Прийом працівників на роботу в BAS Бухгалтерія

16 566

У даній статті розглянемо прийом на роботу в конфігурації “BAS Бухгалтерія” та створення нового працівника у вигляді покрокової інструкції.

Необхідно відзначити, що в даній конфігурації існує два способи ведення кадрового обліку: повний і спрощений. Спрощений варіант не дає можливості створювати кадрові документи, накази друкуються безпосередньо з картки співробітника.

Для включення можливості ведення повноцінного обліку кадрів потрібно відкрити розділ Головне – Параметри обліку. Перейдіть на вкладку «Співробітники і зарплата» і встановіть відмітку Повний в розділі «Кадровий облік». В розділі Співробітники і зарплата встановіть також відмітки У цій програмі та По кожному працівнику.

Установки виконані, розглянемо порядок прийому на роботу співробітника на основну посаду та за сумісництвом.

Прийом співробітника на основне місце роботи

Для того, щоб оформити прийом на роботу в “BAS Бухгалтерія”, перейдіть в розділ: Зарплата і кадри – Прийоми на роботу. Натисність кнопку «Створити» і заповніть в документі наступні дані:

  • В поле «Підрозділ» – підрозділ організації, де співробітник буде здійснювати трудову діяльність, якщо підрозділу немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) створіть новий підрозділ.
  • В поле «Посада» – посаду прийнятого співробітника. Якщо її немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) заведіть нову:

  • В поле «Співробітник» – співробітник організації, якого приймаєте на роботу згідно з трудовим договором. Натисніть на кнопку «Створити» і внесіть в довідник нового співробітника:

Заповніть необхідні дані: ПІБ, дату народження, код за ДРФО (ідентифікаційний код), стать. Натисніть «Записати та закрити» та поверніться до документу «Прийом на роботу».

В полі «Вид зайнятості» вкажіть «Основне місце роботи». На вкладці «Нарахування» натисніть кнопку «Додати», оберіть необхідні нарахування та вкажіть розмір оплати.

В нижній частині цього вікна оберіть Категорію ЄСВ для працівника і проведіть документ. Згідно даної категорії буде нараховуватись ЄСВ в документі нарахування заробітної плати, відповідно якщо залишити це поле порожнім – ЄСВ нараховуватись не буде.

Примітка. Окрім друку наказів про прийняття на роботу працівників, може виникнути потреба в друці штатного розпису. Для цього скористайтеся розробкою.

Прийом співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом

Оформимо в конфігурації “BAS Бухгалтерія” прийом співробітника за внутрішнім сумісництвом.

Відзначимо, що одна фізична особа може укладати з організацією відразу кілька трудових договорів. У такому випадку для правильного заповнення персоніфікованої звітності та довідок з ПДФО фізичну особу не дублюємо, а на кожен трудовий договір заводимо нового співробітника.

Оскільки фізична особа вже працює в організації, програма повідомляє, що знайдена людина зі схожим ім’ям. Натисніть кнопку «Так, це той, хто мені потрібен» і особисті дані будуть заповнені автоматично:

З картки співробітника-сумісника натисніть Оформити документ, створіть документ Прийом на роботу, де виберіть вид зайнятості – Внутрішнє сумісництво. За аналогією з прийомом на основне місце роботи вкажіть вид нарахування, розмір заробітної плати, категорію ЄСВ і проведіть документ.

Таким чином, Ви можете прийняти працівника на роботу за основним місцем  і по внутрішньому сумісництву в програмі “BAS Бухгалтерія”.

Перейти: Як подати повідомлення про прийняття працівника на роботуНемає коментарів

Коментувати