місцем реєстрації у електронному вигляді пояснення та/або копії документів, про які йдеться у квитанції про зупинення реєстрації.

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  у розрізі Критеріїв ризиковості  затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено за формою J(F)1312603.

Повідомлення J(F)1312603 формується лише по одній (одному) окремій ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі. У разі необхідності до такого повідомлення додаються копії документів, для транспортування яких передбачений Додаток за формою J(F)1360102.

Вимоги до документів, що подаються для розблокування ПН/РК:

  • Копії документів повинні мати формат PDF.
  • Кожен окремий pdf-файл не повинен перевищувати 2 Мб.
  • Для передачі кожного pdf-файлу створюється окремий Додаток за формою J(F) 1360102.
  • Форми J(F) 1360102 можуть надсилатись до ДФС лише у складі пакету як додатки до Повідомлення J(F)1312603, при цьому кількість додатків за формою J(F) 1360102 у пакеті повинна відповідати вказаній у Повідомленні J(F)1312603  кількості документів, що додаються.

Для створення повідомлення J(F)1312603 в M.E.Doc необхідно увійти в розділ «Звітність – Реєстр звітів» та натиснути «Створити звіт» в меню «Файл».

З переліку звітів необхідно вибрати повідомлення J(F)1312603 та натиснути кнопку «Створити». Далі програма відкриє створене повідомлення, яке необхідно заповнити.

Для додавання кожного pdf- файлу необхідно натиснути «Наступні дії – Додати вкладення».

Довільний документ необхідно заповнити та додати в нього pdf-файл. Для того, щоб повернутись до головного документу, тобто до повідомлення, необхідно натиснути «Наступні дії – Відкрити головний документ».

Після додавання всіх необхідних pdf-файлів, документ необхідно подати. Підписати та відправити можна з відкритого документу через меню «Наступні дії – Передати звіт на підпис – Відправити у контролюючий орган».

Подавати необхідні для розблокування реєстрації ПН/РК документи можна протягом 365 календарних днів, відраховуючи з дня, наступного за днем виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій ПН/РК.
Немає коментарів

Коментувати