Програмні РРО: актуальні питання-відповіді

45 177

Згідно Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

Програмний РРО — це програмне забезпечення (програма, додаток, онлайн-сервіс), що встановлюється на ПК, планшет, смартфон та дозволяє пристрою виконувати фіскальні функції. Зокрема, ПРРО Cashalot реалізований як локальний застосунок, а ПРРО СОТА Каса – це онлайн-сервіс.

Програмні РРО дозволяють зменшити витрати на придбання та обслуговування РРО, в порівнянні з апаратними РРО, швидко зареєструвати РРО при відкритті нової торгової точки, інтернет-магазину тощо, забезпечити покупців зручним доступом до e-чеків.

Розглянемо найчастіші запитання щодо програмних РРО.

Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет.

Як можна отримати е-чек через ПРРО?

 • в електронній формі, на email або в месенджер;
 • та/або в паперовій формі;
 • відображенням QR-коду на дисплеї гаджету, де встановлений ПРРО, даний код дозволяє зчитати е-чек.

Як підтверджується факт передачі даних від ПРРО до фіскального сервера?

 • з фіскального сервера надходять відповідні квитанції щодо отримання реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни;
 • розрахунковому документу та фіскальному звіту присвоюються фіскальні номера сервером ДПС.

Які АРІ фіскального сервера використовуються?

Використовуються обидва АРІ фіскального сервера:

 • АРІ Єдиного вікна подання електронної звітності;
 • АРІ Електронного кабінету.

Чи можна перевірити чек, який виданий ПРРО?

Перевірити чеки, видані програмним РРО, можна тут. Так виглядає е-чек на сайті ДПС:

Коли потрібно видавати чек при продажу в інтернет-магазині?

У випадку оплати карткою на сайті – чек можна сформувати одразу після оплати і надіслати на електронну пошту клієнта.

У випадку оплати при отриманні – чек можна сформувати після повідомлення від поштової служби про отримання і оплату товару клієнтом.

Чи потрібно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Організація самостійно обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). Якщо приймається рішення використовувати лише програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО потрібно скасувати.

Як зареєструвати касира для програмного РРО?

Подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801).

Як пов’язуються між собою ПРРО, господарські одиниці та касири?

ПРРО реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).

Касир, який працює з ПРРО, засвідчує (підписує КЕП) повідомлення про відкриття зміни / розрахунковий документ / z-звіт. При чому підписує електронним підписом касира або електронною печаткою підприємства, на якого зареєстровано ПРРО.

Які види електронних підписів потрібні для роботи з програмним РРО?

Щоб відкрити, закрити зміну чи відправити електронні чеки на фіскалізацію потрібен підпис уповноваженої особи (касира), або підпис печатки з номером (печатка каси). Для отримання сертифікату печатки з номерами не обов’язково мати в наявності фізичну печатку.

Розглянемо ситуацію: у організації є одна каса і три касири, які позмінно на ній працюють. Існує два варіанти організації роботи касирів з КЕП для роботи з ПРРО:

 • необхідно отримати підписи на всіх касирів, тобто три КЕП з різними ПІБ для того, щоб кожен касир мав змогу зі своїм електронним підписом відкрити/закрити зміну на цій касі;
 • організація отримує один підпис печатки для каси, і тоді будь-який касир використовує саме цей сертифікат при роботі з програмним РРО.

Електронні підписи касирів та печаток мають бути обов’язково зареєстровані у контролюючому органі!

Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?

Генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.

Яку кількість печаток необхідно реєструвати, якщо СГ має декілька ПРРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено обмежень щодо кількості електронних печаток під час їх реєстрації суб’єктом господарювання, який має декілька ПРРО.

При цьому за допомогою одного сертифікату електронного підпису та/або печатки можна працювати одночасно тільки на одному ПРРО і тільки одним касиром. Тому, у разі одночасного використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

Яким чином отримати електронні підписи для роботи з ПРРО?

Для отримання кваліфікованого сертифіката касира чи номерної печатки необхідно звернутися до центру сертифікації зі стандартним пакетом документів для отримання КЕП. Процедура генерації заявок на сертифікат для роботи з ПРРО наразі нічим не відрізняється від звичайної генерації заявок для підприємства.

Тобто, КЕП електронної печатки для ПРРО — це по суті звичайна печатка організації з номером, а КЕП уповноваженої особи (касира) — це звичайний сертифікат ФОП, керівника, співробітника чи бухгалтера.

Що таке «офлайн-режим» в ПРРО?

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС друк е-чеків проводиться в режимі офлайн. Робота в офлайн-режимі не може тривати більше 36 годин підряд та не більше 168 годин протягом місяця. У такому випадку фіскальні номери е-чеку присвоюють з діапазону фіскальних номерів.

Коли формується діапазон фіскальних номерів для ПРРО та як поповнюється?

Під час реєстрації ПРРО автоматично надається 2000 номерів. Кількість номерів може бути збільшена, для цього у реєстраційній заяві проставляється відповідна позначка.

Суб’єкт господарювання за власним рішенням може не отримувати діапазон номерів та, відповідно не працювати в режимі офлайн. Про це він повідомляє у реєстраційній заяві проставленням відповідної позначки.

Працюючи в режимі онлайн-обміну з фіскальним сервером перед формуванням кожного розрахункового документу, ПРРО перевіряє наявність зв’язку із фіскальним сервером.

Під час переведення ПРРО в режим офлайн, одночасно формується повідомлення про проведення розрахункових операцій у режимі офлайн, з відміткою про початок такого режиму. По закінченню – формується аналогічне повідомлення з відміткою про закінчення режиму офлайн. У період між початком і завершенням режиму офлайн чеки формуються ПРРО, їм присвоюються фіскальні номерами з діапазону, кожен чек має відмітку про те, що він виданий в режимі офлайн.

Усі ці документи протягом години після відновлення зв’язку із фіскальним сервером одним пакетом пересилаються до фіскального сервера. Документи зберігаються на ПРРО до моменту надходження від фіскального сервера підтвердження про прийняття цього пакету.

Фіскальний сервер веде облік виданих фіскальних номерів і присвоює їм відповідні статуси:

 • зарезервований – виданий, але не присвоєний чеку;
 • використаний – після прийняття фіскальним сервером чеку з зарезервованим номером з діапазону.

Щоразу після отримання фіскальним сервером електронних документів із використаними номерами із діапазону, для ПРРО формується наступна порція фіскальних номерів. Зарезервований фіскальний номер формується як випадковий унікальний набір цифр.

Як рахується час перебування в офлайн режимі?

