Програмні РРО: актуальні питання-відповіді

163 503

Згідно Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

Програмний РРО — це програмне забезпечення (програма, додаток, онлайн-сервіс), що встановлюється на ПК, планшет, смартфон та дозволяє пристрою виконувати фіскальні функції. Зокрема, ПРРО Cashalot реалізований як локальний застосунок, а ПРРО СОТА Каса – це онлайн-сервіс.

Програмні РРО дозволяють зменшити витрати на придбання та обслуговування РРО, в порівнянні з апаратними РРО, швидко зареєструвати РРО при відкритті нової торгової точки, інтернет-магазину тощо, забезпечити покупців зручним доступом до e-чеків.

Розглянемо найчастіші запитання щодо програмних РРО.

Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет.

Як можна отримати е-чек через ПРРО?

 • в електронній формі, на email або в месенджер;
 • та/або в паперовій формі;
 • відображенням QR-коду на дисплеї гаджету, де встановлений ПРРО, даний код дозволяє зчитати е-чек.

Як підтверджується факт передачі даних від ПРРО до фіскального сервера?

 • з фіскального сервера надходять відповідні квитанції щодо отримання реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни;
 • розрахунковому документу та фіскальному звіту присвоюються фіскальні номера сервером ДПС.

Чи можна перевірити чек, який виданий ПРРО?

Перевірити чеки, видані програмним РРО, можна тут. Так виглядає е-чек на сайті ДПС:

Коли потрібно видавати чек при продажу в інтернет-магазині?

У випадку оплати карткою на сайті – чек можна сформувати одразу після оплати і надіслати на електронну пошту клієнта.

У випадку оплати при отриманні – чек можна сформувати після повідомлення від поштової служби про отримання і оплату товару клієнтом.

Чи потрібно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Організація самостійно обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). Якщо приймається рішення використовувати лише програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО потрібно скасувати.

Як зареєструвати касира для програмного РРО?

Подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801).

Як пов’язуються між собою ПРРО, господарські одиниці та касири?

ПРРО реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).

Касир, який працює з ПРРО, засвідчує (підписує своїм КЕП) повідомлення про відкриття зміни, електронний чек, Z-звіт.

Які види електронних підписів потрібні для роботи з програмним РРО?

Щоб відкрити, закрити зміну чи відправити електронні чеки на фіскалізацію потрібен підпис уповноваженої особи (касира), або підпис печатки з номером (печатка каси). Для отримання сертифікату печатки з номерами не обов’язково мати в наявності фізичну печатку.

Розглянемо ситуацію: у організації є одна каса і три касири, які позмінно на ній працюють. Існує два варіанти організації роботи касирів з КЕП для роботи з ПРРО:

 1. Необхідно отримати підписи на всіх касирів, тобто три КЕП з різними ПІБ для того, щоб кожен касир мав змогу зі своїм електронним підписом відкрити/закрити зміну на цій касі. Цей варіант дозволяє контролювати роботу касирів.
 2. Організація отримує один підпис печатки для каси, і тоді будь-який касир використовує саме цей сертифікат при роботі з програмним РРО.

Електронні підписи касирів та печаток мають бути обов’язково зареєстровані у контролюючому органі!

Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?

Генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.

Яку кількість печаток необхідно реєструвати, якщо СГ має декілька ПРРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено обмежень щодо кількості електронних печаток під час їх реєстрації суб’єктом господарювання, який має декілька ПРРО.

При цьому за допомогою одного сертифікату електронного підпису та/або печатки можна працювати одночасно тільки на одному ПРРО і тільки одним касиром. Тому, у разі одночасного використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

Яким чином отримати електронні підписи для роботи з ПРРО?

Для отримання кваліфікованого сертифіката касира чи номерної печатки необхідно звернутися до центру сертифікації зі стандартним пакетом документів для отримання КЕП. Процедура генерації заявок на сертифікат для роботи з ПРРО наразі нічим не відрізняється від звичайної генерації заявок для підприємства.

Тобто, КЕП електронної печатки для ПРРО — це по суті звичайна печатка організації з номером, а КЕП уповноваженої особи (касира) — це звичайний сертифікат ФОП, керівника, співробітника чи бухгалтера.

Що таке «офлайн-режим» в ПРРО?

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС друк е-чеків проводиться в режимі офлайн. Робота в офлайн-режимі не може тривати більше 36 годин підряд та не більше 168 годин протягом місяця. У такому випадку фіскальні номери е-чеку присвоюють з діапазону фіскальних номерів.

Коли формується діапазон фіскальних номерів для ПРРО та як поповнюється?

Під час реєстрації ПРРО автоматично надається 2000 номерів. Кількість номерів може бути збільшена, для цього у реєстраційній заяві проставляється відповідна позначка.

Суб’єкт господарювання за власним рішенням може не отримувати діапазон номерів та, відповідно не працювати в режимі офлайн. Про це він повідомляє у реєстраційній заяві проставленням відповідної позначки.

Працюючи в режимі онлайн-обміну з фіскальним сервером перед формуванням кожного розрахункового документу, ПРРО перевіряє наявність зв’язку із фіскальним сервером.

Під час переведення ПРРО в режим офлайн, одночасно формується повідомлення про проведення розрахункових операцій у режимі офлайн, з відміткою про початок такого режиму. По закінченню – формується аналогічне повідомлення з відміткою про закінчення режиму офлайн. У період між початком і завершенням режиму офлайн чеки формуються ПРРО, їм присвоюються фіскальні номерами з діапазону, кожен чек має відмітку про те, що він виданий в режимі офлайн.

Усі ці документи протягом години після відновлення зв’язку із фіскальним сервером одним пакетом пересилаються до фіскального сервера. Документи зберігаються на ПРРО до моменту надходження від фіскального сервера підтвердження про прийняття цього пакету.

Фіскальний сервер веде облік виданих фіскальних номерів і присвоює їм відповідні статуси:

 • зарезервований – виданий, але не присвоєний чеку;
 • використаний – після прийняття фіскальним сервером чеку з зарезервованим номером з діапазону.

Щоразу після отримання фіскальним сервером електронних документів із використаними номерами із діапазону, для ПРРО формується наступна порція фіскальних номерів. Зарезервований фіскальний номер формується як випадковий унікальний набір цифр.

Як рахується час перебування в офлайн режимі?

Час, протягом якого ПРРО перебуває в режимі офлайн, підраховується шляхом сумування періодів від дати та часу повідомлення про початок режиму до дати і часу повідомлення про завершення і навпаки, якщо між ними не реєструвались чеки фіскальним сервером.

Як контролюється перехід з режиму офлайн в онлайн?

ПРРО автоматично переводиться із режиму офлайн в режим онлайн-обміну з фіскальним сервером, у момент відновлення зв’язку між ними.

Як можна перевірити чек, виданий ПРРО, в режимі офлайн?

У чеку буде наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека до фіскального сервера.

Чи накладається електронна мітка часу на розрахункові документи, що створюються ПРРО в режимі офлайн?

Коли відсутній зв’язок між ПРРО та фіскальним сервером, але є інтернет електронна позначка часу накладається на електронний чек відповідним ЦСК, який видав КЕП

Які штрафні санкції застосовуються за порушення використання або невикористання РРО?

 • 100% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше (для ФОП з 01.10.23 – 25%);
 • 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення (для ФОП з 01.10.23 – 50%).

Чи потрібно вести КОРО при використанні ПРРО?

Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачено лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Тому КОРО не використовується для ПРРО.

Чи потрібно роздруковувати та зберігати Z-звіти?

Фіскальний звітний чек (Z-звіт) створюється ПРРО щоденно. Z-звіт підлягає реєстрації на фіскальному сервері ДПС. Після передачі до фіскального сервера Z-звіту й отримання відповідного підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається в зручний для суб’єкта господарювання спосіб. Z-звіти потрібно зберігати в електронній формі або роздрукованими не менш як 1095 днів.

У випадку збереження Z-звітів в електронній формі установа/підприємство зобов’язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце, спосіб та формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу.

Чи потрібно роздруковувати Z-звіт, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але були здійснені через ПРРО операції «службове внесення» та «службова видача»?

Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Тобто, операції «службове внесення» та «службова видача» не є розрахунковими операціями згідно Закону № 265.

Таким чином, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але були здійснені через ПРРО операції «службове внесення» та «службова видача», то друкування (створення) Z-звіту в кінці робочого дня не є обов’язковим.

Чи потрібен принтер чеків при використанні програмного РРО

Наказ МФУ №317 від 23.06.2020 р. не передбачає обов’язкового друку чека, відповідно електронний фіскальний чек може бути як у паперовій, електронній формі, так і у вигляді QR-коду. Окрім того, електронний фіскальний чек може бути також надісланий на електронну пошту покупця. Звичайно, якщо продавець придбає невеликий принтер для друку, чек можна буде надрукувати.

Чи можна підключити портативний принтер чеків до ПРРО?

Так, портативний принтер чеків підключається як звичайний принтер, гарно зарекомендували себе наступні моделі.

Чи можна підключити сканер штрихкодів до ПРРО?

Так, провідний сканер можна підключити як клавіатуру через порт USB, безпровідний – через Bluetooth. Для того щоб уникнути пошкодження USB – порту на мобільних телефонах чи планшетах, рекомендуємо використовувати безпровідні сканера. Пропонуємо наступні моделі з хорошим співвідношенням ціна/якість.

Чи передбачена відповідальність за неподання або подання Z-звіту із запізненням?

За неподання або подання Z-звіту із запізненням передбачена різна відповідальність.
У випадку неподання до контролюючих органів Z-звітів застосовується адміністративний штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НМДГ) (510 грн.) (п.10 ст.17 Закону №265).

У випадку подання Z-звіту на наступний день або пізніше після відкриття зміни, Законом №265 застосовується адміністративний штраф відповідно до ст.155-1 КУпАП.

У програмних сервісах ПРРО “СОТА Каса” та ПРРО “Cashalot” включене нагадування про необхідність закриття зміни, якщо касир до кінця доби не відправив Z-звіт.

Чи заповнюється поле “назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи/учасника платіжної системи)” у формі № 1-ПРРО?

Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО містить графу “Назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи/учасника платіжної системи)”, дане поле заповнюється тільки при реєстрації програмно-технічного комплексу самообслуговування, в інших випадках зазначена графа не заповнюється.

Згідно із ЗУ “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (п.1.29) платіжна система — платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів.

З ким укладається договір з ЦСО при використанні ПРРО?

Для програмних РРО такий договір не укладається, так як Центр сервісного обслуговування (ЦСО) укладає договір щодо надання послуг тільки з власниками апаратних РРО (згідно з наказом Мінфіну від 13.02.2019 № 64).

Який термін дії ПРРО?

ПРРО має необмежений термін дії і діє до дати скасування його реєстрації, виключення з Реєстру та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі (наказ Мінфіну від 23.06.2020 № 317).
Скасування реєстрації ПРРО відбувається через подання заяви за формою № 1-ПРРО з позначкою “Скасування реєстрації”, або на підставі “Повідомлення” за формою № 2-ПРРО з позначками “несправність”, або “крадіжка пристрою чи компрометація ключа”.

Які дії необхідно виконати при втраті пристрою, на який встановлено ПРРО?

У випадку, якщо у вас викрали або ви загубили пристрій, на якому встановлений програмний РРО – подайте у податкову повідомлення за формою “№2-ПРРО Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій” із позначкою крадіжка пристрою або компрометація ключа.

Результатом цього повідомлення буде скасування реєстрації ПРРО. Ця форма також подається при виході з ладу ПРРО, при цьому після усунення несправностей для відновлення роботи ПРРО подається за формою №1-ПРРО із позначкою “Відновлення роботи”.

Як визначити тип ПРРО для заповнення форми № 1-ПРРО?

При заповненні пункту 4 “Дані щодо ПРРО” заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО можна вибрати один із таких типів ПРРО:

 • Стаціонарний — встановлений на конкретну ГО, що використовується за адресою, яка зазначена в пункті 3 у формі № 1-ПРРО;
 • Пересувний — зареєстрований на конкретну ГО, яка може використовуватись по всій території України (наприклад, автомобіль);
 • Інтернет-торгівля – ПРРО встановлений на конкретну ГО і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за формою №1-ПРРО, при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт));
 • Каса самообслуговування — ПРРО встановлений на конкретну ГО та використовується за адресою, зазначеною в пункті 3 у формі №1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад, платіжний термінал).

Чи вказується код УКТ ЗЕД у чеках?

Згідно п. 11 ст. 3 Закону № 265 Код УКТ ЗЕД потрібно обов’язково вказувати у чеку для підакцизних товарів.

Чи потрібно подавати форму 20-ОПП, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований за однією адресою, а ПРРО використовуватиметься за іншою?

Потрібно, так як ПРРО реєструється за адресою господарської одиниці, яка зареєстрована в ДПС за формою 20-ОПП відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України. Відсутність зареєстрованої ГО на обліку ДПС об’єкта оподаткування або подання неповної чи помилкової інформації може стати причиною відмови у реєстрації ПРРО.

Чи можна видати фіскальний чек, а провести його нефіскальним?

Це неможливо, адже фіскальний чек передбачає, що він має бути зареєстрований через фіскальний режим РРО або на фіскальному сервері через ПРРО. Суб’єкт господарювання самостійно обирає, через що він буде проводити розрахункові операції.

Який РРО вибрати фізичній особі – підприємцю на єдиному податку чи юридичній особі?

Розробник програми M.E.Doc пропонує на вибір два ПРРО:

Cashalot – це застосунок для реєстрації чеків, що встановлюється на ПК, планшет, смартфон користувача, та може інтегруватися з обліковою системою чи працювати як веб-служба. В ПРРО є складський облік, різноманітна аналітика, можливість під’єднати торгове обладнання. Cashalot дозволяє проводити всі види оплат, і автоматично розраховує ПДВ та акциз. Підійде для всіх типів бізнесу: від торгівельних точок до великих підприємств. Детальніше

СОТА Каса – це легкий онлайн-сервіс для реєстрації чеків. Працює на будь-якому гаджеті та виконує всі необхідні функції з реєстрації чеків у ДПС. Підійде малому бізнесу та ФОП. Детальніше

Для замовлення ПРРО Cashalot або СОТА Каса звертайтеся за тел. 050 104 99 60 або залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

396 коментарів
 1. Ірина 26.04.2024 о 14:07

  Добрий день, як можна зробити у “Кашалоті ” Z- звіт за період, наприклад, квартал?

  • ПортфельПортфель 26.04.2024 о 15:05

   Добрий день.
   Ви можете сформувати “Періодичний звіт” за, наприклад, квартал. Для цього потрібно зайти в кабінет користувача Кашалот в розділ Аналітика, обрати Z-звіти, вказати ГО, ФН каси, період та натиснути “Періодичний звіт”. Або в робочому місці касира: Меню – Звіти – Періодичні звіти. В ньому буде міститись вся інформація по Z-звітах за обраний період.

