Як вибрати конфігурацію 1С

559

korobki-1sВраховуючи постійні зміни законодавства та великий об’єм інформації, який опрацьовує бухгалтер підприємства, без облікової системи не обійтися.

Беззаперечним лідером систем обліку залишається 1С:Підприємство. За роки роботи фірми 1С створила масу конфігурацій, що вирішують різнопланові прикладні задачі. До вибору 1С, як до проекту майбутнього  будинку, потрібно підходити дуже зважено та обдумано.

Бухгалтерський і управлінський облік

Найбільш поширеною конфігурацією є 1С:Бухгалтерія для України (БУ), яка дозволяє вести бухгалтерський та податковий облік і підійде більшості підприємств України. Особливістю 1С:БУ є  ведення синтетичного обліку, формування регламентної звітності. Дана конфігурація дозволяє виконувати основні задачі бухгалтерії, зокрема: каса, банк, облік послуг, ТМЦ і основних засобів, просте виробництво. Також ведеться кадровий облік та розрахунок зарплати, щоправда графіки роботи, лікарняні і відпускні формуються в напівручному режимі. В 1С:БУ не ведеться управлінський облік.

При потребі в управлінському обліку найкращим вибором буде 1С:Управління торговим підприємством» (УТП), яка підходить для підприємств, що здійснюють будь-які види комерційної діяльності. В 1С:УТП окрім розділення на бухгалтерський та управлінський облік, передбачене ведення кадрів, розширений модуль заробітної плати з формуванням складних графіків та автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних та інших видів нарахувань. Програма має розгорнуту аналітичну звітність і дозволяє об’єднати одразу кілька напрямків діяльності підприємства.

Бюджетна сфера

Для бюджетних організацій використовується 1С:Підприємство 8. Комплексний облік для бюджетних установ України, яка дозволяє вести облік в розрізі джерел фінансування, кодів КПКВ та КЕКВ, формувати кошториси та плани асигнувань, розраховувати складну зарплату та вести кадри. Дозволить спростити взаємодію з веб-порталом використання публічних коштів  Є-дата та електронною системою публічних закупель Prozorro.

Сільське господарство

Для підприємств,  які працюють в галузі сільського господарства існує спеціалізована конфігурація 1С:Підприємство 8. Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України, яка дозволяє вести облік в тваринництві, рослинництві та птахівництві. Окрім того, є можливість обліковувати транспортні витрати, зокрема витрати пального та відрядну зарплату, автоматизувати розрахунок паїв. Наявний розширений аналіз затрат із гнучким механізмом розподілення на собівартість сільськогосподарської продукції. Дана конфігурація є де факто стандартом для сільськогосподарських організацій в Україні.

Управління персоналом

При великій кількості працівників, різнопланових графіках, складних видах нарахувань, в тому числі по виробничим нарядам, при необхідності вести управлінську заробітну плату та створювати свої нарахування використовують конфігурацію  1С:Підприємство 8. Зарплата та Управління Персоналом для України.  Тут наявний розширений кадровий облік з відповідною аналітичною звітністю.  Для взаємодії із конфігурацією 1С:БУ розроблений обмін зарплатних проводок по рахунку 661.

Управлінський облік

Для управлінських задач без формування бухгалтерських проводок реалізована конфігурація 1С:Підприємство 8. Управління невеликою фірмою для України  (УНФ), яка орієнтована в основному на підприємців, що займаються виробництвом, торгівлею чи надають послуги. УНФ дозволяєрозраховувати зарплату, в тому числі по відрядним нарядам, вести затрати із розподіленням на товар, послугу чи виготовлену продукцію, вести облік в декількох валютах, обмінюватися з власним інтернет-магазином, підключати різнопланове торгівельне обладнання, формувати розширену аналітичну звітність, звітність по зарплаті, ПДВ чи єдиному податку. Крім того, є можливість експортувати інформацію в 1С:Бухгалтерія для України для подальшого формування бухгалтерських проводок.

Роздрібні магазини

Конфігурація 1C: Роздріб орієнтована на роздрібні магазини.  Характеризується: потужною системою знижок, зручним та функціональним робочим місцем касира; широким спектром торгівельного обладнання, що під’єднується до програми; розгалуженою звітністю по продавцях, продажах по днях тижня та годинам дня. Розроблений обмін між іншими конфігураціями – 1С:Управління торгівлею та 1С:Бухгалтерія для України. До обмежень можна віднести: одну валюту обліку, зазвичай гривню; відсутність взаєморозрахунків з контрагентами.

Крупні торгові компанії

1С: Управління торгівлею (УТ)  – орієнтована на крупні компанії із розгалуженою структурою. Конфігурація дозволяє працювати із заказами, обмінюватися даними з планшетами торгових  представників та будувати аналітичну звітність по продажам, закупкам та взаєморозрахункам. Для ведення бухгалтерського обліку та формування регламентної звітності існує обмін з конфігурацією «Бухгалтерія для України»

Кількість користувачів 1С (схема ліцензування)

Схема ліцензування 1С наступна: Ви можете придбати основну конфігурацію (коробку 1С), розраховану на одного чи 5 користувачів та додаткові клієнтські ліцензії. При цьому дешевше придбати комплект на 5 користувачів ніж ліцензію на конфігурацію + 4 додаткових ліцензії на робочі місця. Таке ж правило діє і на додаткові ліцензії: чим більше –  тим дешевше вартість окремої ліцензії. Робочі ж місця можуть бути підключені напряму або через термінальний доступ.

Якщо Ви сумніваєтесь, яка платформа зручніша 1С 7.7 чи 1С 8.3, ознайомтесь з наступними статтями:

Відмінності 1С 7.7 та 1С 8.3 (частина 1)

Відмінності 1С 7.7 та 1С 8.3 (частина 2)

Для наступних конфігурацій: 1С:Бухгалтерія, 1С:Зарплата і управління персоналом, 1С:Управління невеликою фірмою, 1С:Комплексний облік для бюджетних організацій існують дешевша версія  (Базова) і повнофункціональна (ПРОФ). Детальніше в наступній статті:

Чим відрізняються Базова і ПРОФ версії 1С

Ознайомитись з детальнішим описом конфігурацій та їх вартістю Ви можете в прайсі 1С

Якщо у Вас залишилися запитання,  звертайтеся  в компанію «Портфель»

Немає коментарів