В нашому сьогоденні роль апаратних РРО поступово витісняється програмними.

Основні переваги ПРРО:

  • Спрощення процесу обліку розрахункових операцій.
  • Зниження витрат на обладнання та його обслуговування.
  • Підвищення гнучкості та ефективності у роботі з касовими операціями.
  • Можливість швидкої інтеграції з існуючими системами обліку.
  • Значно спрощує процес налаштування ПЗ.

Перехід на ПРРО – розумний крок до вашого фінансового успіху !

ПРРО Cashalot – це сучасна альтернатива класичному касовому апарату для реєстрації електронних чеків у ДПС.

Для швидкого переходу з класичного РРО на програмний у Cashalot є зручне рішення – Cashalot API Provider. Це програмний інструмент, який імітує функціонал традиційного РРО та підтримує протокол Марія-304.

Застосунок дозволяє налаштувати інтеграцію Cashalot з обліково-розрахунковою системою, що раніше використовувала класичний РРО моделі Марія-304. Завдяки цьому рішенню користувачі можуть плавно перейти на використання ПРРО Cashalot, не вносячи змін у програмний код своєї існуючої системи, за умови правильного налаштування емулятора.

Використовуючи Cashalot API Provider, користувач отримує можливість безпосередньо з обліково-розрахункової системи скористатись наступним функціоналом ПРРО Cashalot:

  • Створення, реєстрація та друк чеків продажу, повернення, та службових операцій – службового внесення та видачі.
  • Підтримка та опрацювання податкових ставок та їх літерного позначення.
  • Формування X-звіту за даними ПРРО та Z-звіту за даними ФСКО, формування операції закриття зміни.
  • Можливість роботи в режимі офлайн.
  • Формування періодичних звітів.
  • Формування звіту про реалізовані товари (послуги).
  • Відправка зареєстрованого чека покупцю за допомогою сервісів доставки Viber, SMS або E-mail.
  • Використання платіжних POS-терміналів в Cashalot для проведення безготівкової оплати перед реєстрацією фіскального чека.
  • Використання додаткових параметрів для роботи ПРРО по використанню автоматизованого друку на принтер.

Як налаштувати використання протоколу Марія-304 в Cashalot API Provider?

Для початку, необхідно переконатись, що Cashalot було оновлено  до версії 01.00.080. Далі запустіть програму для завантаження інформації про ПРРО та їх налаштування з кабінету користувача Cashalot (бек-офісу).

Для налаштування емулятора необхідно запустити файл CashalotApiProvider.exe, розташований у кореневій директорії програми Cashalot. Стан роботи емулятора можна спостерігати через його значок у системному треї. Для відкриття вікна програми, натисніть правою кнопкою миші на значок і виберіть пункт «Налаштування».

Програма містить два основних розділи для налаштування:

  • Загальні налаштування — використовується для вибору необхідного ФН ПРРО та конфігурації додаткових параметрів роботи емулятора.
  • Протокол «Марія-304» — відповідає за налаштування протоколу роботи. Користувач може обрати зручний спосіб взаємодії між обліково-розрахунковою системою та емулятором, використовуючи COM (RS232) або TCP, а також налаштувати та обрати необхідний порядок податкових груп.

Функціонал розділу “Загальні налаштування”

У розділі «Загальні налаштування» виберіть ПРРО, з яким планується взаємодія. У списку відображаються лише ті фіскальні номери програмних кас, які мають ліцензію для роботи з Cashalot.

У розділі присутні також присутні додаткові параметри:

  • Назва принтера, для друку чеків – опція, яка надає можливість автоматично обрати принтер для друку фіскальних чеків, зазначеному у налаштуваннях.
  • Друк чеків одразу на принтер – опція, яка дозволяє автоматично передавати фіскальні чеки на друк без необхідності попереднього вибору опції «Друк» користувачем.
  • Використовувати POS-термінал Cashalot – опція, яка забезпечує взаємодію з підключеним платіжним терміналом під час реєстрації фіскального чека. Налаштування термінала здійснюються в програмі Cashalot у розділі «Налаштування – Додаткове обладнання – POS-термінал».

Функціонал розділу “Протокол Марія-304”

Розділ містить параметри, що безпосередньо регулюють функціонування протоколу Марія-304. Вам слід активувати цей протокол і вибрати метод зв’язку між обліковою системою та емулятором CashalotApiProvider.exe — через TCP або COM (RS232) з’єднання.

Налаштування TCP

У полі «Хост» вкажіть адресу, де розміщений емулятор CashalotApiProvider.exe (звичайно використовується 127.0.0.1).

У полі «Порт» введіть номер порту, який забезпечує зв’язок між обліковою системою та емулятором. Ті ж параметри потрібно вказати в налаштуваннях фіскального реєстратора Марія в обліково-розрахунковій системі.

Примітка

Cashalot API Provider не призначений для роботи в багатокористувацькому або клієнт-серверному режимі. ПРРО Cashalot і емулятор Cashalot API Provider повинні бути встановлені на комп’ютері, де знаходиться клієнтська частина облікової системи та драйвер, що забезпечує її інтеграцію з фізичними РРО-пристроями.

Налаштування COM (RS232)

Зазначте назву COM порта у відповідному полі “Назва порта”, який буде використаний для роботи емулятора CashalotApiProvider.exe. У обліково-розрахунковій системі слід вказати інший порт, відмінний від зазначеного в налаштуваннях емулятора.

У полі «Швидкість передачі» вкажіть швидкість передачі даних для взаємодії через COM порт. Рекомендується вказати таке ж значення, яке ви обрали в обліковій системі.

Примітка

Якщо емулятор використовує порт COM16, для облікової системи слід вибрати COM15 або інший порт.

Для емуляції та взаємодії між COM портами необхідно використовувати емулятор COM портів  (напр. com0com або інші).

Пріоритети податків для емуляції

Розділ налаштувань протоколу включає блок для конфігурації пріоритетів податків для емуляції, який призначений для визначення порядку податкових ставок, що використовується в обліково-розрахунковій системі. Під пріоритетом розуміється певна послідовність застосування податкових груп із ставками, яка має відповідати порядку, зазначеному в обліковій програмі користувача.

Протокол Марія-304 дозволяє використовувати літерні позначення для ставок ПДВ: А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З. Кількість літер відповідає кількості податкових груп, що визначено самим протоколом. Щоб літери коректно відображалися у фіскальному чеку, вони повинні відповідати порядковому номеру податкової групи. Тобто, літера А повинна бути призначена першій податковій групі (наприклад, 1 = А, 2 = Б, 3 = В, 4 = Г і т.д.). Для налаштування літери акцизного податку потрібно активувати опцію підакцизного податку та вибрати відповідну літеру зі списку.

Стандартно користувачу надається встановлений порядок ставок в емуляторі, проте за потреби його можна змінити, натиснувши клавішу “вверх” або “вниз” та за необхідності змінити сам відсоток ставки. Для повернення початкового порядку ставок за замовчуванням необхідно натиснути на клавішу “Відновити порядок ставок”.

Примітка

До прикладу, якщо в обліковій системі встановлено, що першою ставкою є 14%, а другою — 20%, то в налаштуваннях CashalotApiProvider потрібно вказати той же порядок. Неправильний порядок може призвести до того, що ставки не будуть коректно передані з програми до CashalotApiProvider при формуванні чека, або будуть передані неправильно.

Немає коментарів

Коментувати