 2. Ліля 06.04.2024 о 21:48

  Добрий вечір.Чи потрібно робити службову видачу,коли необхідно заплатити гроші за товар?

  • ПортфельПортфель 08.04.2024 о 10:24

   Добрий день. Якщо кошти вже в основній касі, то проводити службову операцію через касу ПРРО немає необхідності. Видача готівки із каси підприємства оформляється видатковим касовим ордером.

 3. Анна 01.04.2024 о 20:04

  Добрий день. Якщо помилково провели надлишкових суми але з’ясували це лише за місяць,чи можно якось виправити або зробити повернення? Бо ці суми на рахунок ФОП не надходили

  • ПортфельПортфель 02.04.2024 о 13:51

   Добрий день. Можливо зробити повернення. В ПРРО Кашалот є можливість роздрукувати акт про проведення помилкової операції до чеку повернення.

 4. Світлана 11.03.2024 о 23:34

  Чи є можливість в Сота-каси пробити чек передоплати та післяплати на основі чеку попередньої оплати при кінцевому розрахунку?

  • ПортфельПортфель 12.03.2024 о 10:10

   Добрий день. Наразі в СОТА-касі не реалізований функціонал передплати та післяплати, проте, розробником планується його додати.
   P.S. Станом на 15.03.24 вже реалізований функціонал передплати та післяплати в СОТА Каса.

 5. Світлана 19.01.2024 о 11:40

  Добрий день. В кашалоті, (при розрахунку подарунковим сертифікатом) – зет звіт відображав суму платіжним засобом “сертифікат”. А з учорашнього дня – відображає як “передоплата”. Хоча в чеку вказано “сертифікат”. Чи нормально це?

  • ПортфельПортфель 19.01.2024 о 13:40

   Добрий день. Перевірили в Cashalot, відображається вірно. Можливо у Вас інтеграція з обліковою системою – якщо так, зверніться до організації, яка її налаштовувала, щоб вони виправили помилку.

 6. Наталія 27.12.2023 о 10:36

  Доброго дня, фоп 2 гр.працює сам і оформлений продавець. Чи можна працювати під одним ецп фопа, щоб не робити підпис продавцеві?

  • ПортфельПортфель 27.12.2023 о 12:11

   Добрий день.
   Під підписом фоп ні, адже в чеку має бути вказано ім’я касира. Якщо касир оформлений, то в ПРРО Cashalot та СОТА Каса можна використати будь-який файловий кеп. Для цього його потрібно зареєструвати в податковій як ключ касира.

 7. Анастасія 02.12.2023 о 20:41

  Доброго дня!
  Якщо сума розрахунків по терміналу на 500 грн більша за фіскалізовану, чи буде штраф за цю помилку?

  • ПортфельПортфель 04.12.2023 о 09:59

   Добрий день. Фіскалізація неповної суми розрахункової операції є порушенням, тому так, під час перевірки контролюючий орган може застосувати штрафні санкції.

 8. Лілія 14.11.2023 о 16:50

  Добрий день! Якщо продається пляшка алкоголю частина за готівку частина безготівка,як проходить акцизна марка

  • ПортфельПортфель 14.11.2023 о 17:10

   Добрий день. В ПРРО Кашалот та СОТА Каса є можливість пробити чек із частковою оплатою готівкою та одночасно решту суму провести картою. В такому випадку буде 1 чек із 2 видами оплати.
   Товар із акцизною маркою сканується так само, як і коли відбувається повна оплата готівкою або картою.

 9. Катерина 05.11.2023 о 13:37

  Добрий день,я якщо було службове внесення на 18 коп менше ніж потрібно, можливо виправити довнесенням, якщо вже був розрахунок людей?

  • ПортфельПортфель 06.11.2023 о 09:57

   Добрий день. Якщо готівки в касі не вистачає, то є можливість зробити службове внесення коли потрібно.

 10. Богдан 02.11.2023 о 16:07

  Доброго дня,у нас по касі є встановлений банком ліміт. Підкажіть ,будь ласка, чи маємо ми в разі не перевищення ліміту касою при відкритті нової зміни виконувати внесення готівки минулого дня ? Чи вилучена з минулої зміни готівка може чекати поки загальна сума не перебільшит ліміт готівки ?

  • ПортфельПортфель 02.11.2023 о 16:47

   Доброго дня.
   Якщо готівка зберігається на касі ПРРО, то службова видача не здійснюється в кінці дня, проте на наступний день першою операцією має бути службове внесення на суму, яка зберігалась на касі ПРРО.
   При цьому в РРО не має поняття ліміт каси. Вся виручка в кінці дня оприбутковується в касі підприємства. А з каси підприємства понадлімітні кошти здаються до банку.

 11. Ганна 19.10.2023 о 13:26

  Доброго дня! При формуванні Z-звіту дані обнуляються але грошові кошти можуть лежати в сейфі до інкасації кілька днів і, у випадку перевірки, можуть трактуватись як кошти, що отримані без проведення через рро, та можуть бути накладені відповідні штрафні санкції. Чи можуть апарати зберігати в пам’яті інформацію про не вилучені кошти за попередні дні?

  • ПортфельПортфель 19.10.2023 о 18:07

   Добрий день. В програмному РРО Кашалот є можливість налаштувати перенесення готівки в касі на наступний день.
   В апаратному РРО швидше за все потрібно зробити службове внесення на цю суму.

   • Ганна 20.10.2023 о 16:54

    Службове вилучення коштів має супроводжуватись рухом по бух. обліку, у нас же гроші залишаються на місці і нікуди не рухаються. Тому ми не можемо щоденно робити службові внесення і вилучення без відповідних прибуткових і видаткових касових ордерів. Можливо є якісь альтернативні варіанти вирішення даного питання?

 12. Інна 16.10.2023 о 22:06

  Добрий день. Підкажіть, будь ласка, провели оплату картою через термінал, а через ПРРО не провели чек і здали Z звіт. Це був останній чек зміни і якщо на наступий день провести його першим в новій зміні, так можна, чи буде штраф ? Та чи потрібно писати пояснення для пред’явлення при перевірці. Дякую.

  • ПортфельПортфель 17.10.2023 о 10:19

   Добрий день.
   Якщо ви не видали чек при продажу, то так, це порушення. Чи буде штраф – залежить чи виявлять порушення при перевірці, або при контрольній закупці.
   Якщо у вас роздрібний магазин, ви можете пробити чек наступного дня для обліку продажів. Але пам’ятайте, що чек пробивається і видається покупцю разом з товаром.

 13. Олена 16.10.2023 о 13:33

  Добрий день! Якщо працівник повернув залишок коштів після відрядження, чи потрібно внести ці кошти як службове внесення?

  • ПортфельПортфель 16.10.2023 о 15:03

   Добрий день.
   Якщо працівник повертає ці кошти в основну касу, то ви дієте згідно Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а не згідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Проте якщо кошти були внесені в касу, по якій проводяться розрахункові операції, то ви можете їх провести як службове внесення.

 14. Павло 16.10.2023 о 13:33

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. Якщо 5.10.2023 вибили чек за мінусом комісії платіжної системи. Чи потрібно скасовувати чек і реєструвати новий?

  • ПортфельПортфель 16.10.2023 о 15:02

   Добрий день.
   Якщо операція була проведена з помилкою, то ви можете скасувати попередній чек, скласти акт про скасування помилкової операції і пробити та видати вірний чек.

 15. Валентина 10.10.2023 о 21:06

  Вітаю! Допоможіть розібратися. Ми ФОП.Маємо один фіскальний на магазині. Одночас працює 2 касира ( безпосередньо сам ФОП та продавець). Чи можна так працювати чи на кожного касира, які працюють одночасно має бути зареєстрований свій фн?

  • ПортфельПортфель 11.10.2023 о 11:50

   Добрий день. При роботі з двох пристроїв одночасно рекомендується мати два ПРРО.

 16. Сергій 08.10.2023 о 11:13

  Добрий день. ФОП 2 група, кіоск з кавою, один ПРРО. Чи потрібно робити службову видачу, якщо підприємець забирає вторговані кошти після закриття зміни і подачі z-звіту?

  • ПортфельПортфель 09.10.2023 о 10:30

   Добрий день, якщо перед закриттям зміни не робилась службова видача, то він може відкрити зміну, внести суму залишку з попередньої зміни, зробити видачу на потрібну суму і закрити зміну.
   У ПРРО Cashalot є можливість налаштування автоматичного перенесення суми залишку готівки з попередньої зміни, або за потреби можна переносити мінімальний залишок, а лишні кошти вилучати.

 17. Тамара 06.10.2023 о 14:18

  Доброго дня. Якщо неділя- не робочий день. Стоматологія Зараз випадок- є клієнт на вихідний день. Фоп працює,чи можна відкривати касу і працювати в цей день,чи обмежень ніяких для Фопа не має? Дякую.

  • ПортфельПортфель 06.10.2023 о 15:55

   Доброго дня. Так як для ФОП немає чіткого графіку, Ви можете відкрити зміну, провести розрахункову операцію у вихідний день і закрити зміну.

 18. Літера 06.10.2023 о 09:20

  Доброго дня, якщо ФОП 2група ЄП має дві каси за різними адресами і одна із них поки не працює, чи потрібно закрити РРО? Чи потрібно відкривати і закривати каси щоденно поки торгова точка знов закрацює?

  • ПортфельПортфель 06.10.2023 о 12:12

   Добрий день, ні, не потрібно.

 19. Юрій 03.10.2023 о 21:34

  Добрий вечір .Чи потрібно друкувати чек. якщо оплата пройшла на банківський рахунок ( за реквізитами)

  • ПортфельПортфель 04.10.2023 о 09:08

   Добрий день.
   Якщо ви надали рахунок із реквізитами IBAN то не потрібно, в цьому випадку надайте покупцю документи на товар, наприклад – видаткову накладну.

 20. Ірина 03.10.2023 о 13:20

  Доброго дня, чи необхідно подавати нульовий місячний звіт по ПРРО Cashalot, не знайшла бланк, тільки по книгам обліку є, раніше подавався, а зараз, діяльності цілий місяць не було?

  • ПортфельПортфель 03.10.2023 о 14:54

   Добрий день.
   Нульового звіту в ПРРО кашалот не існує, всі обов’язкові звіти/чеки ПРРО Кашалот подає в автоматичному режимі при реєстрації. По звітах про доходи/декларації подаються так як і раніше.

 21. Альона 03.10.2023 о 06:49

  Добрий ранок. Плануємо працювати з Cashalot. Вихідні дані: маємо медичний центр, де надаються в оренду кабінети для надання послуг. На сьогодні орендують і працюють 3 ФОП. Є одна загальна 1с де додаються ФОП організації і ведеться спрощений облік. Питання як вірно налаштувати роботу ПРРО з КЕП підписами, якщо оплати проводить адміністратор мед.центру.

  • ПортфельПортфель 03.10.2023 о 09:35

   Добрий ранок. Ви можете придбати Cashalot у нас, ми також надаємо послуги реєстрації та налаштування ПРРО. Звертайтеся за тел. 050 104 99 60 або залиште заявку внизу сторінки і менеджер Вам зателефонує.

 22. Наталія 02.10.2023 о 16:42

  Добрий день чи потрібно кожен день робити внесення? І чи потрібно увечері обнуляти касу до нуля?

  • ПортфельПортфель 03.10.2023 о 09:36

   Добрий день.
   Операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків, іншими словами цю операцію можна описати як внесення «розмінної монети». Також її використовують у випадку нестачі коштів для видачі покупцю, наприклад: коли покупець повертає товар і у касі не вистачає коштів для повернення.

   Операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів. Тобто вона здійснюється, якщо касир забирає кошти з місця проведення розрахунків.

 23. Олена 29.09.2023 о 18:10

  Добрий вечір, таке питання чи обовязково в чеку вказувати прізвище касира з 01.08.2023 року, звертались в податкову , вони відправили до банку, звернулись в банк, вони відправили до податкової

  • ПортфельПортфель 02.10.2023 о 13:55

   Доброго дня
   Згідно роз’яснень ЗІР Обов’язкові реквізити, які повинен містити фіскальний чек визначені п. 2 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненнями.

 24. Наталія 27.09.2023 о 23:05

  Добрий вечір! ФОП планує надавати послуги (нерегулярні пасажирські перевезення по Україні) декількома транспортними засобами, але не одночасно і не щодня. Підкажіть будь ласка, чи можна зареєструвати один ПРРО за місцем реєстрації ФОП (домашня адреса) і проводити через нього всі оплати? Чи ПРРО потрібен на кожний транспортний засіб?

  • ПортфельПортфель 28.09.2023 о 10:30

   Добрий день. ПРРО потрібен на кожний транспортний засіб

 25. Софія 25.09.2023 о 23:58

  Доброго дня, у програмі провела дві окремі фіскальні транзакції по 350грн, а по терміналу провела одну транзакцію 700грн
  Чи є це помилкою? І що робити в такому випадку?

  • ПортфельПортфель 26.09.2023 о 10:34

   Добрий день.
   Якщо оплата була один раз, повинен бути один чек з одним видом оплати на всю суму покупки.
   Виправлення відбувається лише в той день, коли сформовано помилковий чек, до закриття зміни.
   У нашому ПРРО Cashalot є можливість провести повернення по чеку та роздрукувати всі необхідні акти про помилкову операцію або про видачу коштів при повернення.

 26. Світлана 22.09.2023 о 10:19

  Доброго ранку. Підкажіть будь ласка провели оплату картою через термінал, а через ПРРО Е-Чек забули провести чек і здали Z звіт. На наступний день чек вибили самим першим. Чи буде штраф. Та чи потрібно писати якесь пояснення для пред”явлення при перевірці. Дякую

  • ПортфельПортфель 22.09.2023 о 11:06

   Добрий день.
   За Законом №3219 суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Тобто за порушення, вчинені в період з 1 січня 2022 року по 30 вересня 2023 року включно, штрафи не накладатимуть. Крім таких випадків:
   – продаж підакцизних товарів. Звертаємо увагу, що безалкогольні напої, які мають назву алкогольних (безалкогольне пиво, вино і т.д.), не є підакцизними товарами. Також нагадуємо, що у разі продажу алкогольних напоїв в чеках повинні бути штрихкоди акцизних марок;
   – діяльність з купівлі/продажу іноземної валюти;
   – діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

 27. Марина 20.09.2023 о 14:49

  Доброго дня! Якщо в нас 3 окремі каси з ПРРО (за різними адресами) , треба подавати 20-ОПП, 1-ПРРО та 5-ПРРО теж по 3 звіта? Чи можливо все в одному?

  • ПортфельПортфель 20.09.2023 о 15:12

   Добрий день.
   20-ОПП і 5-ПРРО можна подати в одному екземплярі, з потрібною кількістю заповнених рядків (адрес, касирів).
   1-ПРРО – на кожну адресу потрібно подати окрему заяву.

