Як зробити запит в ЄРПН?
Відправивши Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних, перевіряємо чи зареєстрував контрагент податкові накладні в ЄРПН. Особливо ця функція знадобиться для одержання податкових накладних, виписаних постачальником, який не користується програмою M.E.Doc. Разом з Витягом з Єдиного реєстру податкових накладних прийдуть електронні податкові накладні, які завантажаться в Реєстр первинних документів.
Отже, заходимо у Головне меню та обираємо пункт Довідки державних органів, відкриваємо Інформаційну довідку.
Наступним кроком буде вибір пункту Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних.
Зверніть увагу, код бланку Запиту для юридичних осіб починається з літери J, для фізичних осіб з літери F.
В M.E.Doc. можливі два способи заповнення запиту:
Спосіб №1 За датою:
Заповнюємо Запит, обов’язково ставимо відмітку в полі “Імпорт документів з квитанцією”.
Перевіряємо правильність заповнення та оформлення Запиту, підписуємо електронним підписом та надсилаємо до ДПС. У відповідь отримуємо Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних та електронні податкові накладні, які автоматично імпортуються в Реєстр первинних документів. Якщо у Витязі податкова накладна присутня, але в реєстр первинних документів не завантажилась, в реєстрі первинних документів потрібно перевірити, чи правильно вибраний період та очистити фільтр.
Спосіб №2 За списком користується більшою популярністю в отриманні даних з ЄРПН.
Заповнюємо запит шляхом вказування № ПН/РК, дати складання ПН/РК, ІПН (індивідуальний податковий номер) платника ПДВ, ставимо відмітку в полі “Імпорт документів з квитанцією”. Перевіряємо правильність заповнення та оформлення Запиту, підписуємо електронним підписом та надсилаємо до Державної податкової служби. У відповідь одержуємо Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних та електронні податкові накладні, які автоматично імпортуються в Реєстр первинних документів.
Зверніть увагу! Відмітка “Імпорт документів з квитанцією” обов’язково вказується для запиту на відправку документів у “M.E.Doc” із ЄРПН. Якщо не встановити дану позначку, ПН завантажуватися не будуть, що може ускладнити подальшу роботу з формування та подачі податкової звітності.