Види цін в 1С:Підприємство. Управління невеликою фірмою

2 896

В конфігурації «Управління невеликою фірмою» робота з видами цін та їх установкою відрізняється від роботи в інших програмах. Тут застосовується система, при якій автоматичний розрахунок цін безпосередньо пов’язаний з базовими цінами і формуванням прайс-листів.

Види цін в програмі знаходяться в розділі Продажі – Види цін. Два види вже закладені як зумовлені елементи довідника – це Оптова і Облікова ціна.

У даній програмі на початку налаштування необхідно визначитися як будуть розраховуватися ціни, оскільки в процесі роботи вже не можна змінити порядок їх розрахунку. Створимо новий вид ціни Роздрібна з видом розрахунку Динамічний (відсоток), що дозволить автоматично перераховувати ціни як націнку від Облікової (базової) ціни на певний відсоток.

На вкладці Формат цін задаємо необхідне округлення ціни і формат її подання. У нашому прикладі округлення буде здійснюватися в більшу сторону.

На цьому створення ціни з видом розрахунку Динамічний (відсоток) закінчено. Так само можна скористатися видом розрахунку Динамічний (формула), для створення більш складних формул розрахунку націнки.

Після проведених налаштувань в “УНФ”, необхідно сформувати нашу базову ціну, саме від неї і буде проводитися розрахунок наших роздрібних цін.

На першому кроці видно, що Основна ціна закупівлі є базовою для двох видів роздрібних цін. Тобто задаючи базову ціну, ми отримаємо розрахунок і установку по залежним видам цін. Відмічаємо галочкою Основну ціну закупівлі і програма автоматично перерахує залежні.

Наступний крок чисто інформативний, вказуємо яку інформацію потрібно вивести в колонках, що б ви могли задати ваші ціни. Ми відзначимо все, щоб переглянути повний функціонал Формування (установки) цін.

У відкритій формі підбором додайте товари, яким ми будемо призначати ціни, для цього скористаємося функцією По виду цін, щоб відібрати незаповнені.

Вибираємо нашу Основну ціну закупівлі і ставимо відмітку Без встановлених цін.

Сформувався список з позиціями номенклатури, у яких не заповнена ціна. Вводимо в колонку Нова ціна вашу ціну. Колонки залежних цін не редагуються, але ми бачимо, що вони не заповнені.

Завершуємо процес і отримуємо повідомлення. Як видно все пройшло успішно, скоро програма розрахує залежні види цін.

У видів цін з’явилися знаки оклику, які означають, що ще не зроблено розрахунок.

Заходимо в вид ціни і бачимо наступне повідомлення:

Були зафіксовані зміни, які впливають на розрахунки цін по цьому стовпчикові.

Найближчим часом будуть автоматично актуалізовані ціни по даному стовпчикові прайс-листа.

Користувачі можуть запустити Обробку черги цін як в ручному режимі, так і  в регламентних завданнях: Компанія / Налаштування / Ще більше можливостей / Регламентні й фонові завдання.

На цьому розрахунок повністю закінчений, знаки оклику пропадуть і у вас будуть зареєстровані нові види цін. При зміні Основної ціни закупівлі (базової) програма “1С:Підприємство.Управління невеликою фірмою” автоматично буде розраховувати залежні ціни. Тобто слово Динамічні дійсно означає динамічну зміну ціни в залежності від базової.

Немає коментарів