Ремонт інформаційної бази BAS

5 831

Появу різного роду систематичних збоїв в програмі, а саме: помилок, невірних даних в звітах, аварійного закриття програми, можна вважати пошкодженням бази. Найчастіше проблеми виникають внаслідок збоїв електроживлення.

Якщо Ви бачите, що залишки в ОСВ відображаються некоректно, чи з’являються цифри в базі, які тягнуться з періоду, ранішого ніж введення початкових залишків, не проводяться певні документи або ж програма BAS часто “зависає” чи самостійно закривається, можна спробувати виконати ремонт бази.

Важливо! Обов’язково до виконання ремонту потрібно зробити резервну копію бази BAS (підійдуть 2-ий та 4-ий способи резервного копіювання, описані в статті). Це потрібно для того, щоб при невдалій спробі мати можливість повернути початкову копію бази та полагодити базу ще раз іншим способом.

Отже, ремонт бази умовно можна розділити на грубий і тонкий. Рекомендується спочатку провести грубий ремонт, а потім тонкий – більш розширений.

1. Грубий ремонт проводиться за допомогою  вбудованої утиліти BAS – chdbfl.ехе.  1С Утиліта

Утиліта знаходиться на системному диску комп’ютера, на якому встановлено BAS, наприклад:

C:\Program Files\BAS8.3.16.1690\bin\chdbfl.exe

Зверніть увагу, що доцільно використовувати утиліту саме тієї версії платформи, з якою запускалась дана інформаційна база.

Запустіть утиліту, вкажіть шлях до інформаційної бази, проставте відмітку Виправляти виявлені помилки та натисніть Виконати.

По завершенню утиліта видасть інформацію про помилки, у даному випадку в базі помилок не знайдено.

Розглянемо тепер пошкоджену базу. Утиліта видає інформацію про помилки, знаходить ушкоджені дані таблиць та виправляє більшість помилок.

Таким чином можна виконати грубий ремонт бази за допомогою утиліти chdbfl.ехе.

2. Далі розглянемо більш тонкий ремонт цієї бази через засоби конфігуратора BAS.

Відкрийте пошкоджену базу даних через конфігуратор, оберіть розділ меню Адміністрування – Тестування і виправлення. Оберіть відповідні перевірки, які потрібно здійснити з базою даних та натисніть Виконати. Якщо Ви не впевнені, які саме параметри тестування та виправленя обрати, залиште налаштування без змін.

По завершенню ремонту інформаційної бази даних, конфігуратор видає службове повідомлення про зміни в базі і завершення тестування.

Зазвичай описані вище методи допомагають виправити помилки в інформаційній базі BAS та продовжити роботу.
Немає коментарів

Коментувати