Час, протягом якого ПРРО перебуває в режимі офлайн, підраховується шляхом сумування періодів від дати та часу повідомлення про початок режиму до дати і часу повідомлення про завершення і навпаки, якщо між ними не реєструвались чеки фіскальним сервером.

Як контролюється перехід з режиму офлайн в онлайн?

ПРРО автоматично переводиться із режиму офлайн в режим онлайн-обміну з фіскальним сервером, у момент відновлення зв’язку між ними.

Як можна перевірити чек, виданий ПРРО, в режимі офлайн?

У чеку буде наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека до фіскального сервера.

Чи накладається електронна мітка часу на розрахункові документи, що створюються ПРРО в режимі офлайн?

Коли відсутній зв’язок між ПРРО та фіскальним сервером, але є інтернет електронна позначка часу накладається на електронний чек відповідним АЦСК, який видав КЕП

Які штрафні санкції застосовуються за порушення використання або невикористання РРО?

З 01 серпня 2020 року – штраф у розмірі 10% (за перше порушення) і 50% (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг). З 01 січня 2021 року розмір штрафу становитиме 100% і 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Чи потрібно вести КОРО при використанні ПРРО?

Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачено лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Тому КОРО не використовується для ПРРО.

Чи потрібно роздруковувати та зберігати Z-звіти?

Фіскальний звітний чек (Z-звіт) створюється ПРРО щоденно. Z-звіт підлягає реєстрації на фіскальному сервері ДПС. Після передачі до фіскального сервера Z-звіту й отримання відповідного підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається в зручний для суб’єкта господарювання спосіб. Z-звіти потрібно зберігати в електронній формі або роздрукованими не менш як 1095 днів.

У випадку збереження Z-звітів в електронній формі установа/підприємство зобов’язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце, спосіб та формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу.

Чи потрібно роздруковувати Z-звіт, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але були здійснені через ПРРО операції «службове внесення» та «службова видача»?

Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Тобто, операції «службове внесення» та «службова видача» не є розрахунковими операціями згідно Закону № 265.

Таким чином, якщо протягом дня розрахункові операції не проводились, але були здійснені через ПРРО операції «службове внесення» та «службова видача», то друкування (створення) Z-звіту в кінці робочого дня не є обов’язковим.

Чи потрібен принтер чеків при використанні програмного РРО

Наказ МФУ №317 від 23.06.2020 р. не передбачає обов’язкового друку чека, відповідно електронний фіскальний чек може бути як у паперовій, електронній формі, так і у вигляді QR-коду. Окрім того, електронний фіскальний чек може бути також надісланий на електронну пошту покупця. Звичайно, якщо продавець придбає невеликий принтер для друку, чек можна буде надрукувати.

Чи можна підключити портативний принтер чеків до ПРРО?

Так, портативний принтер чеків підключається як звичайний принтер, гарно зарекомендували себе наступні моделі.

Чи можна підключити сканер штрихкодів до ПРРО?

Так, провідний сканер можна підключити як клавіатуру через порт USB, безпровідний – через Bluetooth. Для того щоб уникнути пошкодження USB – порту на мобільних телефонах чи планшетах, рекомендуємо використовувати безпровідні сканера. Пропонуємо наступні моделі з хорошим співвідношенням ціна/якість.

Чи передбачена відповідальність за неподання або подання Z-звіту із запізненням?

За неподання або подання Z-звіту із запізненням передбачена різна відповідальність.
У випадку неподання до контролюючих органів Z-звітів застосовується адміністративний штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НМДГ) (510 грн.) (п.10 ст.17 Закону №265).
У разі порушення строків передбачених Законом №265 порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування та послуг передбачене застосування фінансової санкції відповідно до ст.155-1 КУпАП:

 • для осіб, які здійснюють розрахункові операції — від 2 до 5 НМДГ (від 34 до 85 грн);
 • для посадових осіб — від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн).

Якщо протягом року та ж особа вчинила ті самі дії, то за такі ж порушення накладання штрафу відбудеться у подвійному розмірі, відповідно:

 • на осіб, які здійснюють розрахункові операції, — від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн);
 • на посадових осіб — від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн).

У програмних сервісах ПРРО “СОТА Каса” та ПРРО “Cashalot” включене нагадування про необхідність закриття зміни, якщо касир до кінця доби не відправив Z-звіт.

Чи заповнюється поле “назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи/учасника платіжної системи)” у формі № 1-ПРРО?

Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО містить графу “Назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи/учасника платіжної системи)”, дане поле заповнюється тільки при реєстрації програмно-технічного комплексу самообслуговування, в інших випадках зазначена графа не заповнюється.

Згідно із ЗУ “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (п.1.29) платіжна система — платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів.

З ким укладається договір з ЦСО при використанні ПРРО?

Для програмних РРО такий договір не укладається, так як Центр сервісного обслуговування (ЦСО) укладає договір щодо надання послуг тільки з власниками апаратних РРО (згідно з наказом Мінфіну від 13.02.2019 № 64).

Який термін дії ПРРО?

ПРРО має необмежений термін дії і діє до дати скасування його реєстрації, виключення з Реєстру та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі (наказ Мінфіну від 23.06.2020 № 317).
Скасування реєстрації ПРРО відбувається через подання заяви встановленої форми: “Заяви про реєстрацію ПРРО” за формою № 1-ПРРО з позначкою “Скасування реєстрації”, або на підставі “Повідомлення” за формою № 2-ПРРО з позначками “несправність”, або “крадіжка пристрою чи компрометація ключа”.

Які дії необхідно виконати при втраті пристрою, на який встановлено ПРРО?

У випадку, якщо у вас викрали або ви загубили пристрій, на якому встановлений програмний РРО – подайте у податкову повідомлення за формою “Ф.№2-ПРРО Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій” із позначкою крадіжка пристрою або компрометація ключа.

Результатом цього повідомлення буде скасування реєстрації ПРРО. Ця форма також подається при виході з ладу ПРРО, при цьому після усунення несправностей для відновлення роботи ПРРО подається Ф. №1-ПРРО із позначкою “Відновлення роботи”.

Як визначити тип ПРРО для заповнення форми № 1-ПРРО?

При заповненні пункту 4 “Дані щодо ПРРО” заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО можна вибрати один із таких типів ПРРО:

 • Стаціонарний — встановлений на конкретну ГО, що використовується за адресою, яка зазначена в пункті 3 у формі № 1-ПРРО;
 • Пересувний — зареєстрований на конкретну ГО, яка може використовуватись по всій території України (наприклад, автомобіль);
 • Інтернет-торгівля – ПРРО встановлений на конкретну ГО і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО, при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт));
 • Каса самообслуговування — ПРРО встановлений на конкретну ГО та використовується за адресою, зазначеною в пункті 3 у формі №1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад, платіжний термінал).

