Нарахування лікарняних у BAS Бухгалтерія КОРП

954

Програма BAS Бухгалтерія КОРП відрізняється від BAS Бухгалтерія ПРОФ наявністю розширеного функціоналу обліку кадрів та заробітної плати. Однією з переваг версії КОРП є можливість відображати лікарняні листи співробітників без попереднього розрахунку в іншій програмі або в ручному режимі.

Для відображення та розрахунку лікарняних у BAS Бухгалтерія КОРП необхідно:

1. Перейти з головного меню у пункт Зарплата – Лікарняні листи та  створити документ «Лікарняний лист».

2. У новоствореному документі необхідно вказати місяць нарахування, організацію, співробітника та номер листа непрацездатності.

3. На вкладці «Головне» вказуємо причину непрацездатності, дату початку та дату закінчення періоду звільнення від роботи по цьому лікарняному листку. Після зазначення цих даних програма автоматично розрахує середній заробіток співробітника та розрахує суму лікарняного за вказаний період.

4. Далі нам залишається вибрати спосіб виплати лікарняних.

5. На вкладці «Нараховано (детально)» можна детально побачити нарахування виконані даним документом. Для підтвердження даних розрахунків в обліку необхідно провести даний документ.

Відповіді на поширені питання по нарахуванню лікарняних у BAS Бухгалтерія КОРП

1. Що робити, якщо у програмі недостатньо даних для розрахунку середнього заробітку по даному співробітнику (або розрахований програмою середній заробіток необхідно скорегувати)?

Для цього на вкладці «Головне», справа від поля «Середній заробіток», необхідно натиснути на кнопку «Змінити дані розрахунку середнього заробітку» (у формі олівця). Відкриється додаткове вікно, у якому можна ввести дані про заробіток за періоди, яких не вистачає у програмі, або скорегувати результат розрахунку середнього заробітку.

2. Як відобразити продовження листа непрацездатності по співробітнику?

Таке продовження лікарняного відображається у програмі документом «Лікарняний лист». Його можна створити за допомогою функції «Створити на підставі» з документу Лікарняний лист, який необхідно продовжити. Якщо документ продовження лікарняного уже створено, тоді потрібно на вкладці «Головне» встановити відмітку навпроти пункту «Є продовженням листа непрацездатності». Після цього необхідно вказати документ, який необхідно продовжити, за допомогою посилання «Вибрати листок непрацездатності».

3. Як вирішити причину повідомлення «Не заповнений стаж, допомоги можуть бути розраховані невірно»?

Для цього на вкладці «Головне» документу «Лікарняний лист» необхідно натиснути на посилання «Не заповнений стаж, допомоги можуть бути розраховані невірно». Відкриється додаткове вікно, у якому можна ввести інформацію про страховий стаж співробітника. Ця інформація вплине як на розрахунок лікарняних у поточному документі, так і на розрахунки лікарняних по цьому співробітнику у майбутньому.

4. Як у програмі відобразити ізоляцію співробітника у зв’язку з COVID-19?

Для цього на вкладці «Головне» документу «Лікарняний лист» необхідно вибрати причину непрацездатності «Ізоляція від COVID-19». Інші ситуації – відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, травма на виробництві, догляд за хворою дитиною, захворювання чорнобильців, карантин і т.д. –  у програмі відображаються ідентично.

5. Як застосувати пільгу при розрахунку лікарняного для донора, що має право на пільгу?

Для цього на вкладці «Оплата» документу «Лікарняний лист» необхідно встановити відмітку «Застосовувати пільги» та зазначити її тип «Донор, що має право на пільгу». Інші пільги (чорнобильців, ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, батьків хворої дитини, що постраждала від аварії на ЧАЕС, постраждалих учасників революції гідності) у програмі відображаються ідентично.

Таким чином, в BAS Бухгалтерія КОРП є можливість здійснити необхідні розрахунки для відображення лікарняних безпосередньо у програмі.

Для розрахунку лікарняних в BAS Бухгалтерія ПРОФ можна скористатись модулем SELERA.
Немає коментарів

Коментувати