Надходження та реалізація товарів і послуг в «BAS Малий Бізнес»

12 090

В даній статті розглянемо як правильно провести надходження та реалізацію товарів і послуг в «BAS Малий Бізнес».

Надходження товарів і послуг

Прихід товарів на склад оформляємо документом Прибуткова накладна. Список всіх прибуткових накладних знаходиться в розділі Закупівлі.

Прибуткову накладну можна оформити на підставі Замовлення постачальнику, а можна як окремий документ.

Створимо Прибуткову накладну, в шапці вибираємо Постачальника, Договір, Склад і Операція. Якщо раніше було оформлено Замовлення постачальникові, можемо вказати відповідне замовлення.

Далі заповнюємо вкладку Товари списком номенклатури, вказуємо кількість і ціну. Якщо нам були надані знижки, інформацію про них ми можемо вказати в колонці % знижки.

На закладці Оплата можна вибрати раніше перерахований аванс.

На сторінці Додатково вибираємо підрозділ і вказуємо відповідального менеджера.

Після запису або проведення документа ми можемо роздрукувати різні друковані форми, наприклад цінники або етикетки.

Після проведення документа зміняться залишки товарів і стан взаєморозрахунків. Залишки можна переглянути в звіті «Рух товарів за складами», де буде відображено наше надходження:

В звіті «Взаєморозрахунки» можна побачити збільшення заборгованості перед постачальником:

Реалізація товарів та послуг

Реалізація товарів зі складу в базі оформляється документом Видаткова накладна. Список всіх видаткових накладних доступний в розділі Продажі.

Створювати Видаткову накладну ми можемо на підставі Замовлення покупця, Рахунку на оплату або Прихідної накладної.

Створимо новий документ Видаткова накладна. У шапці заповнюємо Покупця, Договір, вибираємо Склад і Вид операції. Якщо раніше було оформлено Замовлення покупця, то вибираємо і його.

Табличну частину Товари і послуги заповнюємо списком товарів і послуг, вказуючи їх характеристики, кількість і ціну. Заповнити список товарів зручно через кнопку Підібрати. Якщо клієнту були надані знижки, вказуємо їх у відповідних колонках.

На вкладці Оплата нам необхідно заповнити відомості по заліку авансів від покупця, якщо такі були. Заповнити їх зручніше по кнопці Підібрати. У новому вікні Залік передоплати в табличній частині Аванси вибираємо відповідний платіж і натискаємо Заповнити, щоб документ був перенесений в табличну частину До заліку і натискаємо Ок.

В результаті чого у нас відобразиться сума авансу.

Проводимо документ, тепер у нас зміняться взаєморозрахунки з клієнтом і залишки товарів.

З даного документа є можливість роздрукувати різні друковані форми, для цього в шапці документу натискаємо Друк і вибираємо потрібну форму.

Замість паперових документів є можливість відправити клієнту документи в електронному вигляді (видаткову накладну, рахунок на оплату, акт про надання послуг і т.д.) безпосередньо з «BAS Малий Бізнес» за допомогою сервісу FREDO ДокМен або модуля Flydoc. При цьому контрагенти можуть отримати Ваші документи в M.E.Doc, FlyDoc, СОТА або FREDO ДокМен.

Зміни в обліку можна перевірити, сформувавши звіти «Рух товарів за складами»:

Та звіт «Взаєморозрахунки»:

Таким чином можна провести надходження та реалізацію товарів і послуг, а також сформувати необхідні звіти, щоб перевірити, які зміни відбуваються після проведення даних документів в «BAS Малий Бізнес».