Подання декларації з ПДВ та реєстрація ПН/РК у період воєнного стану

У зв’язку із запровадженням воєнного стану з 24 лютого, ДПС інформує:

Платники податків у податковій звітності з ПДВ за лютий 2022 року податкові зобов’язання та податковий кредит декларують з урахуванням наступних особливостей:

  • податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них, відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;
  • податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН та РК до них, відображаються в податковій звітності з ПДВ на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання – передачі, акти виконаних робіт/наданих послуг, тощо), складених (отриманих) платником податку за операціями з постачання та придбання товарів/послуг відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані зареєструвати в ЄРПН всі ПН та РК, реєстрація яких була відтермінована, а всі податкові зобов’язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії воєнного стану на підставі наявних у платника первинних документів, підлягають обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних ПН та РК, зареєстрованих в ЄРПН.

Також ДПС повідомляє, що форма податкової накладної / розрахунку коригування, з урахуванням змін, внесених наказом МФУ № 15 від 17.01.2022, буде доступна платникам податків після завершення воєнного стану, про що платників податків буде проінформовано додатково.

Оновлено. З 21 по 23 березня по декотрих податкових накладних почали приходити квитанції про прийом, проте вже 24.03.2022 р. по цих ПН надійшли інші квитанції із текстом “Документ не може бути прийнятий – закінчення дії форми – 28.02.2022”. При цьому статус в M.E.Doc не змінюється, тому орієнтуватись потрібно на останню квитанцію, або перевірити наявність даних податкових накладних в ЄРПН.

Окрім того, Законом України № 2118–IX від 3 березня 2022 року зазначені терміни виконання податкових обов’язків для платників податків, у яких відсутня можливість своєчасно подати звітність чи сплатити податки у зв’язку з воєнними діями:

Завантажити ввесь текст Закону № 2118–IX можна за посиланням.

Немає коментарів

Коментувати