Ремонт інформаційної бази 1С

809

Поява різного роду систематичних збоїв в програмі (помилок, невірних даних в звітах, аварійного закриття програми) можна вважати пошкодженням бази. Найчастіше проблеми виникають внаслідок збоїв електроживлення.

Якщо Ви бачите, що залишки в ОСВ відображаються некоректно, чи з’являються цифри в базі, які тягнуться з періоду, ранішого ніж введення початкових залишків, не проводяться певні документи або ж програма 1С часто “зависає” чи самостійно закривається, можна спробувати виконати ремонт бази.

Обов’язково до ремонту потрібно зробити резервну копію бази 1С ( нам підійдуть 2 та 4 способи резервного копіювання, описані в статті).  Це потрібно для того, щоб при невдалій спробі мати можливість спробувати полагодити базу кілька разів, різними способами.

Отже, ремонт бази 1С умовно можна розділити на грубий і тонкий. Рекомендується спочатку провести грубий ремонт, а потім тонкий – більш розширений.

Грубий ремонт проводиться за допомогою  вбудованої утиліти 1С – chdbfl.ехе.  1С Утиліта

Утиліта знаходиться на системному диску комп’ютера, на якому встановлена 1С, наприклад:

C:\Program Files\1cv8.3\bin\chdbfl.exe.

Зверніть увагу, що доцільно використовувати утиліту саме того релізу платформи, з якою використувалась дана інформаційна база.

Запускаємо утиліту, вказуємо шлях до інформаційної бази 1С, ставимо галочку виправляти виявлені помилки і натискаємо Виконати.

1С Перевірка БД

По завершенню утиліта видасть інформацію про помилки, у даному випадку в базі помилок не знайдено.

1С Помилок не знайдено

Розглянемо тепер пошкоджену базу.  Утиліта 1С видасть інформацію про помилки. Натискаємо Виконати -бачимо, що утиліта знаходить ушкоджені помилки дані таблиць та виправляє більшість помилок.

1С БД з помилками

Таким чином можна виконати грубий ремонт бази за допомогою утиліти 1С.

Далі розглянемо більш тонкий ремонт цієї бази через засоби конфігуратора 1С.

Відкриваємо відповідну базу даних через конфігуратор, знаходимо меню Адміністрування – Тестування і виправлення. Вибираємо відповідні перевірки, які потрібно здійснити з базою даних і натискаємо Виконати. Якщо Ви не впевнені, які саме параметри тестування та виправленя обрати, залиште налаштування без змін.

1С Тестування і виправлення БД

По завершенню ремонту інформаційної бази даних конфігуратор 1С видає службове повідомлення про зміни в базі і завершення тестування.

1С Завершення тестування БД

Зазвичай описані вище методи допомагають виправити помилки в інформаційній базі 1С та продовжити роботу.

 

Немає коментарів