 28. Світлана 20.09.2023 о 13:24

  Доброго дня, ФОП реєструю ПРРО, буду працювати сама і наймаю на не повну ставку касира, питання: отримаю ЕЦП для роботи з касою для себе і касира? Чи краще отримати один підпис печатки? Якщо да, як це зробити?

  • ПортфельПортфель 20.09.2023 о 14:00

   Добрий день. У випадку, коли у ПРРО задіяні касири, рекомендовано, щоб у кожного був свій КЕП для ПРРО.

 29. Таня 19.09.2023 о 12:12

  А як бути в роздрібному магазині з продуктами харчування , потрібно вносити весь товар та пробивати , чи можна просто суму вибити одним чеком. Дякую

  • ПортфельПортфель 19.09.2023 о 12:34

   Добрий день. Необхідно вносити весь товар, який придбав покупець при кожній розрахунковій операції, та видавати фіскальний чек покупцеві.

 30. Олесь 14.09.2023 о 16:33

  Доброго дня.
  Маю автомагазин. Продаю запчастини на СТО з відстрочкою у декілька днів. СТО розраховується тільки після встановлення запчастин на авто.
  Відповідно до закону я маю видати чек при продажі товару. В якому вказую позначку “КРЕДИТ”.
  Питання: як внести потім отримані кошти?
  Через “службове внесення ПРРО” чи через “приходний касовий ордер” облікової програми, з коментарем на відповідний номер чеку”?
  Дякую

  • ПортфельПортфель 14.09.2023 о 16:57

   Добрий день.
   В ПРРО Кашалот та Сота Каса присутні практично всі необхідні види оплат.
   Згідно законодавства, при кожній розрахунковій операції потрібно видавати фіскальний чек з відповідним типом оплати.
   В Кашалот є можливість пробити чек передоплати та післяплати на основі чеку попередньої оплати при кінцевому розрахунку.

 31. Дарья 14.09.2023 о 14:23

  Доброго дня!
  Робили касу і забули вкінці зміни написати “службова видача” і залишились гроші. Що в цьому випадку робити?

  • ПортфельПортфель 14.09.2023 о 14:34

   Доброго дня.
   Так як закриття зміни обнуляє касу, то для відображення цього залишку достатньо після відкриття зміни зробити службове внесення на суму, яку забули винести.

 32. Людмила 13.09.2023 о 13:13

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка. ФОП 2 група, дилер. Продає меблі. Приходить клієнт, замовляє шкаф, дає аванс 50 % вартості. Як вибивати чек ПРРО на суму авансу та пізніше на суму остаточного розрахунку? Як правильно вказати кількість? Можна зразок чеку на таку операцію

 33. Тетяна 13.09.2023 о 11:31

  чи потрібно пробивати чек на РРО якщо продажа пройшла по терміналу приват

  • ПортфельПортфель 13.09.2023 о 11:42

   Добрий день. Так, потрібно, тому ще це розрахункова операція.

 34. Вікторія 12.09.2023 о 03:19

  Доброї ночі ще раз . Продаю через соцмережі. Якщо клієнт сплатив вчора , але скрін/квитанцію про здійснення оплати відправив мені лише сьогодні , а до його повідомлення я ніяк не можу ідентифікувати хто з моїх клієнтів здійснив оплату бо їх за день багато , то чи не буде помилкою видати чек про сплату на наступний день ?

  • ПортфельПортфель 12.09.2023 о 09:38

   Доброго дня.
   Якщо ви надаєте реквізити для оплати у форматі IBAN, то в цьому випадку проводити чек через ПРРО не обов’язково, достатньо покласти у посилку видатному накладні на товар, (акт на послуги).
   Якщо ви не надаєте реквізити для оплати у форматі IBAN, можете пробити чек на наступний день, головне – перед видачею товару. Чек ви можете передати разом з видачею (відправкою) товару або в посилку.

 35. Вікторія 12.09.2023 о 03:08

  Доброї ночі . Я продаю через інтернет в соцмережах і коли я надаю клієнту реквізити для сплати я не знаю коли саме клієнт може провести оплату . Як бути якщо оплата відбулася, наприклад , о 23 годині , зміна була закрита в 21 , і в момент сплати я вже спала і побачила оплату тільки вранці . Тобто виходить я не встигла відкрити і закрити зміну для цієї оплати до 24.

 36. Анастасія 11.09.2023 о 12:28

  Добрий день.
  Маю інтернет-магазин, приймаю оплати на iban рахунок.
  І також відправляю товар накладеним платежем Новою поштою.
  Краще оформити договір з Новою поштою, щоб післяплату відразу перераховували на розрахунковий рахунок?

  • ПортфельПортфель 11.09.2023 о 13:13

   Доброго дня.
   Згідно останніх роз’яснень для роботи через Нову пошту як суб’єкта господарювання, а не фіз. особи, – повинен бути заключений з ними договір.

 37. Надія 06.09.2023 о 01:58

  Доброго дня . У мене зареєстрований безкоштовний ПРРо від податкової, хочу перейти на інший, що потрібно для цього зробити? Дякую!

  • ПортфельПортфель 06.09.2023 о 09:43

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

 38. Віталій 05.09.2023 о 01:03

  Доброго дня . У мене зареєстрований безкоштовний ПРРо від податкової, хочу перейти на інший, що потрібно для цього зробити? Дякую!

  • ПортфельПортфель 05.09.2023 о 10:17

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

 39. Анастасія 04.09.2023 о 11:49

  Добрий день.
  Маю інтернет-магазин, приймаю оплати на iban рахунок.
  І також відправляю товар накладеним платежем Новою поштою. Підкажіть потрібно ПРРО?
  Чи краще оформити договір з Новою поштою, щоб післяплату відразу перераховували на розрахунковий рахунок?

 40. Василь 01.09.2023 о 21:40

  Скажіть будь ласка, нам для роботи було б зручно 2 прро для 1 касира. Чи можливо це зробити на двох різних сервісах: наприклад додаток «каса» від приватбанку і офіційний додадок від податкової чи чекбокс? Чи навіть у такому разі один з апаратів заблокується?

  • ПортфельПортфель 04.09.2023 о 09:24

   Доброго дня. Така можливість є – на кожен сервіс потрібно зареєструвати окреме ПРРО. При цьому, якщо касир використовує 1 КЕП, то з боку податкової буде надходити попередження що цим КЕП вже відкрито іншу зміну.

   • Олег 14.09.2023 о 19:57

    Але при цьому ніяких санкцій і блокувань не буде? Можна користуватись обома касами?

    • ПортфельПортфель 15.09.2023 о 10:41

     Добрий день.
     Користувач сам вільно може обирати яким розробником користуватись, і чи користуватись різними розробниками для різних фіскальних номерів ПРРО.

     • Олег 17.09.2023 о 13:52

      Навіть якщо одним кепом в двох сервісах одночасно?

     • ПортфельПортфель 18.09.2023 о 13:02

      Добрий день. На кожен сервіс потрібно зареєструвати окреме ПРРО. При цьому, якщо касир використовує 1 КЕП, то з боку податкової буде надходити попередження, що цим КЕП вже відкрито іншу зміну.

 41. Ірина 31.08.2023 о 17:10

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, зробили z-звіт, закрили зміну, але забули зробити службове вилучення, тут же відкрили нову і зняли ці кошти, сформували новий z-звіт. Чи буде за це штраф? Як правильно робити в таких ситуаціях?

  • ПортфельПортфель 31.08.2023 о 17:44

   Якщо Ви ФОП, то штрафу не буде.Якщо забули зробити вилучення, то при наступному відкритті зміни потрібно зробити внесення на суму, яку забули винести.

   • Ірина 31.08.2023 о 18:35

    А якщо вже відкрили нову зміну і зняли ті кошти? При цьому не вносивши ту суму, це потрібно якось виправляти?

    • ПортфельПортфель 31.08.2023 о 18:58

     В наших ПРРО це неможливо, тому важко відповісти(

 42. Вікторія 28.08.2023 о 14:48

  Добрий день! ПРРО зареєстрований з статусом “стаціонарний” , сезон закінчується і продажі припиняться. Чи можна перереєструвати даний ПРРО на “пересувний” для виїзної торгівлі?

  • ПортфельПортфель 29.08.2023 о 10:32

   Добрий день.
   Так, можна.Закриваєте зміну, подаєте 20-ОПП на новий об’єкт (без скасування попереднього), потім подаєте 1-ПРРО “перереєстрація” на новий “пересувний” об’єкт”.

 43. Андрій 25.08.2023 о 11:33

  Добрий день, підкажіть будь ласка, враховуючи що рестораний бізнес працює до 22 години, чи можна закривати касу а саме закривати рахунки і знімати Z звіт після 22-ї години?

  • ПортфельПортфель 25.08.2023 о 19:07

   Добрий день.Для ПРРО або РРО обмеження не передбачено, головне сформувати фіскальний звітний чек до 24-ї години ночі.
   фіскальний звітний чек (щоденний Z-звіт) повинен створюватись реєстратором розрахункових операцій кожного дня по закінченню робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

 44. Анастасія 24.08.2023 о 22:32

  А як бути в роздрібному магазині з продуктами харчування , потрібно вносити весь товар та пробивати , чи можна просто суму вибити одним чеком. Дякую

  • ПортфельПортфель 25.08.2023 о 08:56

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

 45. Світлана 24.08.2023 о 22:22

  Доброї ночі, скажіть будь ласка, якщо два фопа орендують одне приміщення, чи має право один із фопів продати товар та видати чек на товар за іншого фопа (дружня допомога) за його відсутності (н-д хвороба). Встановлено та зареєстровано 2 ПРРО, на кожного окремо. Дякую за відповідь

  • ПортфельПортфель 25.08.2023 о 10:07

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

   • Леся 15.09.2023 о 14:19

    Також цікавить це питання

    • ПортфельПортфель 15.09.2023 о 15:54

     Добрий день. Якщо буде перевірка і це виявлять, то це буде вважатись як незадекларована праця – неоформлені трудові відносити.

 46. Галина 23.08.2023 о 14:43

  Доброго дня. Я ФОП 3-тя група, надаю послуги, але клієнти і оплати готівкою є не кожен день, Чи потрібно кожен жень відкривати зміну? Чи тільки в ті дні , коли отримав оплату???

  • ПортфельПортфель 23.08.2023 о 15:42

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

   • Надія 05.09.2023 о 14:03

    і мене цікавить відповідь, напишіть будь ласка.

    • ПортфельПортфель 05.09.2023 о 14:22

     Добрий день.
     Для ФОП достатньо відкривати зміну тільки в ті дні, коли були розрахункові операції.

 47. Юлія 21.08.2023 о 12:40

  Доброго дня.
  А як бути в роздрібному магазині з продуктами харчування ,потрібно вносити весь товар,та пробивати ,чи одну покупку можна вибити одним чеком.Дякую

  • ПортфельПортфель 21.08.2023 о 14:43

   Добрий день. Відповіли Вам на електронну пошту.

 48. Тетяна 16.08.2023 о 14:55

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, у відокремленому структурному підрозділі 2 касових апарати (1 ПРРО (Вчасно-Каса) та чекбокс (для безготівкового розрахунку) чи може один касир працювати на цих касових апаратах, якщо ні, яка відповідальність, якщо це буде виконувати один касир.

  • ПортфельПортфель 17.08.2023 о 14:28

   Добрий день.Можуть виникнути ризики виявлення незадекларованої праці (якщо така наявна). В саму касу є обмеження з боку податкової, яке не дає ключем одного касира заходити в дві каси одночасно.
   згідно роз’яснень податкової:
   Використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) одночасно можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.
   У разі використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів, щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

 49. Надія 14.08.2023 о 14:45

  Добрий день! ФОП продає товари через сайт, оплати заходять через LiqPay та банківкський еквайринг, чи потрібно в чеку ПРРО вказувати дані ЕПЗ?

 50. Бет 14.08.2023 о 00:59

  Відкрила фіскальну зміну десь у 3:00 13.08
  А закрила z звіт о 00:01 14.08
  Чи передбачається за це штраф і у якому розмірі

  • ПортфельПортфель 14.08.2023 о 10:13

   Добрий день, зміна повинна бути закрита до 23:59:59. У звичайний час за це порушення передбачений штраф, проте до кінця вересня штрафи за порушення законодавства по РРО(ПРРО) не застосовуються, крім порушень при продажі підакцизних товарів.

 51. Тетяна 11.08.2023 о 20:40

  Доброго вечора. Прошу допомогти з питанням. Надаємо послуги населенню. Отримуємо передплату за послуги на розрахунковий рахунок, доплата проходить через термінал, як правильно відобразити доплату у фіскальному чеку та фіскалізувати чек, ще питання в кількості послуги, яку кількість проставляти, якщо кількість 1 і сума доплати, чи буде це порушенням?

  • ПортфельПортфель 14.08.2023 о 11:07

   Доброго дня.
   У випадку застосування різних способів оплати, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN, а інший – готівкою, обов’язковим є видача фіскального чека саме на розрахункову операцію (в цьому випадку – на приймання готівки, карток).

 52. Оксана 10.08.2023 о 12:53

  Добрий день! Виникла ситуація клієнт розрахувався картою через термінал, але касовий апарат не видав чек, чек отримав статус відкладений, при спробі провести чек знову, запрошує оплату, тобто як в даній ситуації фіскалізувати продаж?

  • ПортфельПортфель 10.08.2023 о 13:50

   Добрий день. Потрібно відключити термінал і за можливості ввести дані з сліп чеку терміналу вручну в чек. Якщо Ви користувач “Портфель”, зверніться будь ласка за телефонами гарячої лінії, ми допоможемо.

 53. Елена 09.08.2023 о 10:54

  Добрый день, мы ФОП торгуем акцизным товаром(алкоголь), открываем еще одну точку, хотим поставить там ПРРО, но торговать акцизным товаром там не будем, можно ли поставить ПРРО или обязательно фискальные аппарата, лицензия есть на алкоголь, все фискальные аппараты там указаны?

  • ПортфельПортфель 09.08.2023 о 16:55

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 54. Сєрафіма 05.08.2023 о 00:26

  Доброго вечора, я надаю послуги психолога дистанційно, але на даний момент проживаю не по прописці ( не за адресою реєстрації ФОП). Для реєстрації торгової точни потрібно вказати адресу таку як в у ФОП чи фактичку, на даний момент де проживає?

