Як перепровести документи в 1С:Підприємство Бухгалтерія 2.0
Важливим статусом документів 1С:Підприємсто.Бухгалтерія 2.0 є «проведення». Проведений документ робить записи в усі облікові регістри, в тому числі формує бухгалтерські проводки. Також ця процедура запускає ряд складних механізмів по розрахунку:
- курсової різниці по валюті;
- першої події по ПДВ;
- оплачених авансів по бухгалтерським рахункам 3711, 6811;
- списання матеріальних цінностей по методу FIFO, LIFO чи за середньою.
Для запису та проведення документів в “Бухгалтерія 2.0” існують такі кнопки:
- «Записати» – записує документ без формування проводок;
- «Провести» – записує документ та формує бухгалтерські проводки;
- «Провести і закрити» – записує документ, формує бухгалтерські проводки і закриває сам документ.
Відповідні рухи по проведеному документу зберігаються в журналі бухгалтерських проводок. Їх можна побачити натиснувши на кнопку «Дт-Кт».
При розпроведенні документу – скасовуються бухгалтерські проводки та видаляються записи з відповідних регістрів.
Розпровести документ можна через випадаюче меню, що з’являється після натискання кнопки «Ще». Після цього можна повторно провести документ.
Інколи при закритті періоду, не закривається той чи інший рахунок, не нараховується амортизація і т.п. В таких випадках для відновлення хронології потрібно перепровести документи за відповідний період.
Для таких задач в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 існує модуль «Групове перепроведення документів», який знаходиться в Головному меню –> «Операції» – > «Сервіс».
Після запуску групового перепроведення програма запропонує:
- обрати організацію;
- вибрати період, який треба перепровести;
- поставити відмітку зупинки перепроведення при помилці;
- натиснути кнопку «Виконати».
Після виконання групового перепроведення 1С:Підприємство повідомить про результати роботи: кількість проведених документів та помилки, які виникли в ході роботи.
Увага! Групове перепроведення документів є незворотньою процедурою, тому перед цим рекомендуємо обов’язково створити резервну копію бази або скористатись сервісом резервного копіювання
Оскільки перепроведення відновлює хронологію документів по партіям, виплаченим авансам, це може призвести до змін в оборотно-сальдовій відомості. Рекомендуємо цю процедуру проводити перед закриттям місяця та формуванням регламентної звітності. Також після закриття місяця рекомендуємо встановити дату заборони зміни даних кінцем відповідного місяця.
Перейти: всі статті по Бухгалтерія 2.0