Види цін в BAS Малий Бізнес

5 556

В конфігурації «BAS Малий Бізнес» робота з видами цін та їх установкою відрізняється від роботи в інших програмах. Тут застосовується система, при якій автоматичний розрахунок цін безпосередньо пов’язаний з базовими цінами і формуванням прайс-листів.

Види цін в програмі знаходяться в розділі Продажі – Види цін. Два види вже закладені як зумовлені елементи довідника – це Оптова і Облікова ціна.

У даній програмі на початку налаштування необхідно визначитися як будуть розраховуватися ціни, оскільки в процесі роботи вже не можна змінити порядок їх розрахунку.

Створимо новий вид ціни Роздрібна (%) з видом розрахунку Динамічний (відсоток), що дозволить автоматично перераховувати ціни як націнку від Оптової (базової) ціни на певний відсоток. В пункті Формат цін задаємо необхідне округлення ціни і формат її подання. У нашому прикладі округлення буде здійснюватися в більшу сторону.

На цьому створення ціни з видом розрахунку Динамічний (відсоток) закінчено. Так само можна скористатися видом розрахунку Динамічний (формула), для створення більш складних формул розрахунку націнки.

Після проведених налаштувань, необхідно сформувати нашу базову ціну, саме від неї і буде проводитися розрахунок роздрібних цін.

На першому кроці видно, що Оптова ціна є базовою для двох видів роздрібних цін. Тобто задаючи базову ціну, ми отримаємо розрахунок і установку по залежним видам цін. Відмічаємо галочкою Оптову ціну і програма автоматично перерахує залежні.

Наступний крок чисто інформативний, вказуємо яку інформацію потрібно вивести в колонках, щоб ви могли задати ваші ціни. Ми відзначимо все, щоб переглянути повний функціонал Формування (установки) цін.

У відкритій формі підбором додайте товари, яким ми будемо призначати ціни, для цього скористаємося функцією По виду цін, щоб відібрати незаповнені.

Вибираємо нашу Оптову ціну і ставимо відмітку Для якої ціни ще не встановлювалися.

Сформувався список з позиціями номенклатури, у яких не заповнена ціна. Вводимо в колонку Нова ціна вашу ціну. Колонки залежних цін не редагуються, але ми бачимо, що вони не заповнені.

Завершуємо процес і отримуємо повідомлення. Як видно все пройшло успішно, скоро програма розрахує залежні види цін.

У видів цін з’явилися знаки оклику, які означають, що ще не зроблено розрахунок.

Найближчим часом будуть автоматично актуалізовані ціни по даному стовпчикові прайс-листа.

Користувачі можуть запустити обробку Черги розрахунку цін як в ручному режимі, так і  в регламентних завданнях: Компанія – Налаштування – Ще більше можливостей – Регламентні й фонові завдання.

На цьому розрахунок повністю закінчений, знаки оклику пропадуть і у вас будуть зареєстровані нові види цін. При зміні Оптової ціни (базової) програма «BAS Малий Бізнес» автоматично буде розраховувати залежні ціни. Тобто слово Динамічні дійсно означає динамічну зміну ціни в залежності від базової.
Немає коментарів

Коментувати