Облік готівкових коштів в BAS Малий Бізнес

2 565

У конфігурації BAS Малий бізнес є можливість ведення обліку готівкових коштів в декількох касах підприємства.

Довідник Каси використовують для того, щоб можна було розрізнити місце фактичного зберігання й руху коштів, наприклад – каса підприємства, каса керівника.

Одна і та ж каса може використовуватися в різних організаціях, при цьому в одній касі можуть зберігатися кошти в різних валютах.

Валюти в BAS Малий бізнес

В BAS Малий бізнес можна прив’язати ціну товару до курсу іноземної валюти, при цьому всі ціни і документи будуть заповнюватися в національній валюті, а договори і розрахунки з іноземними контрагентами – в їх валюті. Розглянемо коротко різні варіанти роботи і обліку операцій у валюті.

Щоб почати роботу з валютою в BAS Малий бізнес необхідно поставити відповідний «чекбокс»  в налаштуваннях програми – в будь-якому розділі натискаємо посилання «Ще більше можливостей»

Відкриється вкладка налаштувань – заходимо в розділ Гроші та ставимо «чекбокс» Декілька валют.

Закриваємо вкладку налаштувань і заходимо в розділ Гроші, де натискаємо посилання Валюти. Натискаємо кнопку Додати і вибираємо зі списку валюту, з якою будемо працювати.

Натиснувши на назву валюти 2 рази – відкриваємо картку Валюти, де можна налаштувати варіанти введення курсу і інші параметри.

Натиснувши на посилання Курси валют, відкриваємо вкладку, де можемо встановити курс валюти вручну, відредагувати поточний запис або створити новий. Якщо курс валюти встановлюється автоматично, то в картці Курси можемо побачити всі зміни з моменту підключення даної валюти.

Якщо ми прив’язуємо ціну до долара США, але угоди проводимо в гривнях, в BAS Малий бізнес для формування рахунків необхідно встановити Види цін продажу.

Для цього заходимо в розділ Продажі і вибираємо посилання Види цін, натискаємо кнопку Створити, у рядку Найменування вказуємо, що ціна в доларах, а в рядку Валюта ціни вибираємо USD. Натискаємо кнопку Записати і закрити.

Створимо документ Рахунок на оплату для перевірки. У рахунку повинно бути зазначено вид ціни, по якій проводиться розрахунок (в нашому прикладі Роздрібна (USD)) – ціна автоматично перераховується за поточним курсом в гривні.

Статті руху грошових коштів в BAS Малий бізнес

Можливості програми передбачають облік грошових коштів підприємства в розрізі статей їх руху, що забезпечує додаткову аналітику і деталізацію обліку.

Сформувати список статей руху грошових коштів рекомендується перед початком ведення фінансового обліку. Незважаючи на те, що в будь-який момент цей список можна доповнити або відредагувати, необхідний мінімум даних краще ввести заздалегідь.

Для переходу в режим роботи із статтями руху грошових коштів відкрийте розділ Гроші та в панелі навігації натисніть на посилання Статті руху грошей.

Всі статті руху грошових коштів, які вводяться і зберігаються в конфігурації, автоматично потрапляють в цей список.

Даний довідник має ієрархічне представлення. Статті руху грошових коштів можна об’єднувати в тематичні групи, причому рівень вкладеності груп не обмежений. Наприклад, можна сформувати групи Банк, Каса і т. п. та в кожній з них зберігати відповідні статті. При цьому групування даних в довіднику не є обов’язковим – можна зберігати статті і у вигляді простого списку.

Якщо ви маєте намір групувати статті руху грошових коштів, то спочатку сформуйте структуру груп, після чого заповнюйте їх статтями. Щоб додати довідник в групу натисніть кнопку Створити групу, введіть найменування групи і натисніть кнопку Записати і закрити (можна також включити групу до складу іншої, створеної раніше групи).

Щоб сформувати і додати в довідник статтю руху грошових коштів, натисніть на панелі інструментів кнопку Створити. В полі Найменування вкажіть назву статті, а в полі Група вкажіть групу, до складу якої її слід включити. Якщо ви не маєте наміру використовувати механізм групування – залиште поле Група незаповненим. Щоб зберегти статтю, натисніть Записати і закрити.

Примітка. Модуль “Клієнт-банк” дозволяє автоматично імпортувати банківську виписку та налаштувати заповнення статтей руху грошових коштів в банківські документи, в залежності від тексту в призначенні платежу.

Таким чином, ми розглянули як додати касу, вказати валюту взаєморозрахунків та створити статті руху грошових коштів для додаткової деталізації в BAS Малий Бізнес.




Немає коментарів

Коментувати