Журнал реєстрації в BAS

6 538

Журнал реєстрації в BAS – це протокол роботи користувачів (лог), який ведеться під час роботи в програмі.

Всі дії користувачів записуються в журнал реєстрації:

  • дата та час зміни об’єкта;
  • з якого комп’ютера відбувалося підключення;
  • тип підключення (товстий, тонкий клієнт) та сеанс;
  • який користувач робив зміни в базі даних;
  • дата і час входу в інформаційну базу;
  • який довідник, документ чи звіт відкривався, змінювався, видалявся.

Для перегляду журналу реєстрації потрібно увійти в інформаційну базу BAS під користувачем з правами адміністратора. Розглянемо журнал на прикладі конфігурації BAS Роздрібна торгівля.

Відкриваємо розділ Адміністрування – Обслуговування – Журнал реєстрації:

По замовчуванню Журнал реєстрації відкривається на останній події.

Як бачимо, користувач Прокоп зайшов у інформаційну базу BAS з комп’ютера Sasha-PC  у вказаний час і вніс зміни в довідники.

Для пошуку у журналі реєстрації можна скористатися кнопкою Установити відбір. У вікні, що відкриється, можна вибрати відповідні параметри: період, користувача, змінені документи чи довідники, комп’ютер входу і т.д.

Журнал реєстрації зберігається в папці *Log в каталозі бази BAS. При видаленні чи переміщенні файлів із цього каталогу, всі дані із журналу реєстрації зникнуть, тому рекомендуємо створювати його резервну копію.

Як скоротити журнал реєстрації в BAS

Протягом часу роботи з програмою дані журналу реєстрації стають дедалі більшими, що може призвести до нестачі місця на диску. Зменшити розмір файлу журналу реєстрації можна в режимі конфігуратора.

Для цього в конфігураторі відкрийте розділ Адміністрування – Настройка журналу реєстрації.

Скоротити журнал реєстрації можна 2 способами:

1. Кнопкою “Скоротити” видаляємо всі дані до певної дати та записуємо їх в окремий файл. Також в цьому вікні можна вказати, які саме події потрібно реєструвати: помилки, попередження, інформацію, примітки.

2. Розділяємо збереження журналу по періодам. Наприклад, при установці періоду «Тиждень», кожен тиждень буде створюватися новий файл журналу реєстрації. В такому випадку можна застарілі дані перемістити або архівувати.

Таким чином, ми розглянули роботу та налаштування журналу реєстрації в BAS, і бачимо що вони прості та зручні для користувача.
Немає коментарів

Коментувати