9 правил як оптимізувати роботу BAS

4 594

Періодично користувачі програмних продуктів BAS зіштовхуються з повільною роботою програми, що вимагає оптимізації бази даних та перегляду архітектури обліку.  Це потрібно,  якщо у Вас винкають наступні питання:

  • довго проводиться документ або видає помилку при проведенні;
  • тривалий час формується звіт;
  • зависає програма або не реагує на дії користувача.

В такому випадку потрібно оптимізувати та підвищити швидкодію BAS:

1.Не проводьте регламентні роботи і фонові завдання під час роботи користувачів

Винесіть виконання всіх фонових регламентних завдань (індексація, проведення документів, вивантаження даних) в неробочий час. Тоді ані система, ані користувачі не будуть заважати один одному, якщо будуть працювати в різний час.

2.Не виконуйте обмін даними РІБ (розподілених інформаційних баз) під час робочого дня користувача

Останнім часом в компаніях відмовляються від системи обміну даними РІБ на користь online режиму і термінального доступу, проте не зайвим буде нагадати, що під час вивантаження – завантаження даних обміну неможливе проведення документів і повноцінна робота в програмі. Рекомендуємо цю процедуру виконувати в неробочий час за допомогою фонових завдань.

3.Вчасно підвищуйте продуктивність ПК для того, щоб його потужність відповідала реальним потребам

Потрібно не забувати, що одночасна робота 30 і 100 користувачів в системі створюють різне навантаження. Відповідно, якщо планується збільшення користувачів, ІТ-служба своєчасно повинна розглянути питання з керівництвом компанії про розширення парку машин, закупівлі додаткової оперативної пам’яті або серверів.

4.SQL версія та 64 розрядна операційна система

При збільшенні кількості користувачів чи розміру бази даних значне покращення швидкодії дасть перехід з файлової версії BAS на SQL. Зокрема безкоштовна СУБД SQL Postgre дозволить значно покращити обробку даних. Також рекомендуємо для підвищення швидкості розвернути систему на 64-розрядному сервері.

5.Індексація бази даних.

Процедура оптимізації даних,  яка впорядковує та пришвидшує обробку даних. Індексацію потрібно поставити фоновим регламентим завданням в неробочий час.

6.Відключення оперативного партійного обліку

При оперативному проведенні документів запускається складний механізм розрахунку партійних залишків та запис руху в регістри партійного обліку. Відключення оперативного партійного обліку в налаштуваннях програми суттєво пришвидшить проведення видаткових документів. В такому випадку один раз в місяць потрібно буде запускати обробку проведення по партіям, наприклад вночі.

7.Оптимізуйте самописні звіти і обробки з недосконалими і застарілими кодами

Якщо самописні звіти чи обробки працюють повільно, потрібно оптимізувати код програми. Якщо у Вас є потреба проаналізувати та переписати звіти чи обробки, звертайтесь в компанію “Портфель”.  Зверніть увагу  – чим менше змін в стандартній конфігурації, тим швидше вона працює.

8. Очистіть застарілі дані та кеш BAS.

Перезавантаження сервера може вирішити проблему з застарілим кешом. Проте, видалення кешованих папок конкретних користувачів може привести до видалення збережених налаштувань звітів та інтерфейсу меню користувача, тому такі процедури краще довірити спеціалістам.

Періодично вилучайте помічені на видалення об’єкти, проводьте стиснення бази.

9.Зменшення фізичного об’єму баз даних.

Збільшення розміру бази вимагає більше ресурсів. Скористайтеся стандартними засобами BAS для згортання бази. Раціонально відмовитися від даних п’ятирічної давності заради збільшення продуктивності. Якщо ж потрібно буде деталізовано переглянути дані за попередній період, Ви можете скористатись копією бази, в якій дані не згорнуті.

Спеціалісти компанії “Портфель” здійснюють супровід (ІТС) користувачів BAS та при потребі виконують перераховані вище роботи по оптимізації баз. Регламентні роботи по тестуванню та виправленню помилок інформаційної бази включено у вартість тарифів Оптима та Комфорт.

Також нагадаємо, якщо у Вас виникають помилки при роботі BAS ймовірно потрібно провести ремонт бази даних.

Якщо у Вас залишились запитання, звертайтесь за тел. (095, 097) 333 39 23 або залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

Замовити дзвінок