Чи вказується код УКТ ЗЕД у чеках?

Згідно п. 11 ст. 3 Закону № 265 Код УКТ ЗЕД потрібно обов’язково вказувати у чеку для підакцизних товарів.

Чи потрібно подавати форму 20-ОПП, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований за однією адресою, а ПРРО використовуватиметься за іншою?

Потрібно, так як ПРРО реєструється за адресою господарської одиниці, яка зареєстрована в ДПС за формою 20-ОПП відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України. Відсутність зареєстрованої ГО на обліку ДПС об’єкта оподаткування або подання неповної чи помилкової інформації може стати причиною відмови у реєстрації ПРРО.

Чи можна видати фіскальний чек, а провести його нефіскальним?

Це неможливо, адже фіскальний чек передбачає, що він має бути зареєстрований через фіскальний режим РРО або на фіскальному сервері через ПРРО. Суб’єкт господарювання самостійно обирає, через що він буде проводити розрахункові операції.

146 коментарів
 1. Юля 15.06.2022 о 13:32

  Доброго дня.
  Якщо не закрили зміну протягом 32год….це штрафується?

  • ПортфельПортфель 15.06.2022 о 14:43

   Доброго дня.
   У разі порушення строків передбачених Законом №265 порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування та послуг передбачене застосування фінансової санкції відповідно до ст.155-1 КУпАП:
   -для осіб, які здійснюють розрахункові операції — від 2 до 5 НМДГ (від 34 до 85 грн);
   -для посадових осіб — від 5 до 10 НМДГ (від 85 до 170 грн).

 2. Зоряна 26.05.2022 о 22:43

  Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно подавати якісь Заяви у ДПС при переході з одного Прро на інший Прро і як це зробити?

  • ПортфельПортфель 27.05.2022 о 10:16

   Доброго дня. Сучасні ПРРО можуть завантажити всі зареєстровані каси у ДПС. Для переходу достатньо завантажити потрібні каси і налаштувати її роботу.
   Якщо у вас стандартні назва і номер каси, то подавати нічого не потрібно. Якщо вас якісь дані не задовольняють, то можете скасувати стару касу, і зареєструвати для нового ПРРО іншу.
   Головне правило – не працювати одночасно в одній касі з одним фіскальним номером з різних пристроїв/ПРРО.

 3. Анатолий 16.05.2022 о 11:00

  Доброго дня . Як перейти з одного прро на інший .

  • ПортфельПортфель 16.05.2022 о 12:06

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

   • ZINAIDA 18.05.2022 о 21:42

    Доброго дня . Як перейти з одного прро на інший ?

    • ПортфельПортфель 19.05.2022 о 11:49

     Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

 4. Лариса 16.05.2022 о 10:57

  Підкажіть будь-ласка, як краще ФОПу зберігати z-звіти?

  • ПортфельПортфель 16.05.2022 о 11:11

   Доброго дня. Згідно вимог Порядку №547, суб’єкт господарювання має забезпечити збереження Z-звітів в паперовій та/або електронній формі, у будь-який зручний та незаборонений законодавством спосіб, протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ, а це не менше ніж 1095 днів. Крім того, спосіб збереження Z-звітів має забезпечити ,у тому числі під час проведення перевірки, можливість їх візуального перегляду для підтвердження факту оприбуткування готівки, повноти обліку здійснення розрахункових операцій.
   Отже, z-звіти можна зберігати як у самому ПРРО, так і у друкованому вигляді, головне, щоб під час перевірки їх можна було показати візуально.

 5. паа 12.05.2022 о 18:40

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, якщо у мене стоїть РРО апаратний, але я хочу перейти на ПРРО, який алгоритм дій я маю провести? Спочатку встановити ПРРО, подати заяву про реєстрацію ПРРО і тільки після цього знімати з обліку апаратний РРО?

  • ПортфельПортфель 13.05.2022 о 11:30

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 6. Oksana 29.04.2022 о 11:07

  Добрий день!Як перейти з одної ПРРО на іншу?

  • ПортфельПортфель 29.04.2022 о 11:41

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 7. Любовь 21.04.2022 о 14:27

  Добрый день! Можно ли в ПРРО Кашалот оплату картой проводить без синхронизации с платежным терминалом? (т.е. если терминал отдельно, а ПРРО отдельно, провести операцию по терминалу и зарегистрировать чек с видом оплаты “картой”. Не все терминалы можно соединить с ПРРО)

  • ПортфельПортфель 21.04.2022 о 15:12

   Доброго дня. Так, можна. Потрібно вибрати форму оплати – Оплата карткою та зареєструвати чек. Бажано внести в чек параметри транзакції – платіжна система, картка, RRN (номер транзакції), код авторизації.

 8. Олег 16.04.2022 о 12:30

  Чи можливо отримати ліцензію на право продажу алкоголю з ПРРО, без звичайного РРО?
  Якщо так то що тоді слід вказати в заяві для отримання ліцензії??

  • ПортфельПортфель 18.04.2022 о 12:23

   Доброго дня. Згідно із роз’ясненнями ДПС, у заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, алкогольними напоями, зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них.
   Таким чином, у заяві при використанні ПРРО потрібно вказати фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

 9. Катерина 31.03.2022 о 16:02

  Доброго дня! ПІдкажіть, ФОП 2 група, мали 2 термінали тому зареєстрували 2 каси, щоб видалити 1 касу що потрібно зробити, потрібно заяву в податкову подавати?

  • ПортфельПортфель 31.03.2022 о 16:32

   Доброго дня. Так, якщо потрібно скасувати реєстрацію одного ПРРО, подайте “Форму 1-ПРРО – ЗАЯВУ про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій” із поміткою “Скасування реєстрації”.

   • Катерина 31.03.2022 о 18:13

    Дякую за оперативну відповідь!)

 10. Марина 31.03.2022 о 08:01

  Доброго ранку. Потрібно відкривати касовий, якщо нема що пробивати?

  • ПортфельПортфель 31.03.2022 о 09:12

   Доброго ранку. Можна відкривати зміну перед першим продажем, при цьому не забути зробити службову видачу та закрити зміну в кінці дня. В ті дні, коли Ви не отримуєте оплат, зміну можна не відкривати.

 11. Олександр 27.03.2022 о 08:57

  Після відкриття зміни була здійснена операція продажу, а потім “службове внесення” чи є це порушенням і якщо так то як карається?

