Створення контрагентів в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

7 673

Будь-яке підприємство, яке отримує дохід від своїх покупців та вносить надходження від постачальників, має хоча б кілька контрагентів. Схема внесення нового контрагента в інформаційну базу 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 нескладна.

Cтворення нового контрагента в конфігурації «Бухгалтерія» 2.0 виглядає наступним чином:

1. Відкриваємо довідник «Контрагенти»в розділі Довідники – Контрагенти.

2. Оскільки у довіднику Контрагенти зберігаються усі дані про постачальників, покупців, комітентів, комісіонерів, банки, державні органи та ін. доцільно розподіляти контрагентів по групах. Для цього призначена кнопка «Створити групу». Також є можливість створювати контрагента поза групою, в корінь довідника. Після натискання кнопки «Створити» відкривається чиста облікова картка нового контрагента.

3. На вкладці «Головне» заповнюємо основні дані про контрагента: повне та коротке найменування, код ЄДРПОУ, ІПН, вид. В цьому ж вікні за потреби можна замінити групу контрагента.

Важливо! При виборі одного з видів (юридична особа, фізична особа, відокремлений підрозділ) змінюється і перелік полів для заповнення.

На цьому етапі також можна створити банківські рахунки контрагента за посиланням «Всі банківські рахунки» -> «Створити». У картці Банківські рахунки заповнюємо необхідні реквізити:

  • номер рахунку;
  • валюта коштів;
  • МФО банку;
  • банк (можна знайти за МФО або підібрати з класифікатора);
  • дата відкриття і найменування.

Створити договори з даним контрагентом можна за посиланням «Всі договори» -> «Створити». У картці договору необхідно заповнити усі реквізити, основний з яких це «Вид договору»,  від якого залежить правильність ведення обліку з контрагентом у системі.

Примітка! Банківські рахунки та договора, які визначені основними, будуть автоматично підтягуватись в документи при виборі контрагента.

4. На вкладці «Адреси» заповнюємо юридичну, фактичну, поштову адреси та інші контактні дані. Якщо ці адреси співпадають, встановлюємо відповідні відмітки (фактична/поштова адреса співпадає з юридичною адресою):

5. На вкладці «Відповідальні особи» вказуємо керівника, головного бухгалтера та касира (за наявності даної інформації):

6. За необхідності заповнюємо вкладку «Додаткова інформація» та «FREDO ДокМен».

7. За потреби, перейшовши за посиланням «Рахунки розрахунків з контрагентом» можна налаштувати рахунки обліку, що будуть застосовуватися виключно при проведенні операцій з даним контрагентом.

8. Для збереження внесених даних натискаємо «Записати та закрити».

Це зручно! Для перегляду усіх документів пов’язаних з відповідним контрагентом скористатайтеся посиланням «Документи» із картки контрагента:

Зверніть увагу! Якщо Ви працюєте з великою кількістю контрагентів, внесення всіх даних займає багато часу, окрім цього можуть виникнути механічні помилки, що спричинить помилки в реєстрації податкових накладних.  В таких випадках скористайтеся модулем для автоматичного заповнення карток контрагентів та перевірки реєстраційних даних.

Немає коментарів