  Інше питанн, якщо реєструвати на адресу не за пропискою і виявляється що цей будинок не в оренді і не в праві власності, то за якою адресою тоді реєструвати? Укласти якийсь умовний договір з близькими (якщо це будинок рідні)

  • ПортфельПортфель 07.08.2023 о 10:23

   Доброго дня.
   РРО/ПРРО реєструється за адресою господарської одиниці, де здійснюються розрахунки.
   Згідно з розд. 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 №220/28350, адреса господарської одиниці – адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею.
   Водночас, згідно з п. 14 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
   Оскільки норми Закону № 265 не визначають поняття «банківські системи дистанційного обслуговування» та «сервіси переказу коштів», то суб’єкту господарювання з метою віднесення способу розрахунку, який він застосовує, до дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів необхідно звертатися до Національного банку України.

 55. Света 23.07.2023 о 06:50

  Доброго ранку! Після закриття зміни забули зробили службове вилучення Як виправити ?

  • ПортфельПортфель 24.07.2023 о 09:50

   Добрий ранок, при наступному відкритті зміни в цьому випадку потрібно зробити службове внесення на суму, яка була в касі на момент закриття.

 56. Олена 19.07.2023 о 19:36

  Доброго дня.
  ПРРО, оплата карткою, термінал із ПРРО не пов’язаний
  Чи потрібно заповнювати в чеці інформацію по оплаті картою ( епз, банк, номер карти і тд) , чи ця інформація заповнюється лише коли програмно пов’язаний термінал і каса?

  • ПортфельПортфель 20.07.2023 о 09:31

   Доброго дня. В законі згадується обов’язкова інтеграція тільки у класичному РРО, які її підтримують, проте податківці наголошують, що ті поля потрібно дозаповнювати вручну, якщо немає інтеграції з ПРРО. В ПРРО Cashalot, яке ви можете придбати у нас, підтримуються термінали більшості банків, які є на ринку.

 57. Людмила 19.07.2023 о 01:05

  ДОбрий день. Прошу відповісти на таке питання:
  Отримуємо передплату за товар на розр.рахунок, потім відправляємо товар Новою поштою наложкою. Як правильно відобразити 2 способи оплати в фіскальному чеку та фіскалізувати тільки другу частину- наложку в програмі Кашалот?
  Дякую за відповідь

  • ПортфельПортфель 19.07.2023 о 09:45

   Добрий день, так, оплату по реквізитах IBAN можна не фіскалізувати, так як така оплата не підпадає під визначення розрахункової операції, а другу частину, яка йде по післяплаті, пробити як інтернет продаж.

 58. Катерина 27.06.2023 о 11:23

  Доброго дня. Працюю з ПРРО. Помилково по терміналу провела одну суму (4.13 грн) , а по ПРРО іншу(413 грн).Як бути в цій ситуаціі?

  • ПортфельПортфель 27.06.2023 о 16:32

   Доброго дня. Процес виправлення помилки може передбачати скасування невірного чеку, складання акту, в якому зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документу та видачу коректного розрахункового документа.
   В ДПС акт не подається, складається внутрішній акт про помилково проведену операцію.

 59. Людмила 13.06.2023 о 15:55

  Доброго дня. Фоп має постійну госп. одиницю і кілька разів на рік здійснює продаж виробів на виставкових центрах в різних містах України, ПРРО реєструється на постійну Госп. одиницю і в чеку буде відображатись її адреса, а як бути з виставками(на час виставок з офісу продажі не здійснюються), кожного разу на 3дні реєструвати новий ПРРО для реєстрації чеків за іншою адресою, а потім знімати з реєстраціі, чи кожного разу подавати заяву на зміну адреси госп. одиниці?

  • ПортфельПортфель 13.06.2023 о 16:15

   Доброго дня, можете зареєструвати Пересувний ПРРО.
   Поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль, автокафе, авторозвозки, низькотемпературні лотки-прилавки, тощо), але може використовуватися на всій території України.

 60. Тетяна 12.06.2023 о 15:46

  Доброго дня! Минулого року скасували реєстрацію ПРРО , діяльності не вели, тепер хочемо зареєструвати ПРРО знову,але за новою адресою .Який алгоритм заповнення заяви 1-ПРРО.

  • ПортфельПортфель 12.06.2023 о 16:02

   Доброго дня. Потрібно, щоб була подана 20-ПРРО із новою адресою, і до цієї адреси вже можна буде зареєструвати 1-ПРРО.

 61. Олена 06.06.2023 о 15:01

  Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи потрібно повідомляти ДПС про перехід з одного ПРРО на інший, якщо немає зміни адреси господарської одиниці. Дякую

  • ПортфельПортфель 06.06.2023 о 15:31

   Добрий день. Ні, в такому випадку не потрібно повідомляти ДПС.

 62. Олена 06.06.2023 о 10:59

  Добрий день. Чи потрібно повідомляти ДПС при зміні ПРРО без зміни місця проведення розрахункових операцій?

  • ПортфельПортфель 06.06.2023 о 14:08

   Добрий день. Якщо мається на увазі зміна програми ПРРО, то не потрібно повідомляти ДПС.

 63. Христина 01.06.2023 о 14:38

  Доброго дня! Скажіть будь ласка після роботи з прро чи потрібно здавати виручку в банк? Чи є якийсь порядок дій здавання виручки в банк? Чи стягується комісія? Чи буде здавання виручки в банк рахуватись у ліміт по ФОПу?Також, чи сума внесеної виручки має бути ідентична до тієї суми яка у нас за день відображена у зет-звіті, чи це не є обов’язково?

  • ПортфельПортфель 01.06.2023 о 17:17

   Добрий день, для ФОП це не обов’язково, він має право не встановлювати ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки).

 64. Volodumur 30.05.2023 о 15:38

  Доброго дня. Коли оплата пройшла через термінал, обов’язково в прро робити продаж/друк чека?

  • ПортфельПортфель 31.05.2023 о 10:59

   Доброго дня. Згідно діючого законодавства, оплати які проводяться через POS термінал з використанням ЕПЗ, повинні бути фіскалізовані з допомогою ПРРО/РРО, з подальшою передачею чеку покупцю.

 65. Роман 29.05.2023 о 14:17

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо ФОП 2 групи, інструктор з водіння, зареєстрований за місцем проживання, але уроки надаю по всьому місту та маю онлайн-курс:

  1. який тип каси обирати? Чи підійде Стаціонарний на свою домашню адресу, чи треба Пересувний або Інтернет-торгівля?

  2. Чи треба на ті розрахунки, що надходять на банківський рахунок ФОПа на реквізити IBAN, вибивати фіскальні чеки, чи вистачить лише на готівку? Тобто якщо є ПРРО, чи треба ще проводити через нього ці безготівкові операції? Якщо так, то це фіскалізувати як оплати з картки клієнта?

  Буде вдячний за відповідь

  • ПортфельПортфель 29.05.2023 о 16:17

   Доброго дня!
   1. Для Автомобіля пересувний, для продажу онлайн-курсу – Інтернет-торгівля.
   2. На ті розрахунки, що надходять на банківський рахунок ФОПа на реквізити IBAN – не потрібно пробивати чеки.

 66. Станіслав 17.05.2023 о 12:43

  Доброго дня.
  Підкажіть, будь ласка, хочу підключити Соту, але вже маю звичайний рро. (одне місце торгівлі, салон меблів)
  Можна працювати одночасно, чи потрібно знімати з реєстрації рро та реєструвати прро?
  Як бути у такому випадку?
  Дякую

  • ПортфельПортфель 17.05.2023 о 14:57

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 67. Світлана 16.05.2023 о 16:57

  Доброго дня! ФОП 2-га група ЄП, здійснює діяльність в магазині, встановлено ПРРО та є електронна печатка ФОПа – чи може відкривати – закривати зміну нею наймані касири чи не обхідно реєструвати КЕП на кожного касира окремо?

  • ПортфельПортфель 16.05.2023 о 17:27

   У випадку коли у ПРРО задіяні касири, потрібно щоб у кожного був свій КЕП для ПРРО.

 68. Олена 12.05.2023 о 16:28

  І ще таке запитання, якщо клієнт сплачує через платіжну систему Вейфорпей (чи іншу) кошти потрапляють на р/р підприємства. Чи підлягають такі оплати фіскалізації?

  • ПортфельПортфель 12.05.2023 о 17:21

   такі оплати підлягають фіскалізації.

 69. Олена 12.05.2023 о 16:22

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка, якщо оплата пройшла через термінал, але касир не пробив фіскальний чек через РРО. Помилку знайшли через місяць. Чи можна якось виправити дану ситацію?

  • ПортфельПортфель 12.05.2023 о 17:39

   Доброго дня. Чинним законодавством не передбачено механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції на наступний день. Ви можете сформувати лише Ваш внутрішній документ як підтвердження, що це була помилка касира.

 70. Світлана 12.05.2023 о 13:41

  Доброго дня ! ФОП 2 група, інтернет – магазин. Якщо кошти надійшли на розрахунковий рахунок IBAN, а в чекі форму оплати вказали “Готівка” , як виправити дану помилку ? Чи будуть примінені штрафні санкції і в якому розмірі ?

  • ПортфельПортфель 12.05.2023 о 17:20

   Доброго дня. Процес виправлення помилки може передбачати скасування невірного чеку, складання акту в якому зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документу та видачу коректного розрахункового документа.
   https://dp.tax.gov.ua/media-ark/local-news/print-514280.html

 71. Світлана 08.05.2023 о 14:32

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, склад за містом, а точка розрахунку в місті. Де повинен бути ПРРО? На складі чи в місці розрахунку? Дякую.

  • ПортфельПортфель 08.05.2023 о 14:43

   Доброго дня. ПРРО повинен бути в місці розрахунку.

 72. Поліна 25.04.2023 о 23:28

  Доброго вечора. Скажіть будь-ласка, таке питання.
  Якщо ФОП не може сформувати та скопіювати Z-звіти за 1 квартал 2023 року тому, що її телефон не працює. Що робити в такому випадку?

  • ПортфельПортфель 26.04.2023 о 10:06

   Доброго дня. Порядок дій залежить від виробника ПРРО. У ПРРО СОТА Каса і Кашалот є можливість авторизуватись з іншого пристрою і завантажити Z-звіти.
   Якщо Ви користуєтесь іншим ПРРО – зверніться будь ласка до обслуговуючої компанії.

 73. Марина 13.04.2023 о 23:25

  Доброго дня! ФОП 3 група надає рекламні послуги через сайт (оплата здійснюється через IBAN), планується розширення лінійки послуг з наданням пакетів послуг (комплекс послуг) із застосуванням платіжного сервісу WayForPay. Чи необхідно реєструвати ПРРО в такому випадку?

  • ПортфельПортфель 14.04.2023 о 09:52

   Доброго дня. При здійсненні розрахунків за послуги, у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, використання ПРРО не обов’язкове.

 74. Костянтин 12.04.2023 о 21:12

  Вітаю! ФОП 2група, звичайний магазин. Працюємо з ПРРО: відкриваємо зміну – видаємо чеки – Закриваємо зміну. Ні службового внесення, ні видачі не робимо. Наскільки це погано? Які наслідки?

  • ПортфельПортфель 13.04.2023 о 11:25

   Доброго дня.
   Згідно інформації із ЗІР:Службова видача і службове внесення не є розрахунковими операціями.
   Тому штрафу за їх відсутність немає. Також штраф не застосовується за невідповідність готівки в касі.

 75. Василь 07.04.2023 о 17:44

  ФОП 2 групи має інтернет-магазин килимів, де не застосовувалися розрахункові операції. Додатково відкриває роздрібний магазин килимів та ще на сайті інтернет-магазину підключає систему LiqPay. Чи достатньо ФОПу зареєструвати один ПРРО на адресу роздрібного магазину та проводити через нього розрахункові операції обох магазинів?

  • ПортфельПортфель 07.04.2023 о 17:58

   Доброго дня. Так, можливе застосування одного ПРРО.

 76. Марина 03.04.2023 о 16:37

  Добрий день! Фоп 2 група, маю 2 магазини з різною адресою. В одному працюю сама,а в іншому 2 найманих. Чи потрібно реєструвати 2 ПРРО, чи достатньо одного?

  • ПортфельПортфель 04.04.2023 о 08:22

   Доброго дня. У фіскальному чеку одним із обов’язкових реквізитів є адреса здійснення розрахункової операції, тому на кожну адресу потрібно реєструвати ПРРО.

   • Василь 01.09.2023 о 21:43

    А якщо специфіка така, що кожен день торгівля відбувається у різних місцях? Наприклад у нас кожного дня ярмарки в різних районах Києва і в області, як у такому разі бути?

    • ПортфельПортфель 04.09.2023 о 09:25

     Доброго дня. Тоді реєструєте пересувний об’єкт оподаткування-наприклад автомобіль, і на нього пересувний ПРРО.

 77. Вікторія 03.04.2023 о 01:25

  Потрібно ПРРО зняти з одного ФОП Іванова І.І. , і зареєструвати на нового ФОП Кравець К.К.. Для цього потрібно:
  1. Подати ЗАЯВА
  про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (Форма № 1-ПРРО) для ФОП Іванова І.І. з відміткою – Скасування реєстрації, чи з відміткою – Перереєстрація?
  2. Подати ЗАЯВА
  про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (Форма № 1-ПРРО) для ФОП Кравець К.К. з відміткою – Реєстрація?

  • ПортфельПортфель 03.04.2023 о 08:53

   Доброго дня. 1. Скасування реєстрації. 2. Реєстрація.

 78. Олександр 13.03.2023 о 18:41

  Добрий день. Як правильно реєструвати чек при відправці товару з післяплатою Новою поштою, Укрпоштою і тд. В момент відправки чи в коли клієнт забрав товар?

  • Олександр 14.03.2023 о 10:34

   Це логічно, бо в цьому і є вся суть каси – отримав гроші, вніс в касу, виписав чек.
   Але є нюанс: факт отримання клієнтом товару не змушує мене (відправника) забирати гроші з Нової пошти, тобто гроші я можу отримати і через рік.

 79. Олександр 13.03.2023 о 13:51

  Добрий день. Питання стосовно оплат на ключ-карту за допомогою сервісів Prom-оплата, Olx-доставка і тд, коли гроші блокуються на карті клієнта, а зараховуються після отримання клієнтом товару (або не зараховуються в разі відмови). Коли потрібно реєструвати чек- в момент відправки товару чи в момент зарахування грошей? Дякую!

  • ПортфельПортфель 13.03.2023 о 14:57

   Доброго дня.
   Реєструйте чек в електронному вигляді одразу після того, як покупець забрав посилку з пошти. Покупець отримає електронний чек на пошту або у Viber.

   • Natalka 12.10.2023 о 23:57

    Доброго дня! Який спосіб оплати обирати при зарахуванні коштів на карту-ключ з нової пошти, пром-оплати, олх і подібне? ( коли фактично є післяплата покупця, але кошти партнери зараховують на карту-ключ або iban)

    • ПортфельПортфель 13.10.2023 о 10:22

     Добрий день.
     Спосіб оплати обирається не від того як зарахувались кошти, а від того який спосіб оплати ви надали клієнту можливість розрахуватись. Якщо клієнт оплатив через платіжний сервіс, з яким ви заключили договір (пром, олх, нова пошта, liqpay і т.д.) то ви надаєте відповідний чек із способом оплати “післяплата” або інтернет продажу – у випадку використання нашого ПРРО Cashalot.