  • ПортфельПортфель 28.03.2022 о 10:10

   Доброго дня. Службове внесення потрібно зробити до проведення першої операції продажу. При цьому на період воєнного стану накладення штрафів за порушення у сфері ПРРО не передбачено згідно з п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265: “тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів”.

 12. Vicky 21.02.2022 о 13:19

  Добрий день!підкажіть,як перейти з одної ПРРО на іншу?дікую

  • ПортфельПортфель 21.02.2022 о 15:20

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

 13. Радибор 18.02.2022 о 19:27

  Доброго дня, фоп 2 група, дві торгові точки – на кожній по 2 касира . Потрібно оформляти дві електронні печатки чи достатньо однієї?

  • ПортфельПортфель 21.02.2022 о 09:43

   Доброго дня. Для кожного касира потрібен свій КЕП або електронна печатка ФОП.

 14. Валентина 15.02.2022 о 22:56

  Здравствуйте. Скажите пожалуйста в прро “кашелот” можно генерировать штрих код на товар. Спасибо

  • ПортфельПортфель 16.02.2022 о 10:07

   Доброго дня. В ПРРО Cashalot не генерується штрих-код на товар, його можна лише внести в довідник.

 15. Viktoria 15.02.2022 о 12:55

  Доброго дня, чи може один ФОП ( в якого декілька магазинів- здійснюють продаж меблів) користуватися один ПРРО?

  • ПортфельПортфель 15.02.2022 о 13:48

   Доброго дня. Для кожного магазину потрібно зареєструвати свій ПРРО (касу).

 16. Наталья 10.02.2022 о 17:36

  Добрый вечер!ФЛП II-группы. Женская одежда розница.От недавнего времени установила ПРРО.Не вношу служебное внесение и служебная выдача вообще,только z-отчёт в конце рабочего дня.Звонила в ДПС с вопросом это обязательно делать?Мне ответили это не есть нарушение,на ваше усмотрение,можете этого не делать.С Ваших ответов,я так понимаю что это обязательно???

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 18:39

   Доброго вечора. З роз’яснення ЗІР: у разі якщо розрахунки здійснюються лише в безготівковій формі та готівкові кошти на місці проведення розрахунків фактично не вносяться або не видаються, то операції «службове внесення» або «службова видача» не проводяться.

 17. Степан 10.02.2022 о 11:46

  Доброго дня,я ФОП 2 групи надаю послуги людям(ремонтую автомобілі), чи потрібне мені ПРРО?

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 14:22

   Доброго дня. Потрібне, якщо за Ваші послуги люди оплачують готівкою або платіжною карткою.

 18. Евгений 10.02.2022 о 02:14

  Доброго дня. Якщо підприємство працює майже щодня, але продажі бувають раз в три дні, Ви пишете що можна не відкривати зміну в ті дні, коли немає продаж. А як же бути з офлайн режимом? Чи не буде він мені рахуватися, коли я зміну не буду відкривати? Дякую!
  P.S. ФОП 2 група, на спрощеній системі.

  • ПортфельПортфель 10.02.2022 о 09:19

   Доброго дня. Режим офлайн – це режим, що застосовується на період втрати зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу. Офлайн режим буде рахуватися, якщо зміна була відкрита і після того був втрачений зв’язок з ФСКО.

 19. Оксана 03.02.2022 о 23:58

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, працюю з ПРРО Кашалот, ФОП 2 гр. ЄП. Виготовлення меблів під замовлення. Кожен раз різні замовлення,різна ціна товару. Як проводити продаж, саме,як правильно робити, формувати новий чек, без занесення в номенклатуру? І чи можна видаляти товар із довідника потім, тому що Товар виготовляють один раз і іншого такого по цій ціні не буде.

  • ПортфельПортфель 04.02.2022 о 09:41

   Доброго дня. З довідника номенклатури можна видаляти/переміщувати в архів номеклатуру. Також якщо назва товару така ж, але ціна відрізняється, то можна включити продаж по вільних цінах і перед продажем змінювати ціну.

 20. Юля 01.02.2022 о 23:26

  Доброго дня , чи може сам Фоп користуватись ключем кассира ?

  • ПортфельПортфель 02.02.2022 о 10:04

   Доброго дня. Сам ФОП може оформити на себе ключ як на касира, але зручніше оформити печатку ПРРО або за потреба декілька печаток ПРРО для ФОПа.

 21. Анна 31.01.2022 о 20:34

  Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка: перша оплата була готівкою, перед цим внесли певну суму, щоб була можливість видати решту. Тепер при закритті зміни треба зробити «службову видачу» всієї готівки? Оплата+сума внесених для решти коштів?

  • ПортфельПортфель 01.02.2022 о 17:29

   Доброго дня. Так, потрібно зробити «службову видачу» всієї готівки.

 22. Тетяна 28.01.2022 о 10:00

  Доброго дня! У ФОП ІІ групи є два магазини, він зареєстрував два ПРРО. Чи можна одночасно в двох магазинах працювати з ключем ФОПа підписом, чи обов’язково потрібно зробити печатку?

  • ПортфельПортфель 28.01.2022 о 10:08

   Доброго дня. Рекомендується зробити печатку ФОП для ПРРО, щоб ключ ФОПа (підпис) не був використаний в інших цілях.

 23. Sergiy 27.01.2022 о 13:54

  Доброго дня. Підкажіть – якщо у магазині 1 ПРРО і 2 продавці – можна касиром оформити самого ФОПа, використовуючи його ЕЦП?

  • ПортфельПортфель 27.01.2022 о 14:07

   Доброго дня. Можна використовувати КЕП Печатка ФОП для ПРРО (не власний ключ ФОПа).

 24. Маряна 23.01.2022 о 17:18

  ФОП на ІІ групі ЄП планує працювати з ПРРО. Працює за замовленнями. Часто отримує завдатки різного розміру. Як правильно здійснювати реалізацію через ПРРО із завдатками?

  • ПортфельПортфель 24.01.2022 о 12:00

   Доброго дня. В ПРРО Кашалот для завдатку можна використовувати спосіб оплати «Передоплата»: Формування чеків за отриманою сумою передоплати за замовлений (але ще не отриманий) товар (послугу) на місці проведення розрахунків. Форми оплати: готівка, картка, комбінована (готівка, картка, сертифікат, кредит).
   А при остаточному розрахунку від клієнта – використовувати спосіб оплати «Післяплата»: Формування чеків на місці проведення розрахунків за отриманою доплатою за замовлений товар (послугу). Чек формується та заповнюється автоматично на основі чека за передоплатою.

