Індексація зарплати в BAS Бухгалтерія

21 512

В даній статті розглянемо питання по індексації, які найчастіше виникають при розрахунку заробітної плати в конфігурації BAS Бухгалтерія (редакція 2.1):

  • Як внести індекс інфляції в BAS Бухгалтерія?
  • Як змінити базовий місяць індексації?
  • Як нарахувати індексацію заробітної плати?

1. Як внести індекс інфляції в BAS Бухгалтерія

1.Перш за все, запускаємо BAS і в основному меню (зліва) вибираємо пункт меню “Зарплата і кадри”,  розділ “Довідники та настройки” – “Настройки обліку зарплати”

2. У довіднику відкриваємо запис по організації. Якщо його немає – натискаємо правою кнопкою миші в будь-якому полі довідника і вибираємо в контекстному меню пункт “Створити” – відкриється регістр “Настройки обліку зарплати по організації”.

3. У відкритому вікні натискаємо на посилання “Нормативні величини для розрахунку зарплати”.

4. Переходимо на вкладку “Індекс інфляції”.

5. Додаємо запис про індекс інфляції в довідник. Натискаємо на кнопку “Створити”, вказуємо дату (період), за який вносимо індекс інфляції, вказуємо величину індексу і натискаємо на кнопку “Записати і закрити”.

У місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) індекс споживчих цін враховують за 1 або 100 %. Для подальшої індексації його рахують наростаючим підсумком з місяця, наступним за місяцем такого підвищення.

При визначенні базового місяця індексації, зверніть увагу на п.10.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення №1078: “Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Як змінити базовий місяць індексації та нарахувати індексацію в BAS Бухгалтерія

Розглянемо приклад, коли працівникам підвищено оклад з 1 січня 2021 р. В BAS Бухгалтерія для цього використовується документ “Кадрове переведення” з відміткою Змінити умови оплати праці.

Після цього для зміни базового місяця індексації необхідно створити документ «Зміна параметрів розрахунку індексації (за посадами)» в розділі “Зарплата і Кадри” – “Зарплата”.

Якщо потрібно змінити базовий місяць індексації по всіх посадах, натисніть Заповнити за штатною розстановкою, якщо ж зміни відбулись лише по кількох посадах, скористайтесь кнопкою Додати.

Базовий місяць індексації визначається датою, яка вказана в колонці Дата зміни. При подальших змінах окладу створюється новий документ з відповідною Датою зміни.

Далі створюємо документ «Нарахування зарплати» і перевіряємо розрахунок індексації.

Для самоперевірки можна скористатися онлайн-калькулятором індексації зарплати, наприклад на сайті «Дт-Кт».

Таким чином, можна нарахувати індексацію заробітної плати в “BAS Бухгалтеріяредакція 2.1.

Примітка. Оскільки в BAS Бухгалтерія не передбачений облік робочого часу та розрахунки по середньому, для спрощення нарахування заробітної плати скористайтесь модулем SELERA. Модуль SELERA інтуїтивний та інтегрований в BAS Бухгалтерія, дозволяє вести графіки роботи, табель обліку робочого часу, автоматично розрахувати відпускні, лікарняні та оклад згідно відпрацьованого часу.
Немає коментарів

Коментувати