Захищені носії для електронного підпису

5 березня 2022 р. згідно Постанови КМУ № 193 від 3.03.2020 р. завершується експериментальний проєкт, що прирівнював удосконалений електронний підпис, який базується на кваліфікованому сертифікаті, до кваліфікованого електронного підпису.

Оновлено 09.03.22 р. Постановою КМУ №229 від 23 лютого 2022 р. (що набрала чинності 09.03.2022 р.) відтермінували обов’язкове використання електронного підпису на захищеному носії до 31 травня 2022 р.

Оновлено 24.05.22 р. Згідно повідомлення Тараса Мельничука, представника КМУ в ВРУ, відтермінування обов’язкового використання токенів продовжено на період дії воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення чи скасування:

Після закінчення терміну відтермінування, зазначеного вище, кваліфікованим електронним підписом (КЕП) буде вважатися лише електронний підпис, що зберігається на захищеному носії (засіб КЕП) та використовує кваліфікований сертифікат. З цієї дати подача звітності в електронній формі буде можливою лише при використанні КЕП на захищених носіях. Також без КЕП буде неможливо працювати з тендерними майданчиками, медичними інформаційними системами та входити до електронного кабінету платника.

Діючі електронні підписи, що збережені не на захищених носіях, орієнтовно після 01.04.2023 року, автоматично перестануть вважатися кваліфікованими.

Таким підписом можна буде користуватися лише в системах, де законодавство дозволяє використання удосконалених електронних підписів. Наприклад — для роботи з ПРРО (згідно змін до постанов КМУ №149 та №199).

Який захищений носій обрати?

Токен. Це носій інформації у формі флешки із захистом від несанкціонованого доступу, який підключається через USB-роз’єм. Має обмежену кількість невдалих спроб вводу паролю – після 7 спроб токен необхідно форматувати та отримувати новий електронний підпис.

Хмарне сховище CloudKey. Це хмарний захищений носій. Електронний підпис зберігається у “хмарі” з доступом з будь-якого пристрою без додаткових налаштувань. Після 10 спроб невірного введення паролю доступ до КЕП блокується на 60 хвилин. CloudKey підтримується програмами: M.E.Doc, СОТА, FlyDoc, ISpro. Працює в електронному кабінеті платника податків, підключення до інших державних сервісів очікується найближчим часом.

Смарт-карта. Це захищений носій у формі пластикової картки з чіпом, на яку записаний КЕП. Переваги: доступна та зручна у використанні, займає небагато місця. Для використання потребуєе карт-рідер.

ЦСК “Україна” надає послуги перевидачі діючого ключа на захищений носій.

Якщо Вас цікавить перехід на використання електронного підпису на захищених носіях – звертайтесь за тел. (050) 104 99 60 або залиште заявку і ми Вам зателефонуємо