 25. Остап 23.01.2022 о 13:47

  Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно ФОПу 2-ї групи при роботі з ПРРО відкривати день з операції з внесення готівки чи він може початися з вибивання чека? І чи потрібно робити винесення готівки кожного дня чи при потребі? Бо ФОПи 2-ї групи не зобов’язані дотримуватися такої касової дисципліни, як загальноподатники.

  • ПортфельПортфель 24.01.2022 о 12:06

   Доброго дня. Внесення готівки Ви проводите за потреби, службову видачу – по сумі чеків за день.

 26. Ирина 20.01.2022 о 11:19

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, а то вже запуталась!!!!!! Фоп 2 група має кафе, в якому є одна каса і одночано на зміні працює три офіціанти. Встановлено Прро. Хто повинен відкривати касу? Чи можна відкривати зміну печаткою фопа для прро без ключів офіціантів. заздалегідь вдячна

  • ПортфельПортфель 20.01.2022 о 11:24

   Доброго дня. Можна відкривати зміну і працювати з касою ключем Печатка ФОП для ПРРО.

 27. Володимир 19.01.2022 о 22:51

  Добрий вечір!
  Клієнти використовують різні способи оплати за товар при покупці через інтернет, не попереджуючи продавця,яким саме способом скористаються. Це може бути з рахунку приватної особи, з терміналу, з каси банку.
  Усі види йдуть на IBAN,в якому випадку потрібен проводити РРО?

  • ПортфельПортфель 20.01.2022 о 10:00

   Доброго дня. Із роз’яснень ДПС: “РРО та/або програмний РРО можна не застосовувати при отриманні оплати у безготівковій формі, здійсненої споживачами:

   • шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку (IBAN, онлайн банкінг);

   • шляхом безпосереднього внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;

   • через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.”

 28. Анасттасия 18.01.2022 о 13:55

  Добрый день. Подскажите как быть, продавец случайно закрыл смену не сделав служебный вынос?.
  1. перед тем как открыть новую смену нужно сделать “Службове внесеня”?
  2. Или нужно открыть новую смену, а после сделать “Службове внесеня”?
  Подскажите пожалуйста какой верный вариант 1 или 2 ?

  • ПортфельПортфель 18.01.2022 о 15:21

   Доброго дня. 1 варіант, і в кінці дня потрібно не забути зробити Службову видачу.

 29. Евген 18.01.2022 о 07:51

  Чому не відновлюється ПРРО в онлайн режим , чи воно не відновлюється автоматично ?

  • ПортфельПортфель 18.01.2022 о 09:46

   Доброго дня. Повинен відновлюватися автоматично, зверніться на службу підтримки Вашого ПРРО

 30. Катерина 17.01.2022 о 14:00

  Доброго дня! ФОП 2 група, наразі два діючі напрями роботи здача квартири в оренду та продаж дитячого одягу через інтернет. Два запитання. 1) Чи достатньо одного ПРРО, де будуть видаватися чеки по оренді і по продажу? 2) Чи потрібно ФОПу, який має електронний підпис, реєструвати себе, як касира?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 14:39

   Доброго дня. 1.Так, достатньо. 2. ФОПу потрібно оформити печатку для ПРРО та зареєструвати її. Детальніше як отримати КЕП за посиланням https://portfel.ua/ecp-about/

 31. Анастасия 17.01.2022 о 13:21

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково реєструвати касовий апарат в ДФС, де зареєстровано ФОП?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 13:28

   Доброго дня. Для реєстрації ПРРО потрібно подати “Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО” (F/J 1316602) за місцем реєстрації ФОП. Детальніше за посиланням https://portfel.ua/yak-podati-zayavu-pro-reyestratsiyu-programnogo-rro-u-m-e-doc/

 32. Лариса 17.01.2022 о 10:40

  Доброго дня! ФОП, 3я група, Працюю з дні на тиждень. Як відкривати та закривати каси?

  • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 11:19

   Доброго дня. В такому випадку краще відкривати зміну при першому продажі, при цьому не забути зробити службову видачу, та закрити зміну в кінці дня. В ті дні, коли Ви не працюєте і не отримуєте оплат, зміну можна не відкривати.

 33. Юрий 14.01.2022 о 14:59

  Доброго дня. Якщо ФОП має два або три найманих працівника, потрібно робити кожному кеп для ПРРО чи вони можуть користуватися кеп ФОПу?

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 15:09

   Доброго дня. Вони зможуть користуватися КЕП ФОП для ПРРО.

 34. Марина 14.01.2022 о 12:37

  ФОП 3 група здає в оренду приміщення , орендар невчасно вніс оплату готівкою (затримав платіж на місяць ), як проводити по РРО два платежі – просрочений і поточний

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 13:02

   Доброго дня. Оплату готівкою потрібно проводити датою оплати і в момент оплати.

 35. Яна 13.01.2022 о 19:35

  Добрий день! Не можу зрозуміти, яку інформацію вносити в поле “Штрих-код” для формування номенклатури?

  • ПортфельПортфель 14.01.2022 о 09:45

   В поле штрих-код вноситься цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, у інших випадках – за бажанням платника) або сканується штрих-код сканером штрих-кодів. Якщо асортимент товару невеликий і Ви не користуєтесь сканером штрих-кодів, можна вносити тільки артикул.

   • Олександр 14.01.2022 о 23:14

    По товару ще запитання: ФОП 3гр. без ПДВ. що вказивати в “Унікальний ідентифікатор податку “№” ”
    -1 – не є об’єктом оподаткування
    0 – Звільнений від оподаткування
    1 – ПДВ 20%
    2 – ПДВ 7%
    3 – ПДВ 0%

    • ПортфельПортфель 17.01.2022 о 14:38

     Доброго дня. В ПРРО Кашалот номера ставок податків вже запрограмовані в ПРРО, змінювати їх не потрібно

 36. Катерина 13.01.2022 о 10:44

  Добрый день. ФОП только начал работать с ПРРО. Два дня делались “служебное внесение”, Z-отчет и не делалась “служебная выдача”. Как начать третий рабочий день с ПРРО? Спасибо.

  • ПортфельПортфель 13.01.2022 о 11:04

   Доброго дня. При відкритті нової зміни потрібно виконати операцію «Службове внесення» для реєстрації тієї суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. Тобто в «Службове внесення» вказати суму готівки по Z-звітах за 2 дні і в кінці дня зробити обов’язково “Службову видачу” на всю суму за 3 дні.