 80. Россомаха 12.03.2023 о 21:53

  Добрий день,чи може ФОП а не організація використовувати один підпис-печатку для всіх своїх касирів на торговій точці, які працюють позмінно. А час роботи касира обліковувати в табелі робочого часу.

  • ПортфельПортфель 13.03.2023 о 09:09

   Доброго дня.
   ♨️Користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані, зокрема, забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа та невідкладно повідомляти надавача електронних довірчих послуг про підозру або факт компрометації особистого ключа.
   ❗️Компрометація особистого ключа – будь-яка подія, що призвела або може призвести до несанкціонованого доступу до особистого ключа.
   ♨️Отже, суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі – ПРРО), які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів.
   У разі, якщо при використанні ПРРО задіяні касири, то для кожного такого ПРРО необхідно створити окрему печатку.
   Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.20.

 81. Анна 11.03.2023 о 16:10

  Доброго дня . Як перейти з одного ПРРО на інший .

  • ПортфельПортфель 13.03.2023 о 10:41

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 82. INNA 06.03.2023 о 22:40

  Доброго вечора, один електронний ключ може бути при реєстрації ПРРО і реєстрації касира, якщо касиром є сам ФОП

 83. Serhii 05.03.2023 о 01:51

  Добрий день! Тут багато питань задавали на рахунок переходу зі звичайного рро на порограмний. Але відкритої відповіді ніде не знайшов. Хотілося б дізнатись від вас почерговість дій. З пРРО також ще не визначився. Буду дуже вдячний за відповідь!

 84. Олена 02.03.2023 о 16:29

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, якщо попередня часткова оплата за товар надійшла на розрахунковий рахунок (тому чек через ПРРО не пробивався), але післяплату людина захотіла оплатити готівкою, тоді як правильно вибити фіскальний чек на цю суму? Як відобразити в чеку передоплату, яку вже сплачено на банківський рахунок?

  • ПортфельПортфель 02.03.2023 о 17:42

   Доброго дня. У підкатегорії 109.06 ЗІР ДПС зазначили:
   При продажу товарів з оплатою декількома платежами (передплата і післяплата; часткова оплата з подальшим розстроченням платежу тощо) продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний чек на кожну розрахункову операцію за умови прийняття готівки чи платіжних карток від покупця.
   За умови оплати покупцем коштів на поточний рахунок продавця (за реквізитами у форматі IBAN) реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО)/програмний РРО може не застосовуватись.
   У разі застосування різних способів оплати, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN, а інший – готівкою, обов’язковим є видача фіскального чека саме на розрахункову операцію (в цьому випадку – на приймання готівки).

 85. Vika 27.02.2023 о 22:52

  Доброго вечора. Підскажіть будь ласка, після закриття зміни та z-звіту прийняли безготівкову оплату через термінал. Що в даній ситуації робити?

  • ПортфельПортфель 28.02.2023 о 10:24

   Доброго дня. В такій ситуації потрібно відкрити зміну, провести операцію , створити z-звіт та закрити зміну.

 86. Наталя 24.02.2023 о 10:10

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна дві торгові точки відкривати ел. печаткою ФОП , чи на кожну торгову точку і на кожного касира потрібно робити КЕП?

  • ПортфельПортфель 24.02.2023 о 10:34

   Доброго дня.
   ?ПРРО зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю: скільки печаток потрібно?

   ♨️Користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані, зокрема, забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа та невідкладно повідомляти надавача електронних довірчих послуг про підозру або факт компрометації особистого ключа.
   ❗️Компрометація особистого ключа – будь-яка подія, що призвела або може призвести до несанкціонованого доступу до особистого ключа.
   ♨️Отже, суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі – ПРРО), які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів.
   У разі, якщо при використанні ПРРО задіяні касири, то для кожного такого ПРРО необхідно створити окрему печатку.
   Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.20.

   • Наталя 24.02.2023 о 10:47

    Дякую за оперативність), раніше з ПРРО не працювали, тому вивчаємо зараз дану тему

 87. Любов 08.02.2023 о 11:51

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка, як через сканер заносити товари до каси. Як ця процедура відбувається? Дякую.

  • ПортфельПортфель 08.02.2023 о 12:26

   Доброго дня. Створюєте новий товар, в полі штрих-код скануєте його і заповнюєте потрібні дані.

 88. Евгения 06.02.2023 о 15:35

  Доброго дня! Якщо провели операцію в готівковій формі, а фактично оплата пройшла у безготівковій формі. Чи потрібно подавати звіт, або лист, або акт про помилку до податкової? Заздалегідь вдячна

  • ПортфельПортфель 07.02.2023 о 10:02

   Доброго дня.
   Згідно пояснень від ЗІР:
   “В податкову лист не подаєте, а для себе складаєте акт про помилково проведену операцію.”

 89. Дар 13.01.2023 о 20:23

  Добрий вечір! Як правильно переходити з чинного ПРРо на інше ПРРо.

  • ПортфельПортфель 16.01.2023 о 14:04

   Доброго дня. Якщо адреса і назва старого ПРРО не змінились, необхідно закрити зміну на старому ПРРО, завантажити касу у нову програму та налаштувати.

 90. Бинь 20.12.2022 о 09:13

  Скажите,пожалуйста,у меня ПРРО от ДПС “каса” но я хочу перейти на ПРРО СОТА Каса.Что мне делать для этого?

  • ПортфельПортфель 20.12.2022 о 10:29

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 91. Олена 08.12.2022 о 19:55

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як правильно вибити фіскальний чек в ПРРО Cashalot при оплаті покупцем за товар Оплатою частинами від приватбанку? Це і не готівка, і, здається, не оплата картою (тому що при виборі виду оплати як оплата картою, повністю сума з ПРРО направляється в термінал, але ця сума не має зніматись з самої карти, а просто через термінал заключається договір з банком, а це вже він відправляє кошти на рахунок підприємця). Як тоді правильно вибити фіскальний чек? Наперед дякую за відповідь!

 92. Iryna 02.12.2022 о 04:43

  Добрий день! Допоможіть, будь ласка, розібратися з декількома питаннями. Працюю з ПРРО
  1. «Службове внесення». Якщо я працюю, здебільшого, з оплатами на iban, наземний еквайринг (монобанк), а також даю клієнтам (кому тяжко розібратися з iban) номер картки рахунку фоп (монобанк). Чи потрібно мені робити «службове внесення» та «службову видачу» кожного разу коли відкриваю зміну? Чи достатньо зробити службове внесення перед розрахунком готівкою і в цьому випадку службову видачу в кінці зміни?
  2. Чи можна декілька разів за день відкривати і закривати зміну?
  3. Що робити з ситуацією якщо забули закрити зміну до 00:00. Але зміна не тривала більше 24 годин? І чи є штраф за це під час воєнного стану
  4. Чи можна давати клієнтам для оплати номер картки рахунку фоп (монобанк), адже це зручно і зрозуміло для клієнта і зарахування коштів на рахунок фопа відбувається одразу, навідміну від перерахунку за iban.
  Дякую за відповідь?

  • ПортфельПортфель 02.12.2022 о 11:23

   Доброго дня.
   1. На перше питання важко відповісти, у зв’язку з тим, що воно стосується різних тем.
   2. Обмежень на кількість відкриттів зміни немає.
   3. Під час воєнного стару штрафів по РРО немає, проте немає чіткої відповіді про їх застосування після закінчення ВС.
   4. Зверніться у підтримку монобанку.

 93. Михайло 08.11.2022 о 19:47

  Доброго дня
  чи потрібен РРО для кведу 86.90 при роботі психологом-консультантом, якщо всі оплати проводяться через сервіс liqpay чи fondy?
  Дякую!

  • ПортфельПортфель 09.11.2022 о 13:15

   Доброго дня. Прийом через ці сервіси, може бути розцінено як проведення розрахункової операції з використанням карток.
   В ПРРО СОТА каса є інтеграція із liqpay, яка дозволить надіслати клієнту чек поштою, показати або роздрукувати із всіма обов’язвовими реквізитами.
   Детальніше про інтеграцію можна прочитати в цій статті:
   https://portfel.ua/yak-provesti-oplatu-kartkoyu-ne-vikoristovuyuchi-platizhnij-terminal/

   • Катерина 19.12.2022 о 22:28

    Але ж це розрахунок за послуги

    • ПортфельПортфель 20.12.2022 о 10:43

     Доброго дня.
     Розрахунковою операцією є приймання від покупців ГОТІВКОВИХ КОШТІВ,ПЛАТІЖНИХ КАРТОК, платіжних чеків, жетонів і т. п. ЗА МІСЦЕМ РЕАЛІЗАЦІЇ ТОВАРІВ (ПОСЛУГ), а також повернення коштів за повернутий покупцем товар (не надану йому послугу). А у випадку застосування банківської платіжної картки –оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або під час повернення товару (відмови від послуги) – розрахункових документів про перерахування грошей у банк покупця.
     ст. 2 Закону № 265 РРО/ПРРО застосовується під час проведення БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК не тільки у випадку, якщо розрахунок здійснюється в місці фактичного передання товару (послуги) покупцеві, але й при розрахунках через Інтернет.

 94. Альона 04.11.2022 о 23:05

  Добрий день! У мене ПРРО від Вчасно.Каса, але хочу змінити на ПРРО від ДФС. Як перейти з однієї ПРРО на іншу? Дякую!

  • ПортфельПортфель 07.11.2022 о 10:16

   Доброго дня. Ми не супроводжуємо ПРРО від ДПС, тому на жаль цієї інформації надати не можемо. При цьому при переході на ПРРО СОТА Каса чи Cashalot можна завантажити зареєстровані ПРРО в ДПС, з ключами касира.

 95. Vika 24.10.2022 о 20:57

  Добрий вечір.Підскажіть будь ласка.У мене є зареєстрований ПРРО Чекбокс, але мені не зручно ним користуватися.Хочу змінити його.Що теба зробити,щоб провести перереєстрацію на інший ПРРО?

  • ПортфельПортфель 25.10.2022 о 10:24

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 96. Алла 29.09.2022 о 10:25

  Підскажіть будь ласка, яку адресу вказувати у фіксальному чеку ПРРО, юридичну, чи де сидить наш оператоп інтернет-магазину, чи адресу офісу, всі адреси різні

  • ПортфельПортфель 29.09.2022 о 12:24

   Доброго дня. При реєстрації ПРРО є можливість вказати, що воно належить до інтернет-торгівлі. А адресу у вашому випадку можете вказати ту, за якою можуть звернутись клієнти в разі потреби, і на яку у вас документи права власності або оренди, яка попередньо зареєстрована як Господарська одиниця в податковій.

 97. Natali 18.09.2022 о 23:19

  Доборого вечора. ФОП 3 група, надання послуг. У п”ятницю було замовлення на лазерне гравіювання. Зробила роботу вдень у п”ятницю, але завтра ( у понеділок) маю видати замовлення клієнту, вона оплатила зараз, вночі, оплатила на розрахунковий рахунок, який я їй скинула на вайбер. Це нічого, що я проб”ю чек завтра у Чекбоксі, коли вона забере замовлення? Потрібно вибивати чек у день оплати чи можна у день видачі?

  • ПортфельПортфель 19.09.2022 о 09:25

   Доброго дня. Якщо рахунок був виставлений із використанням реквізитів IBAN, то чек необов’язково пробивати. Якщо ні, то на початку дня потрібно пробити спочатку нічні оплати.

   • Natali 20.09.2022 о 23:13

    Дуже Вам дякую!) Так і зробила)

 98. Alina 16.09.2022 о 16:21

  Добрий день
  ФОП 3-ї групи з ПДВ. Надає послуги. Якщо по факту послугу надали, але клієнт її ще не оплатив, а по усній домовленості сплатить, наприклад, через тиждень. Як тоді бути з фіскальним чеком?

  • ПортфельПортфель 16.09.2022 о 16:53

   Добрий день. Якщо клієнт буде оплачувати картою через платіжний сервіс/термінал на касі, або готівкою, то фіскальний чек видайте в момент оплати. Якщо клієнт буде оплачувати на рахунок IBAN, буде достатньо тільки первинних документів.

 99. Олена 14.09.2022 о 17:36

  Доброго вечора! Скажіть будь-ласка, чи має значення при знятті z звіту графік роботи каси? Ну наприклад, якщо каса працює до 18.00, але в 18.05 ще відпустили клієнта, пробили чек, і в 18.20 зняли звіт. Дякую!

  • ПортфельПортфель 14.09.2022 о 18:15

   Єдине обмеження з приводу закриття зміни – це потреба закрити зміну до 23:59. За потреби, ви можете протабелювати завершення роботи касира, з врахуванням часу закриття зміни, щоб уникнути незадекларованої праці.

 100. Viki 12.09.2022 о 23:26

  Доброго вечора.
  Підкажіть будь ласка, якщо ФОП 3 група (спрощена) з КВЕД 47.91, 47.52, 46.49, 47.99, проте здійснює торгівлю виключно оптом без використання магазину, виключно з юр.особами та виключно по перерахунку на IBAN. Чи потрібно реєструвати РРО/ПРРО ? з готівкою не працюю.

 101. Viki 12.09.2022 о 22:56

  Доброго вечора.
  Підкажіть будь ласка, чи потрібно реєстувати РРО/ПРРО ФОП з кведом 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, 47.52 (Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарнотехнічними виробами в спеціалізованих магазинах), якщо фізично магазину немає, а всі розрахунки ФОП здійснює виключно з ЮР особами по перерахунках на IBAN ?

  • ПортфельПортфель 13.09.2022 о 10:18

   Доброго дня. Якщо розрахунки здійснюються виключно через рахунки у форматі IBAN, то не потрібно реєстувати РРО/ПРРО.
   Якщо ж розрахунки здійснюються через платіжні сервіси portmone, monobank чи LiqPay, де вводяться дані карт при оплаті, то потрібно обов’язково реєструвати РРО/ПРРО.

 102. Татьяна 12.09.2022 о 09:56

  Доброе утро, завис ПРРО,перезагрузка и обновление результата не дало, закачали заново, ключ исчез, уведомлением (F1391802) закрыли старый и открыли новый ключ, подали 1-ПРРО на восстановление работы, касса открылась, высвечивается ошибка 4 и просит закрыть смену старым ключом (которого уже нет)???

  • ПортфельПортфель 12.09.2022 о 10:27

   Доброго ранку. Можете спробувати закрити зміну ключем старшого касира.

