Як створити та зареєструвати податкову накладну в M.E.Doc


В даній статті розглянемо як створити податкову накладну, узгодити її з контрагентом та зареєструвати в ДПС в програмі M.E.Doc.

1. Для початку потрібно налаштувати маршрут документообігу в M.E.Doc, в розділі меню Первинні документи – Налаштування обміну документами.

Потрібно обрати один з маршрутів:

  • Реєстрація-Відправка зареєстрованих контрагенту  – обираєте тоді, коли немає необхідності попередньо погоджувати накладні з контрагентом;
  • Узгодження з контрагентом-Реєстрація-Відправка зареєстрованих контрагенту – коли попереднє погодження необхідне;
  • Тільки реєстрація – коли первинний документ відправляється тільки у контролюючий орган.

2. Потрібно перевірити можливість обміну електронними документами з Вашим контрагентом, в розділі меню Довідники – Контрагенти, натиснувши Оновити дані по контрагенту. Документообіг з контрагентом можливий, якщо це вказано в колонці Документообіг.

3.Створення податкової накладної.

Відкрийте розділ Первинні документи – Реєстр податкових документів, пункт меню Файл – Створити – Податкову накладну.

Вносимо всі необхідні дані. Підсвічені поля можна редагувати.

4.Після заповнення ПН, натисніть Наступні дії – Перевірити документ та переконайтеся, що документ не містить помилок в полі Стан звіту.

5. Підпишіть ПН електронним підписом відповідальної особи, натиснувши Передати документ на підпис.

6. Після підписання ПН обираємо, кому спочатку буде відправлятися первинний документ – Відправити в ДПС чи Відправити контрагенту.

При виборі Відправити в ДПС, податкова накладна реєструється/не реєструється в ДПС – надходить  перша квитанція, в якій буде вказано, що ПН зареєстрована/не зареєстрована (з причиною відхилення). Якщо ПН зареєстрована, відправляємо ПН з квитанцією про реєстрацію контрагенту, натиснувши Наступні дії – Відправити контрагенту.

При виборі Відправити контрагенту, податкова накладна надходить до контрагента, контрагент погоджує/не погоджує ПН (вказуючи причину). Якщо ПН повертається зі статусом Погоджено, вибираємо Відправити в ДПС. Після реєстрації податковї накладної, відправляємо ПН з квитанцією контрагенту натиснувши Відправити контрагенту. Таким чином документообіг завершено.

Якщо Ви формуєте податкові накладні в обліковій системі BAS, скористайтесь модулем M.E.Doc Інтеграція для групового імпорту ПН в Медок.

Інші питання по роботі з M.E.Doc тут