 37. Дмитро 12.01.2022 о 15:18

  Доброго дня. Питання стосовно “Службової видачі”. Якщо Я – “ФОП”, не веду касової книги, а чи потрібно мені взагалі робити службову видачу? До цього року, працював з РРО, і там службову видачу я ніколи не робив. Керувався постановою від 29.12.2017 № 148 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, пункт 11. В цьому році перейшов на ПРРО. Ви у статті вказуєте, що “не дай бог не зробив службову видачу перед Z-звітом, то обов’язково треба робити службове внесення наступного дня”. І в мене виникає питання – “А навіщо?”. Для ПРРО навідміно від РРО це обов’язково? Чи не достатньо Z-звіту для оприбуткування виручки?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 16:55

   Доброго дня. Згідно наказу Міністерства доходів і зборів України “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій” від 28 серпня 2013 року N 417, пункту 6: “6. Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій “службове внесення” та “службова видача”, якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція “службове внесення” використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.” Таким чином, для уникнення невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, службову видачу і службове внесення потрібно проводити.

 38. Олена 12.01.2022 о 14:21

  Доброго дня! Як бути: зареєстрували ПРРО; касира та торгову точку. А тепер необхідно ще доповнити двома касами, які працюють за раніше зареєстрованою торговою точкою? Потрібно дореєструвати ще 2 каси і касирів?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 14:26

   Доброго дня. Так, потрібно дореєструвати. Можемо запропонувати ПРРО Кашалот або СОТА Каса (в СОТА Каса ліцензія на 3 каси, при умові до 1000 операцій на місяць).

 39. Таня 12.01.2022 о 14:04

  Доброго дня! коли проводимо Z звіт не друкується чек,хоча сам звіт проходить,на наступний день чеки не друкуються теж,хоча продажі проходять,з принтером все впорядку,в чому може бути проблема?

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 14:19

   Доброго дня. Яким ПРРО Ви користуєтесь?

 40. Igor 11.01.2022 о 22:28

  Маю питання стосовно застосування ПРРО: якщо мова про ФОП третього рівня, який не має ніяких працівників, не продає ніякий фізичний товар, а працює сам по собі, наприклад надає консультації/тренінги/навчання онлайн, і оплату одержує виключно на рахунок, якщо точніше на номер картки, яка прив’язана до рахунку фоп, методом звичайних переказів з картки на картку через онлайн сервіси такі як westernunion, wise, paysend, чи якщо платіж в межах України, то звичайним переказом з картки на картку. Тобто по факту всі платежі потрапляють таким чином на рахунок фоп. Також потенційно можливі онлайн продажі певних мультимедійних матеріалів, в тому числі через платежі карткою на сайті. Чи потрібно в цьому випадку взагалі то ПРРО, і якщо потрібно, то як його взагалі застосовувати? Там же нема якогось визначеного робочого часу, чи як в статті пише “закрити зміну”, зміни як такої ж просто нема, перекази можуть прийти в будь-який час дня чи ночі і впасти на рахунок.

  • ПортфельПортфель 12.01.2022 о 09:57

   Доброго дня. Якщо кошти приходять на платіжну картку а не на розрахунковий рахунок IBAN, то ПРРО повинно застосовуватись. Для цього в ПРРО передбачені способи оплати – «Інтернет-продаж» та «Передоплата». Чеки можна проводити в день зарахування коштів на картку чи через онлайн сервіс, і після їх проведення в кінці дня закривати зміну.

 41. Христина 10.01.2022 о 20:00

  Доброго дня! в ПРРО Сота-Каса при формуванні z-звіту не зробили службову видачу. чи потрібно на наступний день робити службове внесення на цю суму чи як правильно діяти?

  • ПортфельПортфель 11.01.2022 о 09:14

   Доброго дня. Якщо операція «Службова видача» не виконана перед закриттям зміни, потрібно, щоб першою операцією перед відкриттям наступної зміни була операція «Службове внесення». В цьому випадку невідповідність сум готівки на місці проведення розрахунків не виникне.

 42. Галина 10.01.2022 о 11:21

  Доброго дня! Запитання стосовно того коли потрібно робити фіскальний чек, а коли -ні. Мова про інтернет-магазин. Ми всі гроші,котрі отримували готівкою на офісі або на Новій пошті готівкою (якщо клієнт забирав товар післяплатою) проводили через пРРО і робили чек, а ті, що заходили на рахунок – не робили на ці суми чек. Чи все вірно? Чи все ж обовязково і на готівку і на безготівку робити чеки щодня?

  • ПортфельПортфель 11.01.2022 о 11:17

   Доброго дня. Так, все вірно. Кошти, які приходять на розрахунковий рахунок по реквізитах IBAN, проводити через ПРРО не потрібно, на готівку – потрібно. Якщо Нова Пошта видала чек і зарахувала кошти на Ваш рахунок IBAN, в такому випадку чек також не потрібен.

 43. Роман 31.12.2021 о 10:09

  Доброго дня скажіть яка ціна програмування касового апарата?

  • ПортфельПортфель 31.12.2021 о 14:33

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 44. Анна 29.12.2021 о 20:42

  Обов’язково вносити в прро залишки товарів ( дитячий одяг)?

  • ПортфельПортфель 30.12.2021 о 10:02

   Доброго дня. В ПРРО потрібно вносити номеклатуру – Ваші товари. Залишки вносяться за потреби, зокрема облік складу планується в ПРРО Cashalot

 45. Володимир 29.12.2021 о 20:01

  Доброго вечора! Якщо я наприклад почав користуватись Програмним РРО від податкової пРРОсто. А потім вирішив змінити наприклад на Кашалот або Вчасно каса чи Е- Чек. Як мені діяти? Дякую.

  • ПортфельПортфель 30.12.2021 о 09:59

   Доброго дня. Після придбанння іншого ПРРО, Вам потрібно буде синхронізувати зареєстровані каси в ДПС і продовжити працювати. Ми пропонуємо ПРРО Cashalot та СОТА Каса, від розробника програми M.E.Doc.

   • Ольга 03.02.2022 о 11:13

    Теж цікавить це питання. Тому що близько місяця користуюсь ПРРО і хочу змінити на іншого. Я так розумію, що можна просто реєструватися в іншого надавача послуг ПРРО, синхронізувати дані з ДПС і продовжувати працювати з іншим ПРРО без проблем?

    • ПортфельПортфель 03.02.2022 о 11:23

     Доброго дня. Так, все вірно, Ви можете без проблем перейти на інший ПРРО. Ми пропонуємо ПРРО Кашалот та СОТА Каса. Для отримання безкоштовної консультації залишайте заявку або пишіть у месенджери з головної сторінки сайту, або на електронну адресу info@portfel.ua.

