Як заблокувати/відкликати сертифікат в програмі M.E.Doc?


Блокування сертифікату – це тимчасове призупинення його дії.

Термін блокування сертифікату поширюється на весь період дії сертифікату. У разі, якщо заявник не звернувся щодо його відновлення до закінчення терміну дії, сертифікат анулюється.

Заблокувати сертифікати ЦСК “Україна” можна 3 способами:

 1. За телефоном (044) 206-72-30 (31) – називаєте слово-пароль, яке було Вами вказане під час генерації КЕП;
 2. У паперовому вигляді – створюєте заяву в системі документообігу «M.E.Doc». Для цього обираєте: «Адміністрування» – «Сертифікати»

В розділі Встановлені сертифікати на сертифікаті, який потребує блокування, клікаєте правою кнопкою миші, обираєте з контекстного меню «Заблокувати».

Блокування сертифікату МедокВідкриється документ Лист про блокування/скасування сертифікатів, який Ви заповнюєте, роздруковуєте, підписуєте і завіряєте печаткою та надаєте до центру сертифікації ключів (вул. П.Орлика 1Е, каб 104).

Які документи потрібно надати для блокування сертифікатів в паперовому вигляді:

 • Для блокування сертифікату співробітника – співробітник звертається особисто з паспортом та надає наступні документи:
  1. Завірену копію паспорта.
  2. Оригінал листа про блокування сертифікатів, підписаний особисто.
 • Для блокування сертифікату печатки – звертається керівник або співробітник організації з паспортом та надає наступні документи:
  1. Завірену копію свого паспорта.
  2. Оригінал листа про блокування сертифікатів, підписаний керівником.
  3. Копію документа про призначення, засвідчену керівником.
 • Для блокування сертифікату директора – звертається директор особисто з паспортом та надає документи:
  1. Завірену копію паспорта.
  2. Оригінал листа про блокування сертифікатів, підписаний особисто.
 • Для блокування сертифікату ФОП – ФОП звертається особисто з паспортом та надає документи:
  1. Завірену копію паспорта.
  2. Оригінал листа про блокування сертифікатів, підписаний особисто.
 1. В електронному вигляді – Ви дієте за аналогією з попереднім пунктом, тільки заповнений Лист про блокування/скасування сертифікатів підписуєте електронним підписом та відправляєте до центру сертифікації, як звичайний звіт (адреса відправлення заяви системою налаштовується автоматично).

Відкликання (скасування) сертифіката – дострокове припинення його дії.

Відкликані сертифікати не поновлюються.

Відкликати сертифікати ЦСК “Україна” можна 2 способами:

 1. У паперовому вигляді – створюєте заяву в програмі «M.E.Doc». Для цього обираєте: «Адміністрування» – «Сертифікати» – «Встановлені сертифікати». На сертифікат, який потребує скасування, клікаєте правою кнопкою миші і обираєте «Скасувати».

Скасування сертифікату МедокВідкриється документ Лист про блокування/скасування сертифікатів, який Ви заповнюєте, роздруковуєте, підписуєте і завіряєте печаткою та надаєте до центру сертифікації ключів (вул. П.Орлика 1Е, каб 104).

Які документи потрібно надати для скасування сертифікатів в паперовому вигляді:

 • Для скасування сертифікату співробітника:
  1. Співробітник звертається особисто з паспортом та надає документи: завірену копію паспорта та оригінал листа про скасування сертифікатів, підписаний особисто.
  2. Або звертається керівник організації з паспортом та надає документи: завірену копію паспорта, завірену копію документа про призначення керівника, оригінал Повідомлення.
 • Для скасування сертифікату печатки – звертається керівник або співробітник організації з паспортом та надає документи: завірену копію свого паспорта, оригінал листа про скасування сертифікатів, підписаний керівником, та копію документа про призначення, засвідчену керівником.
 • Для скасування сертифікату директора:
  1. Директор звертається особисто з паспортом та надає документи: завірену копію паспорта та оригінал листа про скасування сертифікатів, підписані особисто.
  2. Звертається новий керівник особисто з паспортом та надає документи: завірену копію паспорта, завірену копію документа про призначення керівника, оригінал Повідомлення.
 • Для скасування сертифікату ФОП – ФОП звертається особисто з паспортом та надає документи: завірену копію паспорта та оригінал листа про скасування сертифікатів, підписаний особисто.
 1. В електронному вигляді – дієте  аналогічно із попереднім пунктом, тільки Лист про блокування/скасування сертифікатів підписуєте КЕП власника сертифіката та відправляєте до ЦСК України, як звичайний звіт (адреса відправлення заяви системою налаштовується автоматично).