З 1 вересня – нова схема приєднання до Договору про визнання е-документів з ДПС

ДПС України доводить до відома, що з 01 вересня 2020 року набирає чинності наказ Мінфіну №261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», який спрощує обмін електронними документами з контролюючими органами.

Приєднання до Договору відбувається після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання є отримання автором відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа (згідно абз. 2 п. 1 р ІІІ Порядку).

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД (суб’єктами електронного документообігу) та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Першим надісланим електронним документом вважається: податкова звітність, звітність зі сплати єдиного внеску, фінансова та статистична звітність, податкові та акцизні накладні, розрахунки коригування до податкових та акцизних накладних, заяви, довідки, витяги, договори, повідомлення, рішення та ін.

Перший документ потрібно подавати з підписами співробітників, які зареєстровані в ЄДР (зазвичай це підпис директора). Після отримання квитанції про прийняття документу або звіту приєднання до Договору про визнання електронних документів відбувається автоматично та реєструється підпис директора.  У разі анулювання сертифікату директора, реєстрація нового сертифікату директора здійснюється наступним поданням електронного документа.

За потреби делегування права підпису електронних звітів чи ПН/РК іншим особам (наприклад головному бухгалтеру) необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису в електронному вигляді за формою J/F1391103.

Договори та Повідомлення про надання інформації щодо КЕП, які були подані раніше, є чинними та продовжують діяти до виникнення підстав, описаних пункті 5 розділу III Наказу № 261.

Таким чином з 1 вересня Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів подавати не потрібно. У відповідь на Заяву надходить наступна квитанція:

Немає коментарів