 46. Оксана 28.12.2021 о 14:36

  Доброго дня ! Підкажіть будь-ласка, якщо ФОП отримає печатку ПРРО для одного ПРРО і позмінно на ньому будуть працювати два продавці, то в 5-ПРРО потрібно вказати тільки печатка ФОП та його ІПН без прив’язки до працівників , які печаткою будуть користуватись

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 15:50

   Доброго дня. Так, вказуєте тільки печатку ФОП та його ІПН без прив’язки до працівників.

   • Ирина 15.01.2022 о 14:36

    Тобто, при реєстрації Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801) не вказувати ПІД, а просто вказати ІПН та сертифікат ПЕЧАТКИ?
    І ще одне питання, якщо на одного ФОП зареєстровано 2 магазини, на кожен зареєстровано свій ПРРО, то для одночасної роботи чих ПРРО необхідно оформити 2 печатки і працювати з ними?

 47. Светлана 28.12.2021 о 00:09

  Доброго вечора. Підскажіть будь ласка,якщо я здаю приміщення за різними адресами, які указані в формі 20-ОПП, то мені потрібно реєструвати декілька ПРРО? (В чеку ж повина указуватися адреса цьго приміщення?)

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 10:12

   Доброго дня. Кожне ПРРО реєструється на окрему Господарську одиницю і в чеку буде відображатись їх адреса, тому для реєстрації чеків за різними адресами потрібно реєструвати декілька ПРРО.

 48. Зоряна 27.12.2021 о 20:23

  Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно вказувати у Фіскальному чеку код УКТ ЗЕД товару, якщо ФОП 2 група продає автомобільні запчастини, а також масла, оливи у ємностях 1л-4 л?

  • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 10:38

   Доброго дня. У разі реалізації підакцизних товарів суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зокрема, із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні РРО із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
   До підакцизних товарів належать зокрема: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів (п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України).

 49. Оксана 24.12.2021 о 12:40

  Добрий день.
  ФОП має 2 відділа.Перший-продажа одягу,другий – продаж овочів та фруктів.
  В одному приміщенні.
  Встановлювати ПРРО треба одне?
  І як будуть працювати каси?
  На кожен відділ окрему каса чи буде одна спільна каса працювати?

  • ПортфельПортфель 24.12.2021 о 17:49

   Доброго дня. Все залежить від того, як буде організована робота. Якщо потрібна робота на 2-ох касах – необхідно замовляти ліцензію на 2 каси ПРРО.

 50. Виктория 21.12.2021 о 14:43

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо ФОП має два найманих працівника-касира в магазині роздрібної торгівлі (дві зміни роботи) та один ПРРО, то однієї електронної печатки для ПРРО для ФОПа достатньо , щоб касири працювали почергово на ПРРО із використанням цієї (одної) електронної печатки?

  • ПортфельПортфель 21.12.2021 о 15:20

   Доброго дня. Так, однієї електронної печатки для ПРРО для ФОПа достатньо.

   • Виктория 23.12.2021 о 12:28

    Перепрошую, але хочу поглибите своє питання. В Розділі “Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?” вами надано відповідь, що “генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.”. У такому випадку, чи можна застосовувати електронну печатку для ФОПа для ПРРО при роботі касирів? Перепрошу, що повторююсь в питанні, але податківці в телефонних консультаціях чомусь також чіпляються за “програмно-технічні комплекси самообслуговування”… Чи є цей момент ключовим?

    • ПортфельПортфель 23.12.2021 о 14:15

     Доброго дня. Із роз’яснення ЗІР ( https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28211 ):
     Чи необхідно ФОП, яка має електронний підпис, генерувати електронну печатку для ПРРО?
     Генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир.
     Разом з тим, за бажанням фізичної особи – підприємця можна використовувати електронну печатку для програмного реєстратора розрахункових операцій.

     • Виктория 26.12.2021 о 10:09

      Вдячна вам за відповідь. Ви дуже допомагаєте своїми роз’ясненнями та підтримкою. Вітаю вашу команду та вашу організацію з Наступаючим Новим роком! Удачі та успіхів вам у Новому році!

     • ПортфельПортфель 28.12.2021 о 09:53

      Дякуємо, навзаєм! Нехай всі Ваші починання та задуми увінчуються успіхом!

 51. Олена 14.12.2021 о 07:44

  Доброго дня! Під час реєстрації ПРРО треба вибрати тип торгової точки. Якщо це онлайн курси, який тип треба обирати? Школа чи каса? Дякую.

  • ПортфельПортфель 14.12.2021 о 10:56

   Доброго дня. У вашому випадку при реєстрації ПРРО у формі 1-ПРРО в розділі 4. підходить тип “Інтернет-торгівля” – ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. №1-ПРРО, при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).
   При цьому тип і адреса господарської одиниці реєструється з допомогою повідомлення за ф. 20-ОПП. У колонці тип, користуючись довідником, вказуєте той, який підходить для ГО. Типи можуть бути, залежно від функціонального призначення: «682 квартира», «685 житловий будинок», «293 котедж», «378 Офіс» і т.п.

 52. Iren 10.12.2021 о 14:50

  Доброго дня! Якщо зареєструвати ПРРО, як правильно має користуватися ФОП, якщо продаж немає щодня? Чи потрібно кожного дня відкривати/закривати зміну, формувати Z-звіти?

  • ПортфельПортфель 10.12.2021 о 15:11

   Доброго дня. На ці дні, коли немає продаж, можна затвердити внутрішній наказ, що каса працювати не буде, та зберігати його. Коли є продажі, потрібно відкривати/закривати зміну, формувати Z-звіти, при цьому заборони на відкриття і закриття зміни декілька разів на день немає.
   Також якщо продажі бувають не кожного дня, то зміну можна відкривати безпосередньо перед проведенням розрахунку з покупцем. При цьому слід пам’ятати, що якщо зміну відкрили, то її потрібно і закрити, навіть якщо продаж не проведений.

 53. Sergiy 29.11.2021 о 17:51

  Багато програм для автоматизації магазинів вказують , що підтримують всі ПРРО. Як відбувається поєднання цих програм с прро?

  • ПортфельПортфель 30.11.2021 о 11:44

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту

 54. Елена 30.09.2021 о 20:27

  Форму 20-ОПП подала через електронний кабінет. Через це заблокувало касу. Які та де треба зробити виправлення,щоб зняти блокування?

  • ПортфельПортфель 01.10.2021 о 15:56

   Доброго дня! Якщо блокування каси відбулось через зміну даних про господарську одиницю при поданні форми 20-ОПП, то необхідно подати форму 1-ПРРО з позначкою “Перереєстрація”.

 55. Людмила 29.07.2021 о 15:20

  Доброго дня, що робити, вийшли з прро Кашалот без закриття зміни та не відправили Z звіт?