 103. Костянтин 10.09.2022 о 08:40

  Доброго дня, чи можна для одного інтернет-магазина використовувати декілька платіжних систем, та відповідно зареєструвати декілька кас прро (наприклад прро чекбокс, та прро wayforpay)

  • ПортфельПортфель 12.09.2022 о 10:23

   Доброго дня. Так, можна. Також в СОТА Каса вже інтегровані три популяні платіжних системи: portmone, monobank та LiqPay, які можна використовувати паралельно до одного або декількох ПРРО.

 104. Роман 08.09.2022 о 07:17

  Доброго дня. Працюю експедитори і маємо касові апарати. Який часовий проміжок між чеками допускається? Чеки проводяться по накладних. І які можливі штрафи за те що проведені чеки з інтервалом в пару секунд?

  • ПортфельПортфель 08.09.2022 о 09:32

   Доброго дня. Немає встановленого проміжку часу між видачею фіскальних чеків. Також швидкість видачі чеків не є підставою для перевірки.
   Разом з тим підставою для перевірки може бути скарга клієнта на невидачу фіскального чеку при проведенні розрахункової операції.

 105. Людмила 28.08.2022 о 11:55

  Доброго дня. Підскажіть будь ласка. Як дізнатись під яким кодом занесений товар в рро. Дякую.

  • ПортфельПортфель 29.08.2022 о 10:39

   Доброго дня. Код можна дізнатися в довіднику Номенклатура.

 106. Mariana 19.08.2022 о 15:51

  Добрий день. ФОП на 2 групі спрощена система, розрахунковий рахунок у банку, картки немає і ПРРО на комп’ютері…питання, якщо на розрахунковий рахунок скинули гроші не ФОП а просто особа(оплата через приват 24)як правильно провести операцію на касовому, щоб не виникло непорозумінь? Дякую

  • ПортфельПортфель 19.08.2022 о 16:34

   Доброго дня. Якщо ФОП надав клієнту реквізити свого IBAN рахунку, то по таких операціях чек ПРРО можна не робити.
   Реєстратор розрахункових операцій та або програмний РРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та або ПРРО є обов’язковим.

 107. Алла 19.08.2022 о 12:39

  Доброго дня. Підскажіть будь ласка, поломка РРО, сервісний центр відправляє на ремонт на завод-виробник, які мають бути наші подальші дії? Зміна не закрита, Z-звіт не змогли витягнути, скільки днів займе ремонт незрозуміло( Завчасно дякую за будь яку допомогу.

  • ПортфельПортфель 19.08.2022 о 13:01

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 108. Тетяна 17.08.2022 о 13:52

  Доброго дня, підкажіть, будь ласка, що робити коли фоп не закрив зміну і з цього моменту пройшло більше 24 годин.

  • ПортфельПортфель 17.08.2022 о 14:59

   Доброго дня. При першій же можливості потрібно закрити зміну і відправити Z-звіт.

 109. Оксана 20.07.2022 о 18:43

  доброго дня
  підкажіть що буде якщо вікрила і закрила зміну після 18:00?

  • ПортфельПортфель 21.07.2022 о 09:51

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

   • Соня 02.09.2022 о 17:26

    Доброго дня. Таке ж питання. Працюємо з 9до 6 , не відкрили зміну, перший платіж 17: 25 тільки побачила що каса не відрита

    • ПортфельПортфель 05.09.2022 о 14:24

     Доброго дня. Обмежень стосовно часу відкриття зміни немає. Якщо до цього часу не було продажів, Ви можете відкрити зміну перед першим продажем, пробити чек і закрити зміну до кінця доби.

 110. Олена 10.07.2022 о 10:30

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, яка відповідальність ФОП, якщо касир відкривав і закривав зміну не своїм ЕЦП, а ключем ФОПа?

  • ПортфельПортфель 11.07.2022 о 09:59

   Доброго дня. Якщо це буде доведено – можлива перевірка виконання трудового законодавства стосовно касира.

 111. Юля 15.06.2022 о 13:32

  Доброго дня.
  Якщо не закрили зміну протягом 32год….це штрафується?

  • ПортфельПортфель 15.06.2022 о 14:43

   Доброго дня.
   У разі порушення строків передбачених Законом №265 порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування та послуг передбачене застосування фінансової санкції відповідно до ст.155-1 КУпАП:
   -для осіб, які здійснюють розрахункові операції — від 2 до 5 НМДГ (від 34 до 85 грн);
   -для посадових осіб — від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн).

 112. Зоряна 26.05.2022 о 22:43

  Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно подавати якісь Заяви у ДПС при переході з одного Прро на інший Прро і як це зробити?

  • ПортфельПортфель 27.05.2022 о 10:16

   Доброго дня. Сучасні ПРРО можуть завантажити всі зареєстровані каси у ДПС. Для переходу достатньо завантажити потрібні каси і налаштувати її роботу.
   Якщо у вас стандартні назва і номер каси, то подавати нічого не потрібно. Якщо вас якісь дані не задовольняють, то можете скасувати стару касу, і зареєструвати для нового ПРРО іншу.
   Головне правило – не працювати одночасно в одній касі з одним фіскальним номером з різних пристроїв/ПРРО.

 113. Анатолий 16.05.2022 о 11:00

  Доброго дня . Як перейти з одного прро на інший .

  • ПортфельПортфель 16.05.2022 о 12:06

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

   • ZINAIDA 18.05.2022 о 21:42

    Доброго дня . Як перейти з одного прро на інший ?

    • ПортфельПортфель 19.05.2022 о 11:49

     Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

 114. Лариса 16.05.2022 о 10:57

  Підкажіть будь-ласка, як краще ФОПу зберігати z-звіти?

  • ПортфельПортфель 16.05.2022 о 11:11

   Доброго дня. Згідно вимог Порядку №547, суб’єкт господарювання має забезпечити збереження Z-звітів в паперовій та/або електронній формі, у будь-який зручний та незаборонений законодавством спосіб, протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ, а це не менше ніж 1095 днів. Крім того, спосіб збереження Z-звітів має забезпечити ,у тому числі під час проведення перевірки, можливість їх візуального перегляду для підтвердження факту оприбуткування готівки, повноти обліку здійснення розрахункових операцій.
   Отже, z-звіти можна зберігати як у самому ПРРО, так і у друкованому вигляді, головне, щоб під час перевірки їх можна було показати візуально.

 115. паа 12.05.2022 о 18:40

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, якщо у мене стоїть РРО апаратний, але я хочу перейти на ПРРО, який алгоритм дій я маю провести? Спочатку встановити ПРРО, подати заяву про реєстрацію ПРРО і тільки після цього знімати з обліку апаратний РРО?

  • ПортфельПортфель 13.05.2022 о 11:30

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 116. Oksana 29.04.2022 о 11:07

  Добрий день!Як перейти з одної ПРРО на іншу?

  • ПортфельПортфель 29.04.2022 о 11:41

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 117. Любовь 21.04.2022 о 14:27

  Добрый день! Можно ли в ПРРО Кашалот оплату картой проводить без синхронизации с платежным терминалом? (т.е. если терминал отдельно, а ПРРО отдельно, провести операцию по терминалу и зарегистрировать чек с видом оплаты “картой”. Не все терминалы можно соединить с ПРРО)

  • ПортфельПортфель 21.04.2022 о 15:12

   Доброго дня. Так, можна. Потрібно вибрати форму оплати – Оплата карткою та зареєструвати чек. Бажано внести в чек параметри транзакції – платіжна система, картка, RRN (номер транзакції), код авторизації.

   • Виталий 05.08.2022 о 11:04

    Вы пишете: “Бажано внести в чек параметри транзакції – платіжна система, картка, RRN (номер транзакції), код авторизації.”
    1. Что значит “Бажано”, значит ли это, что можно и не вводить?
    2. И зачем вводить эти данные, ведь эти данные есть в чеке банковского платежного терминала (слипе), который также выдается клиенту и он сможет идентифицировать покупку по данным в этом чеке и вернуть деньги (если это необходимо).
    Кроме того, в “Положении…” в Разделе II, в п 4. написано, что данные строк 11-18 (это то, что касается расчета через терминал) необходимо вводить в случае если расчет произошел с использованием карты через терминал, (!) СОЕДИНЕННЫЙ ИЛИ ОБЪЕДИНЕННЫЙ с РРО. Это значит, что если терминал НЕ объединен и НЕ соединен с ПРРО, то данные вносить НЕ нужно, а нужно просто выдать ДВА чека покупателю.
    Но налоговая это не подтверждает, к сожалению. И более того, в поддержке налоговой заявляют, что ФОП ОБЯЗАН синхронизировать РРО/ПРРО с банковским терминалом. Считаю это требование вымышленным.
    Теме не менее, почему Вы пишете – “Бажано внести в чек параметри транзакції”? Есть такая норма? Где?
    Спасибо!

    • ПортфельПортфель 05.08.2022 о 13:02

     Доброго дня. Роз’яснення по законодавчим актам цієї норми можна переглянути за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28244. Під словом “бажано” ми мали на увазі рекомендуємо.

 118. Олег 16.04.2022 о 12:30

  Чи можливо отримати ліцензію на право продажу алкоголю з ПРРО, без звичайного РРО?
  Якщо так то що тоді слід вказати в заяві для отримання ліцензії??

  • ПортфельПортфель 18.04.2022 о 12:23

   Доброго дня. Згідно із роз’ясненнями ДПС, у заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, алкогольними напоями, зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них.
   Таким чином, у заяві при використанні ПРРО потрібно вказати фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

 119. Катерина 31.03.2022 о 16:02

  Доброго дня! ПІдкажіть, ФОП 2 група, мали 2 термінали тому зареєстрували 2 каси, щоб видалити 1 касу що потрібно зробити, потрібно заяву в податкову подавати?

  • ПортфельПортфель 31.03.2022 о 16:32

   Доброго дня. Так, якщо потрібно скасувати реєстрацію одного ПРРО, подайте “Форму 1-ПРРО – ЗАЯВУ про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій” із поміткою “Скасування реєстрації”.

   • Катерина 31.03.2022 о 18:13

    Дякую за оперативну відповідь!)

 120. Марина 31.03.2022 о 08:01

  Доброго ранку. Потрібно відкривати касовий, якщо нема що пробивати?

  • ПортфельПортфель 31.03.2022 о 09:12

   Доброго ранку. Можна відкривати зміну перед першим продажем, при цьому не забути зробити службову видачу та закрити зміну в кінці дня. В ті дні, коли Ви не отримуєте оплат, зміну можна не відкривати.

 121. Олександр 27.03.2022 о 08:57

  Після відкриття зміни була здійснена операція продажу, а потім “службове внесення” чи є це порушенням і якщо так то як карається?

  • ПортфельПортфель 28.03.2022 о 10:10

   Доброго дня. Службове внесення потрібно зробити до проведення першої операції продажу. При цьому на період воєнного стану накладення штрафів за порушення у сфері ПРРО не передбачено згідно з п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265: “тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів”.

 122. Vicky 21.02.2022 о 13:19

  Добрий день!підкажіть,як перейти з одної ПРРО на іншу?дікую

  • ПортфельПортфель 21.02.2022 о 15:20

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

 123. Радибор 18.02.2022 о 19:27

  Доброго дня, фоп 2 група, дві торгові точки – на кожній по 2 касира . Потрібно оформляти дві електронні печатки чи достатньо однієї?

  • ПортфельПортфель 21.02.2022 о 09:43

   Доброго дня. Для кожного касира потрібен свій КЕП або електронна печатка ФОП.

 124. Валентина 15.02.2022 о 22:56

  Здравствуйте. Скажите пожалуйста в прро “кашелот” можно генерировать штрих код на товар. Спасибо

  • ПортфельПортфель 16.02.2022 о 10:07

   Доброго дня. В ПРРО Cashalot не генерується штрих-код на товар, його можна лише внести в довідник.

 125. Viktoria 15.02.2022 о 12:55

  Доброго дня, чи може один ФОП ( в якого декілька магазинів- здійснюють продаж меблів) користуватися один ПРРО?

  • ПортфельПортфель 15.02.2022 о 13:48

   Доброго дня. Для кожного магазину потрібно зареєструвати свій ПРРО (касу).

 126. Наталья 10.02.2022 о 17:36

  Добрый вечер!ФЛП II-группы. Женская одежда розница.От недавнего времени установила ПРРО.Не вношу служебное внесение и служебная выдача вообще,только z-отчёт в конце рабочего дня.Звонила в ДПС с вопросом это обязательно делать?Мне ответили это не есть нарушение,на ваше усмотрение,можете этого не делать.С Ваших ответов,я так понимаю что это обязательно???

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 18:39

   Доброго вечора. З роз’яснення ЗІР: у разі якщо розрахунки здійснюються лише в безготівковій формі та готівкові кошти на місці проведення розрахунків фактично не вносяться або не видаються, то операції «службове внесення» або «службова видача» не проводяться.

 127. Степан 10.02.2022 о 11:46

  Доброго дня,я ФОП 2 групи надаю послуги людям(ремонтую автомобілі), чи потрібне мені ПРРО?

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 14:22

   Доброго дня. Потрібне, якщо за Ваші послуги люди оплачують готівкою або платіжною карткою.

 128. Евгений 10.02.2022 о 02:14

  Доброго дня. Якщо підприємство працює майже щодня, але продажі бувають раз в три дні, Ви пишете що можна не відкривати зміну в ті дні, коли немає продаж. А як же бути з офлайн режимом? Чи не буде він мені рахуватися, коли я зміну не буду відкривати? Дякую!
  P.S. ФОП 2 група, на спрощеній системі.

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 09:19

   Доброго дня. Режим офлайн – це режим, що застосовується на період втрати зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу. Офлайн режим буде рахуватися, якщо зміна була відкрита і після того був втрачений зв’язок з ФСКО.

 129. Оксана 03.02.2022 о 23:58

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, працюю з ПРРО Кашалот, ФОП 2 гр. ЄП. Виготовлення меблів під замовлення. Кожен раз різні замовлення,різна ціна товару. Як проводити продаж, саме,як правильно робити, формувати новий чек, без занесення в номенклатуру? І чи можна видаляти товар із довідника потім, тому що Товар виготовляють один раз і іншого такого по цій ціні не буде.

  • ПортфельПортфель 04.02.2022 о 09:41

   Доброго дня. З довідника номенклатури можна видаляти/переміщувати в архів номеклатуру. Також якщо назва товару така ж, але ціна відрізняється, то можна включити продаж по вільних цінах і перед продажем змінювати ціну.

 130. Юля 01.02.2022 о 23:26

  Доброго дня , чи може сам Фоп користуватись ключем кассира ?

  • ПортфельПортфель 02.02.2022 о 10:04

   Доброго дня. Сам ФОП може оформити на себе ключ як на касира, але зручніше оформити печатку ПРРО або за потреба декілька печаток ПРРО для ФОПа.

 131. Анна 31.01.2022 о 20:34

  Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка: перша оплата була готівкою, перед цим внесли певну суму, щоб була можливість видати решту. Тепер при закритті зміни треба зробити «службову видачу» всієї готівки? Оплата+сума внесених для решти коштів?

