Партійний облік в BAS Малий Бізнес
2 176Партійний облік – це метод обліку товарних запасів, що надає можливість детального розрахунку собівартості товарів на складі. При цьому партія – це товари, що надійшли від одного постачальника за одним документом.
Партійний облік дозволяє відстежувати чітку дату та час закупівлі, постачальника, місце закупівлі, фактичний залишок товару на складі. Це важливо під час інтенсивної торгівлі чи реалізації товарів, наприклад із коротким терміном придатності.
Щоб увімкнути можливість використовувати партії в програмі BAS Малий Бізнес, необхідно активувати «чекбокс» за шляхом: Налаштування – Ще більше можливостей – Загальне – Партії номенклатури.
Якщо тут одразу біля надпису Партії номенклатури натиснути на знак «?», то отримаємо таке повідомлення:
Розглянемо операції з використанням даного функціоналу на прикладах.
Створимо два елементи в довіднику номенклатури: Молоко селянське 1,6% і Молоко селянське 2,6%. В картці кожного з цих об’єктів обліку на вкладці Партії відмічаємо 2 «чекбокси»: Використовувати партії і Обов’язкове заповнення партій.
Далі створимо два документи надходження з даними номенклатурними позиціями від 2-х різних постачальників і вкажемо різні закупівельні ціни.
Оскільки в картці номенклатури ми вказали обов’язкове заповнення партій, то при створенні документу надходження в табличній частині Товари у відповідній колонці ми вибираємо (якщо була створена раніше) або створюємо партію для даного документу.
Примітка. Згідно стандартного функціоналу від розробника партії створюються вручну, однак в нашій компанії Ви можете замовити доопрацювання щодо автоматичного створення партій.
В даному прикладі назви партій утворено від абревіатури назви постачальників, спеціального символу «/» і дати документу.
Також в партії зазначено реквізит Термін придатності, який не є обов’язковим. При потребі Ви можете створити будь який інший реквізит натиснувши + Свій реквізит.
Далі ми зробимо документ реалізації нашої продукції таким чином, щоб туди потрапили товари з різних партій.
Партії підбираються вручну, орієнтуючись на залишки по кожній партії.
Наостанок зробимо ще документи повернень частини продукції нашим постачальникам.
Загальний рух наших операцій за місяць матиме такий вигляд:
Дані цифри підтверджуються звітами по собівартості:
Як ми бачимо, на кінець місяця наші партії не об’єднуються в одну, як при стандартному обліку без вказання партій, а зберігаються окремо на складі зі збереженням своєї початкової собівартості в розрізі партії.
В наступному місяці реалізуємо ще частину нашого товару по одній із партій, щоб переконатися, що собівартість залишилась без змін.
Ось такий вигляд матимуть рухи документу Видаткова накладна.
Також сформуємо звіт по залишках на кінець місяця:
Оскільки в нас до партії ще був «підв’язаний» власний реквізит Термін придатності, при потребі можемо сформувати звіт по товарних залишках в розрізі партій із зазначенням даного терміну.
Таким чином, ми ознайомилися з функціоналом партійного обліку в програмі BAS Малий бізнес.