  • ПортфельПортфель 30.07.2021 о 11:02

   Доброго дня! Те, що Ви не закрили зміну і не сформували Z-звіт протягом доби, є порушенням законодавства про застосування ПРРО.
   У випадку, якщо контролюючі органи виявлять таке порушення, штрафних санкцій, на жаль, не уникнути, оскільки виручка, отримана протягом дня, неоприбуткована вчасно.
   На даний момент, Ви формуєте Z-звіт і показуєте вчорашню виручку.

   • Аня 10.08.2021 о 17:44

    Добрий день,чи потрібно додатково подавати заяви про те що не закрили зміну? Якщо так то куди? І взагалі чи потрібно у цьому випадку щось робити,окрім формування Z-звіту?

    • ПортфельПортфель 11.08.2021 о 09:47

     Доброго дня! У випадку, коли Ви не закрили зміну, заяву подавати не потрібно. Необхідно сформувати Z – звіт.
     Але при виявленні контролюючими органами такого порушення, будуть застосовані штрафні санкції, оскільки виручка, отримана протягом дня, неоприбуткована вчасно.

   • Ольга 16.08.2021 о 13:02

    Підскажіть, будь ласка, суму штрафу за невчасне формування z-звіту ?

    • ПортфельПортфель 16.08.2021 о 14:55

     Доброго дня! За нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів у електронній формі протягом встановленого строку, до платників податку застосовується адмінштраф відповідно до ст. 155-1 КУпАП:
     -для осіб, які здійснюють розрахункові операції, — від 2 до 5 нмдг (від 34 до 85 грн);
     -для посадових осіб — від 5 до 10 нмдг (від 85 до 170 грн).

 56. Светлана 17.06.2021 о 09:53

  Доброго дня, ПРРО на телефоні та на компютері (одночасно), питання полягає в тому чи одна й та ж сама у них база?

  • ПортфельПортфель 17.06.2021 о 10:51

   Доброго дня! Зауважимо, що здійснювати розрахункові операції, використовуючи ПРРО, одночасно на декількох пристроях не варто. У разі, коли Ви першу половину робочого дня реєструєте чеки, використовуючи ПРРО на ком’пютері, а потім Вам необхідно скористатись телефоном, то при синхронізації даних з ДПС, всі зареєстровані чеки з’являться в історії операцій. Це означає, що база в такому випадку буде та ж сама.

   • Олена 21.12.2021 о 15:55

    А чому не варто? Наприклад якщо я ФОП немаю графіка, прийшла на роботу відкрила зміну на комп’ютері, поїхала додому, хтось з клієнтів записався і скинув аванс на карту, я вже це провела з телефону, а ввечері закрила зміну з телефону.
    База одна і та ж.

    • ПортфельПортфель 21.12.2021 о 17:35

     Доброго дня. Ми написали рекомендації від розробника, щоб уникнути розсинхронізації даних

 57. Олена 11.05.2021 о 11:00

  Доброго дня! Продовжила ключ по ФОПу, і не відкривається зміна, хоче щоб подали Повідомлення
  про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, чи потрібно скасовувати попереднє? І як потрібно діяти в такій ситуації?

  • ПортфельПортфель 11.05.2021 о 11:12

   Доброго дня! Якщо Ви продовжили ключ, то в такому випадку необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, скасовувати попереднє не потрібно.

 58. Алла 25.04.2021 о 22:30

  Доброго дня! Чи потрібно кожного дня відкривати зміну на ПРРР, якщо не було продаж (онлайн-магазин)?

  • ПортфельПортфель 26.04.2021 о 11:00

   Доброго дня! Якщо протягом робочої зміни розрахункові операції не здійснюються, відкривати зміну непотрібно.

   • Яна 01.02.2022 о 09:24

    Доброго дня! В такому випадку і Z-звіти не кожного дня потрібно формувати? (тільки в ті дні коли є рух по касі?).
    А якщо касу відкрити, внесення торгового не було, продажів за зміну не було – чи потрібно формувати та відправляти Z-звіт до податкової

    • ПортфельПортфель 01.02.2022 о 17:04

     Доброго дня. Якщо зміна була відкрита, але внесення торгового не було, продажів за зміну не було, її все одно потрібно закрити і відправити нульовий Z-звіт. Щоб цього уникнути, рекомендуємо відкривати зміну безпосередньо перед проведенням першої розрахункової операції.

 59. Алла 22.02.2021 о 19:37

  Добрий вечір.Помилково “службова видача” була зроблена на суму 63900,00,а треба 6390,00.Які подальші дії.

  • ПортфельПортфель 23.02.2021 о 11:09

   Доброго дня! В подібних ситуаціях необхідно перед початком роботи реєстратора розрахункових операцій, тобто перед відкриттям зміни, здійснити службове внесення готівкових коштів на різницю вказаних Вами сум, щоб виправити таку помилку.

 60. Олександр 10.02.2021 о 19:21

  Доброго вечора!
  Які види звітів є в програмі кашалот?
  Які звіти потрібно подавати до ДПС в разі відмови від апаратного РРО та переході на ПРРО?

  • ПортфельПортфель 11.02.2021 о 14:05

   Доброго дня! В ПРРО Cashalot є можливість подати форму 20-ОПП, заяву про реєстрацію ПРРО, про виявлення несправностей та інформацію по ЕП/КЕП для ПРРО. В разі відмови від апаратного РРО до ДПС необхідно подати заяву про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій (Форма 4-РРО).

 61. Светлана 22.12.2020 о 18:37

  Чи можна все ж таки підключити сканер штрихкодів в програмі Cashalot, якщо сам функціонал в розробці?

  • ПортфельПортфель 23.12.2020 о 13:28

   Протягом дня або зміни касир проводить розрахункові операції у ПРРО (в онлайн чи офлайн режимі), під час здійснення яких є можливість створювати нові чеки, відкладати формування чеків, додавати новий товар у разі його відсутності в довіднику номенклатури. При створенні нового чеку доступна функція пошуку товару за штрих-кодом ,використовуючи сканер штрих коду, артикулом або найменуванням.

 62. Светлана 22.12.2020 о 18:29

  Доброго дня! В бек-офісі користувача, призначення кнопок “заблокувати користувача”, “видалити користувача”?

  • ПортфельПортфель 23.12.2020 о 12:59

   Доброго дня! В бек-офісі користувача функціонал “заблокувати користувача (касира)” передбачає заборону будь-яких дій та проведення ним розрахунково касових операцій у зв”язку з порушенням касової дисципліни або зловживань. “Видалити користувача (касира)” – у випадку його звільнення або інших причин, які зумовили припинення його роботи на зареєстрованій господарській одиниці.

Коментувати