Ремонт інформаційної бази 1С:Підприємство

3 254

Поява різного роду систематичних збоїв в програмі (помилок, невірних даних в звітах, аварійного закриття програми) можна вважати пошкодженням бази. Найчастіше проблеми виникають внаслідок збоїв електроживлення.

Якщо Ви бачите, що залишки в ОСВ відображаються некоректно, чи з’являються цифри в базі, які тягнуться з періоду, ранішого ніж введення початкових залишків, не проводяться певні документи або ж програма 1С:Підприємство часто “зависає” чи самостійно закривається, можна спробувати виконати ремонт бази.

Обов’язково до ремонту потрібно зробити резервну копію бази 1С:Підприємство ( нам підійдуть 2 та 4 способи резервного копіювання, описані в статті).  Це потрібно для того, щоб при невдалій спробі мати можливість спробувати полагодити базу кілька разів, різними способами.

Отже, ремонт бази умовно можна розділити на грубий і тонкий. Рекомендується спочатку провести грубий ремонт, а потім тонкий – більш розширений.

Грубий ремонт проводиться за допомогою  вбудованої утиліти 1С:Підприємство – chdbfl.ехе.  1С Утиліта

Утиліта знаходиться на системному диску комп’ютера, на якому встановлене 1С:Підприємство, наприклад:

C:\Program Files\1cv8.3\bin\chdbfl.exe.

Зверніть увагу, що доцільно використовувати утиліту саме того релізу платформи, з якою використувалась дана інформаційна база.

Запускаємо утиліту, вказуємо шлях до інформаційної бази, ставимо галочку виправляти виявлені помилки і натискаємо Виконати.

1С Перевірка БД

По завершенню утиліта видасть інформацію про помилки, у даному випадку в базі помилок не знайдено.

1С Помилок не знайдено

Розглянемо тепер пошкоджену базу.  Утиліта видасть інформацію про помилки. Натискаємо Виконати -бачимо, що утиліта знаходить ушкоджені помилки дані таблиць та виправляє більшість помилок.

1С БД з помилками

Таким чином можна виконати грубий ремонт бази за допомогою утиліти.

Далі розглянемо більш тонкий ремонт цієї бази через засоби конфігуратора 1С:Підприємство.

Відкриваємо відповідну базу даних через конфігуратор, знаходимо меню Адміністрування – Тестування і виправлення. Вибираємо відповідні перевірки, які потрібно здійснити з базою даних і натискаємо Виконати. Якщо Ви не впевнені, які саме параметри тестування та виправленя обрати, залиште налаштування без змін.

1С Тестування і виправлення БД

По завершенню ремонту інформаційної бази даних конфігуратор видає службове повідомлення про зміни в базі і завершення тестування.

1С Завершення тестування БД

Зазвичай описані вище методи допомагають виправити помилки в інформаційній базі 1С:Підприємство та продовжити роботу.

 

Немає коментарів