  • ПортфельПортфель 01.02.2022 о 17:29

   Доброго дня. Так, потрібно зробити «службову видачу» всієї готівки.

 132. Тетяна 28.01.2022 о 10:00

  Доброго дня! У ФОП ІІ групи є два магазини, він зареєстрував два ПРРО. Чи можна одночасно в двох магазинах працювати з ключем ФОПа підписом, чи обов’язково потрібно зробити печатку?

  • ПортфельПортфель 28.01.2022 о 10:08

   Доброго дня. Рекомендується зробити печатку ФОП для ПРРО, щоб ключ ФОПа (підпис) не був використаний в інших цілях.

 133. Sergiy 27.01.2022 о 13:54

  Доброго дня. Підкажіть – якщо у магазині 1 ПРРО і 2 продавці – можна касиром оформити самого ФОПа, використовуючи його ЕЦП?

  • ПортфельПортфель 27.01.2022 о 14:07

   Доброго дня. Можна використовувати КЕП Печатка ФОП для ПРРО (не власний ключ ФОПа).

 134. Маряна 23.01.2022 о 17:18

  ФОП на ІІ групі ЄП планує працювати з ПРРО. Працює за замовленнями. Часто отримує завдатки різного розміру. Як правильно здійснювати реалізацію через ПРРО із завдатками?

  • ПортфельПортфель 24.01.2022 о 12:00

   Доброго дня. В ПРРО Кашалот для завдатку можна використовувати спосіб оплати «Передоплата»: Формування чеків за отриманою сумою передоплати за замовлений (але ще не отриманий) товар (послугу) на місці проведення розрахунків. Форми оплати: готівка, картка, комбінована (готівка, картка, сертифікат, кредит).
   А при остаточному розрахунку від клієнта – використовувати спосіб оплати «Післяплата»: Формування чеків на місці проведення розрахунків за отриманою доплатою за замовлений товар (послугу). Чек формується та заповнюється автоматично на основі чека за передоплатою.

 135. Остап 23.01.2022 о 13:47

  Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно ФОПу 2-ї групи при роботі з ПРРО відкривати день з операції з внесення готівки чи він може початися з вибивання чека? І чи потрібно робити винесення готівки кожного дня чи при потребі? Бо ФОПи 2-ї групи не зобов’язані дотримуватися такої касової дисципліни, як загальноподатники.

  • ПортфельПортфель 24.01.2022 о 12:06

   Доброго дня. Внесення готівки Ви проводите за потреби, службову видачу – по сумі чеків за день.

 136. Ирина 20.01.2022 о 11:19

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, а то вже запуталась!!!!!! Фоп 2 група має кафе, в якому є одна каса і одночано на зміні працює три офіціанти. Встановлено Прро. Хто повинен відкривати касу? Чи можна відкривати зміну печаткою фопа для прро без ключів офіціантів. заздалегідь вдячна

  • ПортфельПортфель 20.01.2022 о 11:24

   Доброго дня. Можна відкривати зміну і працювати з касою ключем Печатка ФОП для ПРРО.

 137. Володимир 19.01.2022 о 22:51

  Добрий вечір!
  Клієнти використовують різні способи оплати за товар при покупці через інтернет, не попереджуючи продавця,яким саме способом скористаються. Це може бути з рахунку приватної особи, з терміналу, з каси банку.
  Усі види йдуть на IBAN,в якому випадку потрібен проводити РРО?

  • ПортфельПортфель 20.01.2022 о 10:00

   Доброго дня. Із роз’яснень ДПС: “РРО та/або програмний РРО можна не застосовувати при отриманні оплати у безготівковій формі, здійсненої споживачами:

   • шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку (IBAN, онлайн банкінг);

   • шляхом безпосереднього внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;

   • через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.”

 138. Анасттасия 18.01.2022 о 13:55

  Добрый день. Подскажите как быть, продавец случайно закрыл смену не сделав служебный вынос?.
  1. перед тем как открыть новую смену нужно сделать “Службове внесеня”?
  2. Или нужно открыть новую смену, а после сделать “Службове внесеня”?
  Подскажите пожалуйста какой верный вариант 1 или 2 ?

  • ПортфельПортфель 18.01.2022 о 15:21

   Доброго дня. 1 варіант, і в кінці дня потрібно не забути зробити Службову видачу.

   • Ніка 29.12.2023 о 09:19

    А службову видачу робиться з додаванням тієї суми,яка не була
    внесена попередньо ,чи тільки те що висвітлює в чеку за день?

    • ПортфельПортфель 29.12.2023 о 09:42

     Службову видачу можна робити на ту суму, яка забирається з каси торгового місця. Якщо частина коштів там залишається, то її можна не виносити, але при відкритті зміни потрібно на цю суму зробити службове внесення.

 139. Евген 18.01.2022 о 07:51

  Чому не відновлюється ПРРО в онлайн режим , чи воно не відновлюється автоматично ?

  • ПортфельПортфель 18.01.2022 о 09:46

   Доброго дня. Повинен відновлюватися автоматично, зверніться на службу підтримки Вашого ПРРО

 140. Катерина 17.01.2022 о 14:00

  Доброго дня! ФОП 2 група, наразі два діючі напрями роботи здача квартири в оренду та продаж дитячого одягу через інтернет. Два запитання. 1) Чи достатньо одного ПРРО, де будуть видаватися чеки по оренді і по продажу? 2) Чи потрібно ФОПу, який має електронний підпис, реєструвати себе, як касира?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 14:39

   Доброго дня. 1.Так, достатньо. 2. ФОПу потрібно оформити печатку для ПРРО та зареєструвати її. Детальніше як отримати КЕП за посиланням https://portfel.ua/ecp-about/

 141. Анастасия 17.01.2022 о 13:21

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково реєструвати касовий апарат в ДФС, де зареєстровано ФОП?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 13:28

   Доброго дня. Для реєстрації ПРРО потрібно подати “Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО” (F/J 1316602) за місцем реєстрації ФОП. Детальніше за посиланням https://portfel.ua/yak-podati-zayavu-pro-reyestratsiyu-programnogo-rro-u-m-e-doc/

 142. Лариса 17.01.2022 о 10:40

  Доброго дня! ФОП, 3я група, Працюю з дні на тиждень. Як відкривати та закривати каси?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 11:19

   Доброго дня. В такому випадку краще відкривати зміну при першому продажі, при цьому не забути зробити службову видачу, та закрити зміну в кінці дня. В ті дні, коли Ви не працюєте і не отримуєте оплат, зміну можна не відкривати.

 143. Юрий 14.01.2022 о 14:59

  Доброго дня. Якщо ФОП має два або три найманих працівника, потрібно робити кожному кеп для ПРРО чи вони можуть користуватися кеп ФОПу?

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 15:09

   Доброго дня. Вони зможуть користуватися КЕП ФОП для ПРРО.

 144. Марина 14.01.2022 о 12:37

  ФОП 3 група здає в оренду приміщення , орендар невчасно вніс оплату готівкою (затримав платіж на місяць ), як проводити по РРО два платежі – просрочений і поточний

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 13:02

   Доброго дня. Оплату готівкою потрібно проводити датою оплати і в момент оплати.

 145. Яна 13.01.2022 о 19:35

  Добрий день! Не можу зрозуміти, яку інформацію вносити в поле “Штрих-код” для формування номенклатури?

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 09:45

   В поле штрих-код вноситься цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, у інших випадках – за бажанням платника) або сканується штрих-код сканером штрих-кодів. Якщо асортимент товару невеликий і Ви не користуєтесь сканером штрих-кодів, можна вносити тільки артикул.

   • Олександр 14.01.2022 о 23:14

    По товару ще запитання: ФОП 3гр. без ПДВ. що вказивати в “Унікальний ідентифікатор податку “№” ”
    -1 – не є об’єктом оподаткування
    0 – Звільнений від оподаткування
    1 – ПДВ 20%
    2 – ПДВ 7%
    3 – ПДВ 0%

    • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 14:38

     Доброго дня. В ПРРО Кашалот номера ставок податків вже запрограмовані в ПРРО, змінювати їх не потрібно

 146. Катерина 13.01.2022 о 10:44

  Добрый день. ФОП только начал работать с ПРРО. Два дня делались “служебное внесение”, Z-отчет и не делалась “служебная выдача”. Как начать третий рабочий день с ПРРО? Спасибо.

  • ПортфельПортфель 13.01.2022 о 11:04

   Доброго дня. При відкритті нової зміни потрібно виконати операцію «Службове внесення» для реєстрації тієї суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. Тобто в «Службове внесення» вказати суму готівки по Z-звітах за 2 дні і в кінці дня зробити обов’язково “Службову видачу” на всю суму за 3 дні.

 147. Дмитро 12.01.2022 о 15:18

  Доброго дня. Питання стосовно “Службової видачі”. Якщо Я – “ФОП”, не веду касової книги, а чи потрібно мені взагалі робити службову видачу? До цього року, працював з РРО, і там службову видачу я ніколи не робив. Керувався постановою від 29.12.2017 № 148 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, пункт 11. В цьому році перейшов на ПРРО. Ви у статті вказуєте, що “не дай бог не зробив службову видачу перед Z-звітом, то обов’язково треба робити службове внесення наступного дня”. І в мене виникає питання – “А навіщо?”. Для ПРРО навідміно від РРО це обов’язково? Чи не достатньо Z-звіту для оприбуткування виручки?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 16:55

   Доброго дня. Згідно наказу Міністерства доходів і зборів України “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій” від 28 серпня 2013 року N 417, пункту 6: “6. Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій “службове внесення” та “службова видача”, якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція “службове внесення” використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.” Таким чином, для уникнення невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, службову видачу і службове внесення потрібно проводити.

   • Тетяна 24.11.2023 о 19:53

    Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, а якщо я хочу щоразу залишати для решти деяку суму грошей (наприклад, 100 грн), чи потрібно мені робити службову видачу на 100 грн менше (тобто, наприклад, перед відкриттям зміни зробили внесення на 100 грн, провели чеків на 400 грн. На момент закриття зміни в касі 500 грн. Якщо на ранок хочу залишити 100 грн, то роблю службову видачу на 400 грн? А вранці роблю службове внесення знову на 100 грн? Чи таки роблю службову видачу на всі 500 грн?). Використовуємо Сота.Каса

    • ПортфельПортфель 27.11.2023 о 10:59

     Добрий день. Так, у вашому випадку можна вилучити 400 грн, і при відкритті зміни внести ті 100 грн, які не вилучили при закритті.

 148. Олена 12.01.2022 о 14:21

  Доброго дня! Як бути: зареєстрували ПРРО; касира та торгову точку. А тепер необхідно ще доповнити двома касами, які працюють за раніше зареєстрованою торговою точкою? Потрібно дореєструвати ще 2 каси і касирів?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 14:26

   Доброго дня. Так, потрібно дореєструвати. Можемо запропонувати ПРРО Кашалот або СОТА Каса (в СОТА Каса ліцензія на 3 каси, при умові до 1000 операцій на місяць).

 149. Таня 12.01.2022 о 14:04

  Доброго дня! коли проводимо Z звіт не друкується чек,хоча сам звіт проходить,на наступний день чеки не друкуються теж,хоча продажі проходять,з принтером все впорядку,в чому може бути проблема?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 14:19

   Доброго дня. Яким ПРРО Ви користуєтесь?

 150. Igor 11.01.2022 о 22:28

  Маю питання стосовно застосування ПРРО: якщо мова про ФОП третього рівня, який не має ніяких працівників, не продає ніякий фізичний товар, а працює сам по собі, наприклад надає консультації/тренінги/навчання онлайн, і оплату одержує виключно на рахунок, якщо точніше на номер картки, яка прив’язана до рахунку фоп, методом звичайних переказів з картки на картку через онлайн сервіси такі як westernunion, wise, paysend, чи якщо платіж в межах України, то звичайним переказом з картки на картку. Тобто по факту всі платежі потрапляють таким чином на рахунок фоп. Також потенційно можливі онлайн продажі певних мультимедійних матеріалів, в тому числі через платежі карткою на сайті. Чи потрібно в цьому випадку взагалі то ПРРО, і якщо потрібно, то як його взагалі застосовувати? Там же нема якогось визначеного робочого часу, чи як в статті пише “закрити зміну”, зміни як такої ж просто нема, перекази можуть прийти в будь-який час дня чи ночі і впасти на рахунок.

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 09:57

   Доброго дня. Якщо кошти приходять на платіжну картку а не на розрахунковий рахунок IBAN, то ПРРО повинно застосовуватись. Для цього в ПРРО передбачені способи оплати – «Інтернет-продаж» та «Передоплата». Чеки можна проводити в день зарахування коштів на картку чи через онлайн сервіс, і після їх проведення в кінці дня закривати зміну.

 151. Христина 10.01.2022 о 20:00

  Доброго дня! в ПРРО Сота-Каса при формуванні z-звіту не зробили службову видачу. чи потрібно на наступний день робити службове внесення на цю суму чи як правильно діяти?

  • ПортфельПортфель 11.01.2022 о 09:14

   Доброго дня. Якщо операція «Службова видача» не виконана перед закриттям зміни, потрібно, щоб першою операцією перед відкриттям наступної зміни була операція «Службове внесення». В цьому випадку невідповідність сум готівки на місці проведення розрахунків не виникне.

 152. Галина 10.01.2022 о 11:21

  Доброго дня! Запитання стосовно того коли потрібно робити фіскальний чек, а коли -ні. Мова про інтернет-магазин. Ми всі гроші,котрі отримували готівкою на офісі або на Новій пошті готівкою (якщо клієнт забирав товар післяплатою) проводили через пРРО і робили чек, а ті, що заходили на рахунок – не робили на ці суми чек. Чи все вірно? Чи все ж обовязково і на готівку і на безготівку робити чеки щодня?

 153. Роман 31.12.2021 о 10:09

  Доброго дня скажіть яка ціна програмування касового апарата?

  • ПортфельПортфель 31.12.2021 о 14:33

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 154. Анна 29.12.2021 о 20:42

  Обов’язково вносити в прро залишки товарів ( дитячий одяг)?

  • ПортфельПортфель 30.12.2021 о 10:02

   Доброго дня. В ПРРО потрібно вносити номеклатуру – Ваші товари. Залишки вносяться за потреби, зокрема облік складу планується в ПРРО Cashalot

   • Наталія 23.05.2023 о 13:38

    Добрий день. Теж цікавить питання вводу товару в ПРРО. Потрібно вводити всю номенклатуру товару? Кожну одиницю? Чи можна згрупувати товари наприклад посуд, декор, кухонні прибори. Тому що номенклатура велика і кожен раз приходить новий товар.

    • ПортфельПортфель 23.05.2023 о 13:54

     Доброго дня. В ПРРО СОТА та Кашалот є можливість групувати номенклатуру та імпортувати готовий файл зі всіма потрібними даними.

