Як вибрати конфігурацію 1С:Підприємство

815

Враховуючи постійні зміни законодавства та великий об’єм інформації, який опрацьовує бухгалтер підприємства, без облікової системи не обійтися.

Беззаперечним лідером систем обліку залишається 1С:Підприємство. До вибору конфігурації, як до проекту майбутнього  будинку, потрібно підходити дуже зважено та обдумано.

Бухгалтерський облік

Найбільш поширеною конфігурацією є 1С:Підприємство. Бухгалтерія (БУ), яка дозволяє вести бухгалтерський та податковий облік і підійде більшості підприємств України. Особливістю конфігурації є ведення синтетичного обліку, формування регламентної звітності. Бухгалтерія дозволяє виконувати основні задачі бухгалтерії, зокрема: каса, банк, облік послуг, ТМЦ і основних засобів, просте виробництво. Також ведеться кадровий облік та розрахунок зарплати, щоправда графіки роботи, лікарняні і відпускні формуються в напівручному режимі. В 1С:Підприємство. Бухгалтерія не ведеться управлінський облік.

Торгові підприємства та управлінський облік

При потребі в управлінському обліку найкращим вибором буде 1С:Підприємство. Управління торговим підприємством» (УТП), яка підходить для підприємств, що здійснюють будь-які види комерційної діяльності. В УТП окрім розділення на бухгалтерський та управлінський облік, передбачене ведення кадрів, розширений модуль заробітної плати з формуванням складних графіків та автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних та інших видів нарахувань. Програма має розгорнуту аналітичну звітність і дозволяє об’єднати одразу кілька напрямків діяльності підприємства.

Сільське господарство

Для підприємств,  які працюють в галузі сільського господарства існує спеціалізована конфігурація 1С:Підприємство. Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства, яка дозволяє вести облік в тваринництві, рослинництві та птахівництві. Окрім того, є можливість обліковувати транспортні витрати, зокрема витрати пального та відрядну зарплату, автоматизувати розрахунок паїв. Наявний розширений аналіз затрат із гнучким механізмом розподілення на собівартість сільськогосподарської продукції. Дана конфігурація є де факто стандартом для сільськогосподарських організацій.

Управління персоналом

При великій кількості працівників, різнопланових графіках, складних видах нарахувань, в тому числі по виробничим нарядам, при необхідності вести управлінську заробітну плату та створювати свої нарахування використовують конфігурацію  1С:Підприємство. Зарплата та Управління Персоналом.  Тут наявний розширений кадровий облік з відповідною аналітичною звітністю.  Для взаємодії із конфігурацією Бухгалтерія розроблений обмін документами із ЗУП.

Управлінський облік

Для управлінських задач без формування бухгалтерських проводок реалізована конфігурація 1С:Підприємство. Управління невеликою фірмою для України  (УНФ), яка орієнтована в основному на підприємців, що займаються виробництвом, торгівлею чи надають послуги. УНФ дозволяєрозраховувати зарплату, в тому числі по відрядним нарядам, вести затрати із розподіленням на товар, послугу чи виготовлену продукцію, вести облік в декількох валютах, обмінюватися з власним інтернет-магазином, підключати різнопланове торгівельне обладнання, формувати розширену аналітичну звітність, звітність по зарплаті, ПДВ чи єдиному податку. Крім того, є можливість експортувати інформацію в 1С:Підприємство. Бухгалтерія для подальшого формування бухгалтерських проводок.

Роздрібні магазини

Конфігурація 1C:Підприємство. Роздріб орієнтована на роздрібні магазини.  Характеризується: потужною системою знижок, зручним та функціональним робочим місцем касира; широким спектром торгівельного обладнання, що під’єднується до програми; розгалуженою звітністю по продавцях, продажах по днях тижня та годинам дня. Розроблений обмін з іншими конфігураціями – Управління торгівлею та Бухгалтерія. До обмежень можна віднести: одну валюту обліку, зазвичай гривню; відсутність взаєморозрахунків з контрагентами.

Крупні торгові компанії

1С:Підприємство. Управління торгівлею (УТ)  – орієнтована на крупні компанії із розгалуженою структурою. Конфігурація дозволяє працювати із заказами, обмінюватися даними з планшетами торгових  представників та будувати аналітичну звітність по продажам, закупкам та взаєморозрахункам. Для ведення бухгалтерського обліку та формування регламентної звітності існує обмін з конфігурацією Бухгалтерія.

Кількість користувачів 1С:Підприємство (схема ліцензування)

Схема ліцензування 1С:Підприємство наступна: Ви можете придбати основну конфігурацію, розраховану на одного чи 5 користувачів та додаткові клієнтські ліцензії. При цьому дешевше придбати комплект на 5 користувачів ніж ліцензію на конфігурацію + 4 додаткових ліцензії на робочі місця. Таке ж правило діє і на додаткові ліцензії: чим більше –  тим дешевше вартість окремої ліцензії. Робочі ж місця можуть бути підключені напряму або через термінальний доступ.

Якщо Ви досі сумніваєтесь, яка версія  1С:Підприємство зручніша – 7.7 чи 8.3, ознайомтесь з наступними статтею:

Відмінності 1С:Підприємство 7.7 та 8.3

Для наступних конфігурацій: Бухгалтерія, Зарплата і управління персоналом, Управління невеликою фірмою, існують дешевша версія  (Базова) і повнофункціональна (ПРОФ). Детальніше в наступній статті:

Чим відрізняються Базова і ПРОФ версії

Ознайомитись з детальнішим описом конфігурацій та їх вартістю Ви можете в прайсі 1С:Підприємство

Якщо у Вас залишилися запитання,  звертайтеся  в компанію «Портфель»

Замовити консультацію
Немає коментарів