Огляд конфігурації “BAS Бухгалтерія” (ч. 2)

14 138

З першої частини огляду конфігурації “BAS Бухгалтерія” Ви вже дізнались про основні відмінності в інтерфейсі редакції та деякі з можливостей налаштування ведення обліку. Продовжимо наш огляд.

Розділ «Банк і каса»

Документи, що відображають рух безготівкових коштів, знаходяться в журналі “Банківські виписки”.

В “BAS Бухгалтерія” документи “Платіжне доручення вхідне” і “Платіжне доручення вихідне”, замінено документами “Надходження на банківський рахунок” і “Списання з банківського рахунку” відповідно. За допомогою додаткового модуля можна налаштувати автоматичний обмін платіжними документами з системами “Клієнт-банк”.

Кадровий облік

Документи, що стосуються обліку кадрів (прийом на роботу, переведення, звільнення з організації) формуються на кожного працівника окремо. Вид зайнятості працівника (основне місце, зовнішнє або внутрішнє сумісництво) вказується безпосередньо в наказі про прийом і може бути змінено при кадровому переміщенні. Тобто є можливість змінити основне місце роботи в організації без створення документу звільнення та нового прийому на роботу.

Документ “Кадрове переміщення” може також фіксувати кадрові зміни без зміни нарахувань. Спрощено заповнення даних про планові соцвнески в кадрових документах – тепер лише вказується категорія ЄСВ в документі “Прийом на роботу”.

Реалізовано механізм спрощеного обліку кадрів (розділ Головне – Параметри обліку – Співробітники і Зарплата). При його використанні кадрові документи не створюються, всі дані по працівнику вказуються у картці співробітника. При застосуванні спрощеного кадрового обліку немає можливості збереження історії змін. При потребі під час роботи Ви можете повернутися до повного обліку кадрів.

Нарахування заробітної плати

У “BAS Бухгалтерія” розширений функціонал з обліку часу. Можна ввести кілька виробничих календарів, а кожній із організацій – створити основний графік роботи. Розрахунок часу (календарні дні, відпрацьований час, норма за місяць) проводиться у документі «Нарахування заробітної плати» автоматично, згідно створеного графіка та/або виробничого календаря.

Всі дані в документі “Нарахування заробітної плати” розраховуються автоматично при початковому заповненні. Розрахувати або перерахувати дані в документі відтепер можна навіть не записуючи його.

Проте, в конфігурації “BAS Бухгалтерія” не ведеться табель обліку робочого часу та не розраховуються автоматично лікарняні, відпускні, відрядження. Для їх автоматичного розрахунку Ви можете скористатись нашою розробкою Модуль розрахунку лікарняних та відпускних Selera.

Якщо ж в налаштуваннях активовано спрощений режим кадрового обліку, то всі нарахування співробітника вводяться в документі одним рядком (і без потреби доповнювати якимось іншими реквізитами). Обмеженням даного режиму є можливість використання тільки окладу по днях, індексації та фіксованих нарахувань без перехідних нарахувань. Перейти до повного обліку можна в будь-який момент.

Проводки по нарахованій заробітній платі створюються в документі нарахування (при його проведенні), або окремим документом “Відображення зарплати в бухгалтерському обліку” в кінці періоду. Вести облік по розрахунках з персоналом можна як по кожному працівнику, так і в загальному по всіх працівниках організації.

Виплата заробітної плати

Виплата заробітної плати через банк і касу здійснюється окремими документами: “Відомість в банк” і “Відомість в касу”. Документи “Відомість на виплату зарплати” із попередньої редакції залишено для перегляду попередніх даних і більше не застосовуються.

“Відомість в банк” і “Відомість в касу” фіксує взаєморозрахунки зі співробітниками та по ПДФО. Відомість “Перерахування внесків ФОТ” фіксує взаєморозрахунки по внесках у фонди. При цьому документи “Списання з банківського рахунку” та “Видаткові касові ордери” на виплату зарплати або перерахування податків формують тільки проводки в бухгалтерському обліку.

Депонована, але невиплачена заробітна плата оформлюється окремим документом “Депонування заробітної плати”.

Отже, в конфігурації “BAS Бухгалтерія” бачимо зручний та інтуїтивно зрозумілий для користувача інтерфейс, який дозволяє швидко почати роботу з програмою.

Якщо Вам потрібна допомога по роботі з “BAS Бухгалтерія”, замовте консультацію і ми Вам зателефонуємо