Робота з платіжним терміналом в BAS Малий Бізнес

3 827

Програма BAS Малий бізнес дозволяє автоматизувати роздрібні продажі і містить повний набір інструментів для роботи в роздрібному магазині: робоче місце касира (РМК), підключення ККМ, торгових ваг і сканера штрих кодів, а також підключення еквайрингового терміналу, облік операцій по ньому і контроль надходжень оплат на розрахунковий рахунок.

Включити модуль управління еквайрингом у BAS Малий бізнес можна в розділі «Гроші», натиснувши на посилання «Ще більше можливостей» та «чекбокс» «Розрахунки з банком-еквайрером».

Після установки даного «чекбокса» необхідно створити договір з банком-еквайрером. Відкриваємо картку контрагента потрібного банку або створюємо його з типом «Інші відносини».

Далі переходимо у вкладку «Договори» і натискаємо кнопку «Створити». Вид договору повинен бути «Інше», ставимо «чекбокс» – «Це договір еквайринга», інші налаштування в разі потреби.

Наступний етап – додавання обладнання (в даному випадку без фізичного підключення).

Для додавання еквайрингового терміналу у BAS Малий бізнес необхідно зайти в розділ «Компанія» – «Всі довідники» – «Еквайрингові термінали».

Натискаємо кнопку «Створити». У картці еквайрингового терміналу заповнюємо:

 • Еквайрер – банк, що надає послугу еквайрингу;
 • Договір – договір з типом еквайринговий;
 • Банківський рахунок – на який банк буде перераховувати гроші;
 • Каса ККМ – касове обладнання, через яке буде проходити чек;
 • Найменування – буде запропоновано автоматично.

В табличній частині заповнюємо платіжні системи та відсоток комісії по кожній з них.

Натискаємо кнопку «Записати і закрити» – термінал налаштований.

Робота з оплатами за платіжними картками

Приймати оплату платіжними картами у BAS Малий бізнес можна різними способами:

 1. Через Робоче місце касира (РМК)

Створюємо чек в РМК і натискаємо оплатити. У формі можемо вибрати вид оплати «Готівкою» або «Картою» або «Змішана оплата».

Натискаємо на «Карткою», вказуємо платіжну систему, інше (номер картки і номер чеку) за потребою і натискаємо кнопку «Пробити чек».

 1. Через журнал «Чеки ККМ».

У BAS Малий бізнес всі чеки відображаються в журналі «Чеки ККМ». Натискаємо в журналі кнопку «Створити». Вибираємо номенклатуру і переходимо у вкладку «Безготівкова оплата», в якій натискаємо кнопку «Банківською картою».

У формі оплати перевіряємо суму і вид карти та натискаємо кнопку «ОК». У картці Чека ми побачимо, що з’явився запис про оплату,  а в нижній частині інформації про оплату, а саме в комірці «Платіжними картками»,  з’явилася сума оплати. Натискаємо кнопку «Пробити чек».

 1. Оплата карткою із «Замовлення покупця»

Оплату карткою із «Замовлення покупця» можна зробити за допомогою кнопки «Створити на підставі» – в списку, що відкриється, бачимо «Оплата карткою».

Пункт «Оплата карткою» можна знайти також в документі «Видаткова накладна».

Натискаємо «Оплата карткою». У картці оплати вибираємо вид карти – інше заповнюється автоматично. У нижній частині документу бачимо комісію банку та касу, через яку пройде фіскальний чек.

Подивитися всі документи «Оплата карткою» можна в журналі «Операції з платіжними картками» в розділі «Гроші».

Контроль надходження оплат від банку

Банк перераховує кошти на рахунок організації через деякий час. У виписці банку ми бачимо надходження на розрахунковий рахунок по еквайрингу, тому розглянемо прив’язку надходження до оплати платіжною карткою.

У документі «Надходження на рахунок», який ми створили вручну або завантажили через виписку банку, в першу чергу в рядку «Операція» вибираємо «Звіт еквайра» та термінал, через який пройшла оплата. Далі знаходимо документ оплати через кнопки:

 • «Заповнити залишками» – в табличну частину потрапляють всі документи, пов’язані з надходженнями. Залишаємо потрібний документ, а решта видаляємо.
 • «Заповнити за період» – вказуємо період і в табличну частину потрапляють всі документи за вказаний період.
 • «Підбір» – в таблиці, що з’явилася, вибираємо потрібні документи і переносимо в табличну частину документу.

Після заповнення таблиці в документі «Надходження на рахунок» натискаємо «Провести і закрити». Оплати прив’язані – подивимося аналітику по еквайрингу.

Звіти по еквайрингу

Простежити за рухом коштів по еквайрингу можна через звіти, які можна знайти за посиланням «Звіти» в розділі «Гроші».

Розглянемо звіт «Розрахунки за еквайрингом»

У звіті бачимо по якому банку-еквайру, через який термінал і по якому документу пройшли оплати. Також у звіті відображається сума коштів за звітний період, які надійшли від банку і скільки ще має прийти. В останніх колонках звіту можемо подивитися суму комісії банку за обслуговування еквайрингу.

Таким чином, в BAS Малий Бізнес можна налаштувати роботу з платіжним терміналом та провести зручним способом оплату банківською карткою.

Немає коментарів

Коментувати