Нарахування відпускних у BAS Бухгалтерія КОРП

924

Програма BAS Бухгалтерія КОРП відрізняється від BAS Бухгалтерія ПРОФ наявністю розширеного функціоналу обліку кадрів та заробітної плати. Однією з переваг версії КОРП є можливість відображати відпускні співробітників без попереднього розрахунку в іншій програмі або в ручному режимі.

Для розрахунку відпускних у BAS Бухгалтерія КОРП необхідно:

1. Перейти з головного меню у пункт Зарплата – Відпустки та  створити документ «Відпустка».

2. У новоствореному документі необхідно вказати місяць нарахування, організацію та співробітника.

3. На вкладці «Основна відпустка» у полі «Відпустка з» і «Відпустка по» вказуємо дату початку та дату закінчення відпустки відповідно. Після зазначення цих даних програма автоматично розрахує середній заробіток співробітника та відпускні за вказаний період відпустки.

4. Далі залишається заповнити документ підставу та вибрати спосіб виплати відпускних.

5. На вкладці «Нараховано (детально)» можна детально побачити нарахування, виконані даним документом. Для підтвердження даних розрахунків в обліку необхідно провести даний документ.

Відповіді на поширені запитання по розрахунку відпускних у BAS Бухгалтерія КОРП

1. Що робити, якщо у програмі недостатньо даних для розрахунку середнього заробітку по даному співробітнику (або розрахований програмою середній заробіток необхідно скорегувати)?

Для цього на вкладці «Основна відпустка», з правого боку від поля «Середній заробіток», необхідно натиснути на кнопку «Змінити дані розрахунку середнього заробітку» (у формі олівця). Відкриється додаткове вікно, у якому можна ввести дані про заробіток за періоди, яких не вистачає у програмі, або скорегувати результат розрахунку середнього заробітку.

2. Як відобразити компенсацію за невикористану відпустку співробітнику?

Таку компенсацію можна відобразити у програмі як документом «Відпустка», так і документом «Звільнення». Якщо відображення робити документом «Відпустка», необхідно на вкладці «Основна відпустка» прибрати відмітку «Відпустка» і встановити її навпроти пункту «Компенсація відпустки» та вказати кількість днів, за які має розрахуватися компенсація.

3. Як нарахувати матеріальну допомогу до відпустки?

Для цього на вкладці «Основна відпустка» документу «Відпустка», з правого боку від поля з кількістю днів відпустки, потрібно встановити позначку Матеріальна допомога до відпустки.  При цьому нарахується відпустка і матеріальна допомога до неї.

4. Як нарахувати співробітнику додаткову відпустку на дітей?

Для цього на вкладці «Додаткові відпустки, відгули» документу «Відпустка» необхідно встановити відмітку «Надати додаткову відпустку». Далі натиснути кнопку «Додати», вибрати вид відпустки (у даному випадку це «Додаткова відпустка на дітей») і вказати період такої відпустки.

Інші додаткові відпустки у програмі відображаються ідентично.

5. Як відобразити відгул, взятий співробітником до основної відпустки?

Для цього на вкладці «Додаткові відпустки, відгули» документу «Відпустка» необхідно встановити відмітку «Надати відгул» та зазначити кількість днів, яку необхідно відобразити у програмі як відгул.

Таким чином, в BAS Бухгалтерія КОРП можна здійснити необхідні розрахунки для відображення відпустки безпосередньо у програмі.

Для розрахунку відпускних в BAS Бухгалтерія ПРОФ можна скористатись модулем SELERA.




Немає коментарів

Коментувати