Розрахунок авансу в UA-Бюджет

Для розрахунку авансу із заробітної плати в UA-Бюджет необхідно заповнити документ Розрахунок авансу. Він знаходиться у розділі Зарплата – Розрахунок авансу. Даний документ виконує такі функції:

  • розраховує суми авансу відповідно до встановленого способу;
  • розраховує податки, що підлягають сплаті;
  • розраховує суми до виплати співробітникам (з урахуванням утриманих податків та утримань).

Перед нарахуванням авансу необхідно перевірити коректність заповнення документу Зміна авансу.

Нарахування авансу фіксованою сумою чи відсотком від окладу

У разі встановлення способів розрахунку Фіксованою сумою, Відсотком від тарифу чи Фіксованою сумою від зворотнього, достатньо сформувати лише документ Розрахунок авансу. Для цього у новому документі в полі «Місяць взаєморозрахунків» вказуємо місяць, за який розраховуємо аванс та натискаємо кнопку Заповнити та розрахувати.

За потреби розрахунку постійних утримань при нарахуванні авансу, встановлюємо прапорець «Бере участь в розрахунку першої половини місяця» у картці відповідного Утримання (розділ НАЛАШТУВАННЯ (Зарплата) – Утримання).

У результаті отримуємо заповнений документ з розрахованими сумами.  У разі невідповідності сум при розрахунку авансу, необхідно змінити вихідні дані документом Зміна авансу.  Після цього повторно натиснути Заповнити та розрахувати. Якщо розрахунок виконаний вірно, необхідно провести документ.

Варто зауважити, що у випадку заповнення поля Підрозділ при натисканні кнопки Заповнити та розрахувати, буде розраховано аванс тільки для співробітників такого підрозділу. У цьому випадку для кожного підрозділу, за яким виконується розрахунок авансу у поточному місяці, потрібно створювати окремий документ Розрахунок авансу.

Нарахування авансу по відпрацьованому часу

Для розрахунку авансу у разі встановлення способу Розрахунком за першу половину місяця, спершу має бути заповнений та проведений Табель обліку робочого часу з періодом вводу даних про час Перша половина поточного місяця.

Далі заповнюється документ Розрахунок авансу описаною вище послідовністю.

Таким чином, в UA-Бюджет можна розрахувати аванс різними способами, як для співробітників певного підрозділу, так і для усіх співробітників установи.

Немає коментарів

Коментувати