Довідник Контрагенти в «BAS Малий Бізнес»

6 941

Підприємство, яке працює в «BAS Малий Бізнес» та отримує дохід від своїх покупців, має хоча б одного контрагента, якому необхідно, для прикладу, виставити  рахунок на оплату. Процедура внесення нового покупця чи постачальника в довідник «Контрагенти» наступна:

Відкриваємо довідник «Контрагенти».  Є кілька доступів до цього довідника: Довідники – Контрагенти, Продажі – Покупці або Закупівлі – Постачальники.

Для швидкої фільтрації в списку контрагентів можна встановити види контрагентів «Покупці», «Постачальники» або «Інші» (наприклад Банки, Фонди і т.п.).

В картці контрагента в полі «Замітки» можна вказати додаткову інформацію про партнера. Крім того, з’явилася можливість прикріплення «Тегів» – будь-якої інформації, за якою потім можна здійснити фільтр та пошук.

Зауважимо, що нового контрагента можна створити, вказавши лише код ЄДРПОУ. Для цього скористайтесь модулем перевірки контрагентів для BAS.

Також в картці контрагента додано рядок стану, що відображає зведену інформацію по взаєморозрахунках – хто і скільки винен, а також дату останньої події (відвантаження, оплата, запланована зустріч тощо).

Налаштування взаєморозрахунків з контрагентом відтепер здійснюються також у його картці:

Взаєморозрахунки можна вести: по договорах, по документах, по замовленнях. Тут також можна відмітити чи вести Облік оплати по замовленнях і/або рахунках.

Для налаштування рахунків розрахунків з покупцем/постачальником та авансів в картці контрагента потрібно вибрати пункт «Рахунки обліку».

Примітка. Для автоматичного завантаження банківської виписки з системи «Клієнт-банк» в «BAS Малий Бізнес» скористайтеся модулем.

Якщо ми хочемо детально подивитися всі взаєморозрахунки з обраним контрагентом, то можна натиснути на рядок з сумою. Після цього автоматично відкриється «Акт звірки» з даним контрагентом.

Вводити нові документи можна безпосередньо із загального журналу документів по контрагенту.

Договори контрагента

Кожен контрагент може мати безліч договорів, які можна створити на відповідній вкладці в картці контрагента. Крім найменування договору, номеру і дати ми також можемо вказати види цін, знижки, терміни поставки і оплати за договором.

Якщо ми припиняємо роботу з контрагентом, в картці контрагента можна поставити позначку «Недійсний». Після цього будь-які операції з даним контрагентом будуть недоступні.

Незважаючи на те, що в довіднику «Контрагенти» багато функцій і можливостей, він є простим і зручним в роботі. Користувач без спеціальної підготовки на інтуїтивному рівні може працювати з довідником «Контрагенти» в конфігурації «BAS Малий Бізнес».
Немає коментарів

Коментувати