Як заблокувати/відкликати сертифікат в програмі M.E.Doc?


Блокування сертифікату – це тимчасове призупинення його дії. Якщо раніше термін блокування сертифікату був до 90 днів, тепер він збільшений на весь період дії сертифікату. У разі, якщо заявник не звернувся щодо його відновлення до закінчення терміну дії, сертифікат анулюється.

Варіанти блокування сертифікату:

  • за телефоном (044) 206-72-30 (31) називаєте слово-пароль, яке було Вами вказане під час генерації КЕП;
  • у паперовому вигляді – створюєте заяву в системі документообігу «M.E.Doc». Для цього обираєте: «Адміністрування» – «Сертифікати»

Адміністрування-сертифікати Медок

В розділі Встановлені сертифікати на сертифікаті, який потребує блокування, клікаєте правою кнопкою миші, обираєте з контекстного меню «Заблокувати».

Блокування сертифікату Медок

Заяву, яка відкрилась, Ви заповнюєте, роздруковуєте, підписуєте і завіряєте печаткою та надаєте до центру сертифікації ключів (вул. П.Орлика 1Е, каб 104);

  • в електронному вигляді – Ви дієте за аналогією з попереднім пунктом, тільки заповнену заяву підписуєте Електронно цифровим підписом та відправляєте до центру сертифікації, як звичайний звіт (адреса відправлення заяви системою налаштовується автоматично).

Відкликання (скасування) сертифіката – дострокове припинення його дії. Відкликані сертифікати не поновлюються.

  • у паперовому вигляді – створюєте заяву в програмі «M.E.Doc». Для цього обираєте: «Адміністрування» «Сертифікати» – «Встановлені сертифікати» – на сертифікат, який потребує скасування , клікаєте правою кнопкою миші і обираєте «Скасувати».

Скасування сертифікату Медок

Заяву, яка відкрилась Ви заповнюєте, вказуєте причини скасування, роздруковуєте, керівник підписує та завіряє печаткою підприємства. Заяву подаєте до центру сертифікації ключів (вул. П.Орлика 1Е, каб. 104). До заяви скасування додаєте копію наказу (протоколу, рішення ) на новопризначену особу (завірена підписом керівника та печаткою), а також копію документа, який засвідчує дану особу (завірена власником);

  • електронну заяву – дієте  аналогічно із попереднім пунктом, але заяву підписуєте КЕП власника сертифіката та відправляєте до ЦСК України, як звичайний звіт (адреса відправлення заяви системою налаштовується автоматично).