Нарахування і виплата лікарняних в BAS Бухгалтерія

6 461

В конфігурації «BAS Бухгалтерія» немає документу для розрахунку лікарняних та табелю обліку робочого часу, відповідно суми лікарняних не розраховуються автоматично. Потрібно самостійно нарахувати необхідні суми і внести їх в документ «Нарахування зарплати», після чого з них будуть утримані податки і збори, а також нараховано ЄСВ ФОП. Далі ці суми підтягуються в документи виплати зарплати через касу або банк (якщо вони ще не були відображені в даних документах в попередніх періодах).

Розглянемо як нарахувати лікарняні в «BAS Бухгалтерія»

Види нарахування «Оплата лікарняних (за рах. підпр.)» та «Оплата лікарняних (за рах. ФСС)» додані розробниками, тому їх не потрібно створювати самостійно. Види нарахування знаходяться в довіднику «Нарахування» в розділі «Зарплата і кадри»-«Довідники та настройки».

Приклад

Співробітник Карпенко Ю.В. був на лікарняному з 1 по 11 вересня (11 днів), із яких нараховано:

  • за рахунок підприємства (5 днів) – 1951 грн;
  • за рахунок ФСС (6 днів) – 2341 грн.

Щоб провести дані лікарняні в «BAS Бухгалтерія», в документі «Нарахування зарплати» натискаємо кнопку «Заповнити», щоб заповнити всіх співробітників, або «Підбір», щоб обрати потрібного співробітника чи співробітників.

Для співробітника Карпенко в табличній частині «Нарахування» додаємо (або копіюємо з окладу) окремі рядки з видами нарахування «Оплата лікарняних (за рах. підпр.)» та «Оплата лікарняних (за рах. ФСС)».

У колонках «Розмір» вказуємо розраховані вручну суму нарахованих лікарняних.

У колонці «Дата початку» і «Дата закінчення» вказуємо відповідно дати початку і закінчення лікарняних за рахунок підприємства та за рахунок ФСС. Аналогічно для зарплатних нарахувань, які повинні розраховуватися пропорційно відпрацьованим дням, необхідно поставити дати, коли працівник перебував на роботі.

Після натискання кнопки «Перерахувати» з усіх сум нарахувань на закладках «ПДФО» і «Внески ФОП» будуть розраховані податки і збори.

Проведення лікарняних можна налаштувати в розділі «Зарплата і кадри» – «Довідники та настройки» – «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку» (або ж залишити проводки по замовчуванню). Тут можна вказати рахунок Дт і Кт окремо для лікарняних за рахунок ФСС та за рахунок підприємства.

Додатково можна вказати Відображення ЄСВ ФОП:

  • тим самим способом, що й нарахування (в нашому прикладі Дт 378),
  • як основне нарахування співробітника (наприклад Дт 92),
  • особливий спосіб відображення – створити власний спосіб відображення для ЄСВ ФОП.

Щоб виплатити лікарняні в міжрозрахунковий період, можна створити для цього спеціальний «Вид виплати». Створимо вид виплати для лікарняних за рахунок ФСС. Для цього в розділі «Зарплата і кадри» – «Довідники та настройки» – «Види виплат» натисніть «Створити».

У вікні, що відкрилось, вкажіть:

  • довільне Найменування – наприклад, Лікарняні за рах. ФСС;
  • встановіть відмітку Розрахунок ПДФО і ЄСВ – для розрахунку суми до виплати лікарняних за мінусом податків;
  • в табличній частині Нарахування додайте виплату, яка має підтягнутись у відомість, – в нашому прикладі це Оплата лікарняних за рах. ФСС.

Щоб виплатити лікарняні за рахунок ФСС, в розділі «Зарплата і кадри» – «Виплата зарплати» створіть «Відомість в банк» (або «Відомість в касу»), і в полі «Виплачувати» оберіть створений вид виплати «Лікарняні за рах. ФСС». Натисніть «Заповнити» та «Розрахувати» – розрахується сума до виплати за мінусом ПДФО та ВЗ.

Таким чином ви можете в напівручному режимі нарахувати суми лікарняних та налаштувати їх виплату.

Примітка. Автоматично розрахувати лікарняні та відпускні можна за допомогою модуля SELERA для BAS Бухгалтерія.

Немає коментарів

Коментувати