Як створити, зареєструвати та відправити/отримати податкову накладну?


1. Для початку потрібно налаштувати маршрут документообігу в M.E.Doc, в розділі меню Головне меню  Первинні документи – Налаштування обміну документами – Порядок обміну документами.

Потрібно обрати один з маршрутів.

Налаштування обміну документів Медок

Пункт  Реєстрація – Відправка зареєстрованих контрагенту обираєте тоді коли у Вас не має необхідності попередньо погоджувати накладні з контрагентом.

Пункт  Узгодження з контрагентом – Реєстрація – Відправка зареєстрованих контрагенту –  коли Вам попереднє погодження необхідне.

Пункт  Тільки реєстрація –  коли первинний документ відправляється тільки у контролюючий орган.

2.Потрібно перевірити можливість обміну електронними документами з вашим контрагентом, в розіділі меню Головне меню – Довідники – Контрагенти – Оновити дані по контрагенту.

Якщо в колонці Документообіг, прописано слово Можливий, то  обмін первинними документами між вами  можливий.

Документообіг Медок

3.Створення податкової накладної. Відкрийте розділ Головне меню – Первинні документи – Реєстр первинних документів,  меню  Файл – Створити – Податкову накладну.

Створення ПН Медок

Вносимо всі необхідні дані. Поля, які підсвічені, можна редагувати.

ПН в Медок

4.Після заповнення ПН, перевіряємо і підписуємо її електронним підписом відповідальної особи.

Перевірка ПН Медок

5. Підписуємо ПН

pidpbsannya-pn

6. Після підписання ПН вибираємо кому буде відправлятися первинний документ Відправити в ДФС / Відправити контрагенту.

Вибір отримувача ПН Медок

При виборі Відправити в ДФС,  ПН  реєструється / не реєструється в ДФС – надходить  перша квитанція в якій буде вказано, що  ПН зареєстрована / не зареєстрована (причина відхилення).

Якщо ПН зареєстрована, відправляємо ПН з квитанцією про реєстрацію контрагенту , в наступних діях  доступне меню  Відправити контрагенту.

Якщо після підписання ПН  спочатку було обрано – Відправити контрагенту, то ПН надходить до контрагента, контрагент погоджує / не погоджує (причину вказує). Якщо ПН повертається зі статусом Погоджено, вибираємо Відправити в ДФС, ПН реєструється, після того відправляємо ПН з квитанцією контрагенту,натиснувши – Відправити контрагенту. Таким чином документообіг завершено.

Якщо Ви формуєте податкові накладні в обліковій системі 1С:Підприємство, скористайтесь модулем M.E.Doc Інтеграція для групового імпорту ПН в Медок.

Інші питання по ПДВ в Медок:

Питання-відповіді: розділ Електронне адміністрування ПДВ в «M.E.Doc»