 155. Володимир 29.12.2021 о 20:01

  Доброго вечора! Якщо я наприклад почав користуватись Програмним РРО від податкової пРРОсто. А потім вирішив змінити наприклад на Кашалот або Вчасно каса чи Е- Чек. Як мені діяти? Дякую.

  • ПортфельПортфель 30.12.2021 о 09:59

   Доброго дня. Після придбанння іншого ПРРО, Вам потрібно буде синхронізувати зареєстровані каси в ДПС і продовжити працювати. Ми пропонуємо ПРРО Cashalot та СОТА Каса, від розробника програми M.E.Doc.

   • Ольга 03.02.2022 о 11:13

    Теж цікавить це питання. Тому що близько місяця користуюсь ПРРО і хочу змінити на іншого. Я так розумію, що можна просто реєструватися в іншого надавача послуг ПРРО, синхронізувати дані з ДПС і продовжувати працювати з іншим ПРРО без проблем?

    • ПортфельПортфель 03.02.2022 о 11:23

     Доброго дня. Так, все вірно, Ви можете без проблем перейти на інший ПРРО. Ми пропонуємо ПРРО Кашалот та СОТА Каса. Для отримання безкоштовної консультації залишайте заявку або пишіть у месенджери з головної сторінки сайту, або на електронну адресу info@portfel.ua.

 156. Оксана 28.12.2021 о 14:36

  Доброго дня ! Підкажіть будь-ласка, якщо ФОП отримає печатку ПРРО для одного ПРРО і позмінно на ньому будуть працювати два продавці, то в 5-ПРРО потрібно вказати тільки печатка ФОП та його ІПН без прив’язки до працівників , які печаткою будуть користуватись

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 15:50

   Доброго дня. Так, вказуєте тільки печатку ФОП та його ІПН без прив’язки до працівників.

   • Ирина 15.01.2022 о 14:36

    Тобто, при реєстрації Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801) не вказувати ПІД, а просто вказати ІПН та сертифікат ПЕЧАТКИ?
    І ще одне питання, якщо на одного ФОП зареєстровано 2 магазини, на кожен зареєстровано свій ПРРО, то для одночасної роботи чих ПРРО необхідно оформити 2 печатки і працювати з ними?

 157. Светлана 28.12.2021 о 00:09

  Доброго вечора. Підскажіть будь ласка,якщо я здаю приміщення за різними адресами, які указані в формі 20-ОПП, то мені потрібно реєструвати декілька ПРРО? (В чеку ж повина указуватися адреса цьго приміщення?)

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 10:12

   Доброго дня. Кожне ПРРО реєструється на окрему Господарську одиницю і в чеку буде відображатись їх адреса, тому для реєстрації чеків за різними адресами потрібно реєструвати декілька ПРРО.

 158. Зоряна 27.12.2021 о 20:23

  Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно вказувати у Фіскальному чеку код УКТ ЗЕД товару, якщо ФОП 2 група продає автомобільні запчастини, а також масла, оливи у ємностях 1л-4 л?

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 10:38

   Доброго дня. У разі реалізації підакцизних товарів суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зокрема, із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні РРО із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
   До підакцизних товарів належать зокрема: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів (п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України).

 159. Оксана 24.12.2021 о 12:40

  Добрий день.
  ФОП має 2 відділа.Перший-продажа одягу,другий – продаж овочів та фруктів.
  В одному приміщенні.
  Встановлювати ПРРО треба одне?
  І як будуть працювати каси?
  На кожен відділ окрему каса чи буде одна спільна каса працювати?

  • ПортфельПортфель 24.12.2021 о 17:49

   Доброго дня. Все залежить від того, як буде організована робота. Якщо потрібна робота на 2-ох касах – необхідно замовляти ліцензію на 2 каси ПРРО.

 160. Виктория 21.12.2021 о 14:43

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо ФОП має два найманих працівника-касира в магазині роздрібної торгівлі (дві зміни роботи) та один ПРРО, то однієї електронної печатки для ПРРО для ФОПа достатньо , щоб касири працювали почергово на ПРРО із використанням цієї (одної) електронної печатки?

  • ПортфельПортфель 21.12.2021 о 15:20

   Доброго дня. Так, однієї електронної печатки для ПРРО для ФОПа достатньо.

   • Виктория 23.12.2021 о 12:28

    Перепрошую, але хочу поглибите своє питання. В Розділі “Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?” вами надано відповідь, що “генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.”. У такому випадку, чи можна застосовувати електронну печатку для ФОПа для ПРРО при роботі касирів? Перепрошу, що повторююсь в питанні, але податківці в телефонних консультаціях чомусь також чіпляються за “програмно-технічні комплекси самообслуговування”… Чи є цей момент ключовим?

    • ПортфельПортфель 23.12.2021 о 14:15

     Доброго дня. Із роз’яснення ЗІР ( https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28211 ):
     Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?
     Генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.
     Разом з тим, за бажанням фізичної особи – підприємця можна використовувати електронну печатку для програмного реєстратора розрахункових операцій.

     • Виктория 26.12.2021 о 10:09

      Вдячна вам за відповідь. Ви дуже допомагаєте своїми роз’ясненнями та підтримкою. Вітаю вашу команду та вашу організацію з Наступаючим Новим роком! Удачі та успіхів вам у Новому році!

     • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 09:53

      Дякуємо, навзаєм! Нехай всі Ваші починання та задуми увінчуються успіхом!

 161. Олена 14.12.2021 о 07:44

  Доброго дня! Під час реєстрації ПРРО треба вибрати тип торгової точки. Якщо це онлайн курси, який тип треба обирати? Школа чи каса? Дякую.

  • ПортфельПортфель 14.12.2021 о 10:56

   Доброго дня. У вашому випадку при реєстрації ПРРО у формі 1-ПРРО в розділі 4. підходить тип “Інтернет-торгівля” – ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО, при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).
   При цьому тип і адреса господарської одиниці реєструється з допомогою повідомлення за ф. 20-ОПП. У колонці тип, користуючись довідником, вказуєте той, який підходить для ГО. Типи можуть бути, залежно від функціонального призначення: «682 квартира», «685 житловий будинок», «293 котедж», «378 Офіс» і т.п.

 162. Iren 10.12.2021 о 14:50

  Доброго дня! Якщо зареєструвати ПРРО, як правильно має користуватися ФОП, якщо продаж немає щодня? Чи потрібно кожного дня відкривати/закривати зміну, формувати Z-звіти?

  • ПортфельПортфель 10.12.2021 о 15:11

   Доброго дня. На ці дні, коли немає продаж, можна затвердити внутрішній наказ, що каса працювати не буде, та зберігати його. Коли є продажі, потрібно відкривати/закривати зміну, формувати Z-звіти, при цьому заборони на відкриття і закриття зміни декілька разів на день немає.
   Також якщо продажі бувають не кожного дня, то зміну можна відкривати безпосередньо перед проведенням розрахунку з покупцем. При цьому слід пам’ятати, що якщо зміну відкрили, то її потрібно і закрити, навіть якщо продаж не проведений.

 163. Sergiy 29.11.2021 о 17:51

  Багато програм для автоматизації магазинів вказують , що підтримують всі ПРРО. Як відбувається поєднання цих програм с прро?

  • ПортфельПортфель 30.11.2021 о 11:44

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 164. Елена 30.09.2021 о 20:27

  Форму 20-ОПП подала через електронний кабінет. Через це заблокувало касу. Які та де треба зробити виправлення,щоб зняти блокування?

  • ПортфельПортфель 01.10.2021 о 15:56

   Доброго дня! Якщо блокування каси відбулось через зміну даних про господарську одиницю при поданні форми 20-ОПП, то необхідно подати форму 1-ПРРО з позначкою “Перереєстрація”.

 165. Людмила 29.07.2021 о 15:20

  Доброго дня, що робити, вийшли з прро Кашалот без закриття зміни та не відправили Z звіт?

  • ПортфельПортфель 30.07.2021 о 11:02

   Доброго дня! Те, що Ви не закрили зміну і не сформували Z-звіт протягом доби, є порушенням законодавства про застосування ПРРО.
   У випадку, якщо контролюючі органи виявлять таке порушення, штрафних санкцій, на жаль, не уникнути, оскільки виручка, отримана протягом дня, неоприбуткована вчасно.
   На даний момент, Ви формуєте Z-звіт і показуєте вчорашню виручку.

   • Аня 10.08.2021 о 17:44

    Добрий день,чи потрібно додатково подавати заяви про те що не закрили зміну? Якщо так то куди? І взагалі чи потрібно у цьому випадку щось робити,окрім формування Z-звіту?

    • ПортфельПортфель 11.08.2021 о 09:47

     Доброго дня! У випадку, коли Ви не закрили зміну, заяву подавати не потрібно. Необхідно сформувати Z – звіт.
     Але при виявленні контролюючими органами такого порушення, будуть застосовані штрафні санкції, оскільки виручка, отримана протягом дня, неоприбуткована вчасно.

   • Ольга 16.08.2021 о 13:02

    Підскажіть, будь ласка, суму штрафу за невчасне формування z-звіту ?

    • ПортфельПортфель 16.08.2021 о 14:55

     Доброго дня! За нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів у електронній формі протягом встановленого строку, до платників податку застосовується адмінштраф відповідно до ст. 155-1 КУпАП:
     -для осіб, які здійснюють розрахункові операції, — від 2 до 5 нмдг (від 34 до 85 грн);
     -для посадових осіб — від 5 до 10 нмдг (від 85 до 170 грн).

 166. Светлана 17.06.2021 о 09:53

  Доброго дня, ПРРО на телефоні та на компютері (одночасно), питання полягає в тому чи одна й та ж сама у них база?

  • ПортфельПортфель 17.06.2021 о 10:51

   Доброго дня! Зауважимо, що здійснювати розрахункові операції, використовуючи ПРРО, одночасно на декількох пристроях не варто. У разі, коли Ви першу половину робочого дня реєструєте чеки, використовуючи ПРРО на ком’пютері, а потім Вам необхідно скористатись телефоном, то при синхронізації даних з ДПС, всі зареєстровані чеки з’являться в історії операцій. Це означає, що база в такому випадку буде та ж сама.

   • Олена 21.12.2021 о 15:55

    А чому не варто? Наприклад якщо я ФОП немаю графіка, прийшла на роботу відкрила зміну на комп’ютері, поїхала додому, хтось з клієнтів записався і скинув аванс на карту, я вже це провела з телефону, а ввечері закрила зміну з телефону.
    База одна і та ж.

    • ПортфельПортфель 21.12.2021 о 17:35

     Доброго дня. Ми написали рекомендації від розробника, щоб уникнути розсинхронізації даних

     • Неоніл 05.01.2024 о 14:10

      Добрий день, ФОП 2-групи,магазин одягу ,працюю сама на себе до 17:00 іноді і довше, але зміну можу закрити 16:55 а іноді і 17:05, чи є за це штрафи?

     • ПортфельПортфель 05.01.2024 о 15:22

      Добрий день. Штрафів за це немає. Головне, щоб зміна була закрита до кінця доби.

 167. Олена 11.05.2021 о 11:00

  Доброго дня! Продовжила ключ по ФОПу, і не відкривається зміна, хоче щоб подали Повідомлення
  про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, чи потрібно скасовувати попереднє? І як потрібно діяти в такій ситуації?

  • ПортфельПортфель 11.05.2021 о 11:12

   Доброго дня! Якщо Ви продовжили ключ, то в такому випадку необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, скасовувати попереднє не потрібно.

 168. Алла 25.04.2021 о 22:30

  Доброго дня! Чи потрібно кожного дня відкривати зміну на ПРРР, якщо не було продаж (онлайн-магазин)?

  • ПортфельПортфель 26.04.2021 о 11:00

   Доброго дня! Якщо протягом робочої зміни розрахункові операції не здійснюються, відкривати зміну непотрібно.

   • Яна 01.02.2022 о 09:24

    Доброго дня! В такому випадку і Z-звіти не кожного дня потрібно формувати? (тільки в ті дні коли є рух по касі?).
    А якщо касу відкрити, внесення торгового не було, продажів за зміну не було – чи потрібно формувати та відправляти Z-звіт до податкової

    • ПортфельПортфель 01.02.2022 о 17:04

     Доброго дня. Якщо зміна була відкрита, але внесення торгового не було, продажів за зміну не було, її все одно потрібно закрити і відправити нульовий Z-звіт. Щоб цього уникнути, рекомендуємо відкривати зміну безпосередньо перед проведенням першої розрахункової операції.

 169. Алла 22.02.2021 о 19:37

  Добрий вечір.Помилково “службова видача” була зроблена на суму 63900,00,а треба 6390,00.Які подальші дії.

  • ПортфельПортфель 23.02.2021 о 11:09

   Доброго дня! В подібних ситуаціях необхідно перед початком роботи реєстратора розрахункових операцій, тобто перед відкриттям зміни, здійснити службове внесення готівкових коштів на різницю вказаних Вами сум, щоб виправити таку помилку.

 170. Олександр 10.02.2021 о 19:21

  Доброго вечора!
  Які види звітів є в програмі кашалот?
  Які звіти потрібно подавати до ДПС в разі відмови від апаратного РРО та переході на ПРРО?

  • ПортфельПортфель 11.02.2021 о 14:05

   Доброго дня! В ПРРО Cashalot є можливість подати форму 20-ОПП, заяву про реєстрацію ПРРО, про виявлення несправностей та інформацію по ЕП/КЕП для ПРРО. В разі відмови від апаратного РРО до ДПС необхідно подати заяву про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій (Форма 4-РРО).

 171. Светлана 22.12.2020 о 18:37

  Чи можна все ж таки підключити сканер штрихкодів в програмі Cashalot, якщо сам функціонал в розробці?

  • ПортфельПортфель 23.12.2020 о 13:28

   Протягом дня або зміни касир проводить розрахункові операції у ПРРО (в онлайн чи офлайн режимі), під час здійснення яких є можливість створювати нові чеки, відкладати формування чеків, додавати новий товар у разі його відсутності в довіднику номенклатури. При створенні нового чеку доступна функція пошуку товару за штрих-кодом ,використовуючи сканер штрих коду, артикулом або найменуванням.

 172. Светлана 22.12.2020 о 18:29

  Доброго дня! В бек-офісі користувача, призначення кнопок “заблокувати користувача”, “видалити користувача”?

  • ПортфельПортфель 23.12.2020 о 12:59

   Доброго дня! В бек-офісі користувача функціонал “заблокувати користувача (касира)” передбачає заборону будь-яких дій та проведення ним розрахунково касових операцій у зв”язку з порушенням касової дисципліни або зловживань. “Видалити користувача (касира)” – у випадку його звільнення або інших причин, які зумовили припинення його роботи на зареєстрованій господарській одиниці.

Коментувати