Довідник Контрагенти в 1С:Підприємство. Управління невеликою фірмою

5 103

Підприємство, яке працює в 1С:Підприємство.Управління невеликою фірмою та отримує дохід від своїх покупців, має хоча б одного контрагента, якому необхідно, для прикладу,  виставити  рахунок на оплату. Процедура внесення нового покупця чи постачальника в довідник «Контрагенти» наступна:

Відкриваємо довідник «Контрагенти».  Є кілька доступів до цього довідника, зазначимо основні: Довідники/Контрагенти, Продажі/Покупці або Закупівлі/Постачальники.

Для швидкої фільтрації в списку контрагентів можна встановити види контрагентів «Покупці», «Постачальники» або «Інші» (наприклад Банки, Фонди і т.п.).

В картці контрагента в полі «Замітки» можна вказати додаткову інформацію про партнера. Крім того, з’явилася можливість прикріплення «Тегів» – будь-якої інформації, за якою потім можна здійснити фільтр та пошук.

Зауважимо, що нового контрагента можна створити, вказавши лише код ЄДРПОУ. Для цього скористайтесь модулем перевірки контрагентів в 1С:Підприємство.

Також в картці контрагента додано рядок стану, що відображає зведену інформацію по взаєморозрахунках – хто і скільки винен, а також дату останньої події (відвантаження, оплата, запланована зустріч тощо).

Налаштування взаєморозрахунків з контрагентом відтепер здійснюються також у його картці:

Взаєморозрахунки можна вести: по договорах, по документах, по замовленнях. Тут також можна відмітити чи вести Облік оплати по заказах і/або рахунках.

Для налаштування рахунків розрахунків з покупцем/постачальником та авансів в картці контрагента можна перейти на вкладку «Ще» і вибрати пункт «Рахунки».

Якщо ми хочемо детально подивитися всі взаєморозрахунки з обраним контрагентом, то можна натиснути на рядок з сумою. Після цього автоматично відкриється «Акт звірки» з даним контрагентом.

Вводити нові документи тепер можна безпосередньо із загального журналу документів по контрагенту.

Договори контрагента

Кожен контрагент може мати безліч договорів, які можна створити на відповідній вкладці в картці контрагента. Крім найменування договору, номеру і дати ми також можемо вказати види цін, знижки, терміни поставки і оплати за договором. На вкладці «Текст договору» є можливість прикріпити договір із зовнішнього файлу або створити новий, використовуючи шаблон.

Варто відзначити ще одне нововведення в 1С:Підприємство. Управління невеликою фірмою в довіднику «Контрагенти». Якщо ми припиняємо роботу з контрагентом, в картці контрагента можна поставити позначку «Недійсний». Після цього будь-які операції з даним контрагентом будуть недоступні.

Підводячи підсумки, слід зазначити, що незважаючи на те, що в довіднику «Контрагенти» з’явилося багато нових функцій і можливостей, він став простішим і зручнішим в роботі. Користувач без спеціальної підготовки по роботі з 1С:Підприємство на інтуїтивному рівні розбереться у функціях і можливостях довідника «Контрагенти» в конфігурації Управління невеликою фірмою.

Раніше ми писали:

Як заповнити довідник «Номенклатура» в УНФ

Немає коментарів