Як вибрати конфігурацію “1С:Підприємство”
4 781Враховуючи постійні зміни законодавства та великий об’єм інформації, який опрацьовує бухгалтер підприємства, без облікової системи не обійтися.
Беззаперечним лідером систем обліку залишається “1С:Підприємство”. До вибору конфігурації, як і до проекту майбутнього будинку, потрібно підходити дуже зважено та обдумано.
Бухгалтерський облік
Найбільш поширеною конфігурацією є “1С:Підприємство. Бухгалтерія” (БУ), яка дозволяє вести бухгалтерський та податковий облік і підійде більшості підприємств України. Особливістю конфігурації є ведення синтетичного обліку, формування регламентної звітності.
“Бухгалтерія” дозволяє виконувати основні задачі бухгалтерії, зокрема: ведення каси, бану, облік послуг, ТМЦ і основних засобів, просте виробництво. Також ведеться кадровий облік та розрахунок зарплати, щоправда графіки роботи, лікарняні і відпускні формуються в напівручному режимі. В “1С:Підприємство. Бухгалтерія” не ведеться управлінський облік.
Примітка. З метою розширення функціоналу програми компанією “Портфель“ розроблено додаткові модулі і розробки для конфігурації “Бухгалтерія“ редакції 2.0, зокрема: модуль для автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних та ведення табеля обліку робочого часу; обробка імпорту даних з систем “Клієнт–банк“; модуль перевірки контрагентів і працівників та інші.
Подивитися демо–версію “Бухгалтерія“ 2.0
Торгові підприємства та управлінський облік
При потребі в управлінському обліку найкращим вибором буде “1С:Підприємство. Управління торговим підприємством” (УТП), яка підходить для підприємств, що здійснюють будь-які види комерційної діяльності. В УТП окрім розділення на бухгалтерський та управлінський облік, передбачене ведення кадрів, розширений модуль заробітної плати з формуванням складних графіків та автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних та інших видів нарахувань. Програма має розгорнуту аналітичну звітність і дозволяє об’єднати одразу кілька напрямків діяльності підприємства.
Сільське господарство
Для підприємств, які працюють в галузі сільського господарства існує спеціалізована конфігурація “1С:Підприємство. Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства”, яка дозволяє вести облік в тваринництві, рослинництві та птахівництві. Окрім того, є можливість обліковувати транспортні витрати, зокрема витрати пального та відрядну зарплату, автоматизувати розрахунок паїв. Наявний розширений аналіз затрат із гнучким механізмом розподілення на собівартість сільськогосподарської продукції. Дана конфігурація є де факто стандартом для сільськогосподарських організацій.
Управління персоналом
При великій кількості працівників, різнопланових графіках, складних видах нарахувань, в тому числі по виробничим нарядам, при необхідності вести управлінську заробітну плату та створювати свої нарахування використовують конфігурацію “1С:Підприємство. Зарплата та Управління Персоналом”. Тут наявний розширений кадровий облік з відповідною аналітичною звітністю. Для взаємодії із конфігурацією “Бухгалтерія” розроблений обмін документами із ЗУП.
Управлінський облік
Для управлінських задач без формування бухгалтерських проводок реалізована конфігурація “1С:Підприємство. Управління невеликою фірмою для України” (УНФ), яка орієнтована в основному на підприємців, що займаються виробництвом, торгівлею чи надають послуги. УНФ дозволяє: розраховувати зарплату, в тому числі по відрядним нарядам, вести затрати із розподіленням на товар, послугу чи виготовлену продукцію, вести облік в декількох валютах, обмінюватися з власним інтернет-магазином, підключати різнопланове торгівельне обладнання, формувати розширену аналітичну звітність, звітність по зарплаті, ПДВ чи єдиному податку. Крім того, є можливість експортувати інформацію в “1С:Підприємство. Бухгалтерія” для подальшого формування бухгалтерських проводок.
Подивитися демо-версію “Управління невеликою фірмою”
Кількість користувачів “1С:Підприємство” (схема ліцензування)
Схема ліцензування “1С:Підприємство” наступна: Ви можете придбати основну конфігурацію, розраховану на одного чи 5 користувачів та додаткові клієнтські ліцензії. При цьому дешевше придбати комплект на 5 користувачів ніж ліцензію на конфігурацію + 4 додаткових ліцензії на робочі місця. Таке ж правило діє і на додаткові ліцензії: чим більше – тим дешевше вартість окремої ліцензії. Робочі ж місця можуть бути підключені напряму або через термінальний доступ.
Якщо Ви досі сумніваєтесь, яка версія “1С:Підприємство” зручніша – 7.7 чи 8.3, ознайомтесь з наступною статтею: Відмінності “1С:Підприємство” 7.7 та 8.3
Для наступних конфігурацій: “Бухгалтерія”, “Зарплата і управління персоналом”, “Управління невеликою фірмою”, існує дешевша версія (Базова) і повнофункціональна (ПРОФ). Детальніше в наступній статті: Чим відрізняються Базова і ПРОФ версії
Ознайомитись з детальнішим описом конфігурацій та їх вартістю Ви можете в прайсі “1С:Підприємство”
Якщо у Вас залишилися запитання, звертайтеся в компанію «Портфель»