Виплата та депонування зарплати в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

16 532

В конфігурації Бухгалтерія 2.0 документ “Відомість на виплату зарплати” замінили на документи Відомості в банк” для безготівкового розрахунку на зарплатні картки співробітників і “Відомості в касу” для видачі зарплати готівковими коштами.

Виплата зарплати в 1С БУ 2.0

Виплата зарплати через банк

Для виплати зарплати через банк необхідно перейти в розділ Зарплата і кадри / Виплата зарплати / Відомості в банк” і натиснути кнопку “Створити”.

У відкритому документі “Відомість в банк” необхідно заповнити наступні поля:

 • Організація” – заповнюється автоматично;
 • Підрозділ” – заповнюється, якщо виплачується зарплата певного підрозділу організації;
 • Зарплатний проект” – заповнюється, якщо є угода між банком і вашим підприємством про виплату заробітної плати, премій та інших платежів співробітникам за допомогою пластикових карт;
 • Виплачувати” – заповнюється видом виплат, який визначить правила і порядок заповнення документа;
 • Місяць виплати” – заповнюється місяцем, за який виплачується зарплата.
 • Табличні частини документа заповнюються автоматично за допомогою кнопки “Заповнити“.

Відомість на виплату ЗП в 1С БУ 2.0

Щоб вибрати вид виплат для заповнення документу, необхідно праворуч від реквізиту “Виплачувати” натиснути на кнопку “Вибрати зі списку” (стрілка вниз) і далі внизу списку натиснути на гіперпосилання “Показати всі“.

Відомість на виплату ЗП через банк 1С БУ 2.0

У довіднику “Види виплат” існують зумовлені види виплат:

 • Чергова виплата” або “Чергова виплата з погашенням боргів” – підготовка до виплати зарплати за місяць виплати або за всі попередні місяці;
 • Аванс” – оформлення авансових виплат в розмірі встановлених фіксованих сум кожному співробітнику. В даному виді виплати необхідно провести попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суму виплат. За замовчуванням розрахунок проводиться за методом “від зворотного”;
 • Аванс за попереднім розрахунком” – оформлення авансових виплат за попереднім розрахунком за першу половину місяця. В даному виді виплати необхідно провести попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суму виплат;
 • Депоненти” – підготовка до виплати депонованих раніше сум;
 • Дивіденди” – підготовка до виплати дивідендів.

Крім перерахованих видів виплат, користувач може самостійно створити в довіднику “Види виплат” виплати, які, умовно можна назвати міжрозрахунковими – це виплати по конкретним нарахуванням (наприклад “Разова премія“).

Для виплати зарплати через банк для співробітників повинні бути задані особові рахунки, на які перераховується зарплата. Ці рахунки вказуються в картці фізичної особи в розділі “Особові рахунки співробітників за зарплатними проектами“. При цьому з одним банком може бути укладено декілька договорів.

При заповненні відомості в банк заповнення сумами виплат можливе як за окремим зарплатним проектом, так і без урахування проекту (за всіма особовими рахунками співробітників).

4

5

На підставі такої відомості можна ввести документ “Списання з банківського рахунку” і зареєструвати виплату відразу по всім співробітникам, що є в документі.

Виплата зарплати через касу

Для виплати зарплати через касу в “1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0” необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри / Виплата зарплати / Відомості в касу” і скористатися кнопкою “Створити“.

У відкритому документі “Відомість в касу” в шапці необхідно заповнити наступні поля:

 • Організація” – заповнюється автоматично;
 • Дата” – автоматично заповнюється поточною датою;
 • Номер” – автоматично заповнюється після проведення документа;
 • Підрозділ” – заповнюється, якщо необхідно нарахувати зарплату певного підрозділу організації;
 • Виплачувати” – заповнюється видом виплат, який визначить правила і порядок заповнення документа;
 • Місяць нарахування” – вказується місяць, за який необхідно виплатити заробітну плату співробітникам;
 • “Коментар” при необхідності заповнюється коментарями до документа;
 • Табличні частини документа заповнюються автоматично за допомогою кнопок “Заповнити“:

Відомість виплати заробітної плати 1С БУ 2,0

На підставі такої відомості можна ввести документ “Видатковий касовий ордер” і зареєструвати виплату відразу по всім співробітникам, що є в документі.

Конфігурація “Бухгалтерія 2.0” дозволяє сформувати комплект видаткових ордерів для виплати заробітної плати окремо по кожному співробітнику за допомогою обробки “Виплата зарплати видатковими ордерами“. Щоб скористатися обробкою, необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри / Сервіс / Виплата зарплати видатковими ордерами”.

7

8

У формі обробки слід вказати платіжну відомість, заповнити статтю руху грошових коштів і дату формування касових ордерів. У табличній частині обробки слід зазначити співробітників, для яких будуть формуватися видаткові касові ордери. Комплект видаткових касових ордерів формується автоматично натисненням на кнопку “Створити документи“. Для проведення цих касових ордерів слід натиснути на кнопку “Провести документи”.

Депонування, виплата та списання депонента

Невиплачена вчасно заробітна плата може бути депонована. Для реєстрації цього факту призначений документ “Депонування зарплати“. Щоб створити документ необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри / Виплата зарплати / Депонування і натиснути кнопку “Створити” або сформувати з документу “Відомість в касу” за допомогою кнопки “Створити на підставі“.

Депонування ЗП в 1С БУ 2.0

Дані можуть бути заповнені автоматично по кнопці “Заповнити” по залишках не виданої заробітної плати. Документ при проведенні також формує проводки по відображенню депонування в бухгалтерському обліку. З документа можна сформувати друковану форму реєстру депонованих сум.

При обліку депонованої заробітної плати слід дотримуватися такої схеми:

 1. Спочатку вводиться документ “Відомість в касу“.
 2. Якщо виплата здійснюється окремими касовими ордерами, то формуються ордера по співробітниках, які отримали зарплату.
 3. На підставі відомості вводиться документ “Депонування зарплати“. У документі слід залишити тільки тих співробітників, які не отримали заробітну плату.
 4. Після цього на підставі документа “Відомість в касу” можна ввести видатковий касовий ордер на виплату за відомістю.

Для виплати депонента оформляється документ “Відомість в касу” або “Відомість в банк” з видом виплати “Депоненти“.

Депоненти в 1С БУ 2.0

Таким чином здійснюється виплата нарахованої заробітної плати в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 через банківські рахунки працівників або готівкою через касу підприємства.

Перейти: всі статті по Бухгалтерія 2.0

8 коментарів
 1. Нас 13.12.2020 о 15:22

  Скільки відомостей на видачу з/пл. можна створити на підприємстві?

  • ПортфельПортфель 14.12.2020 о 11:41

   Доброго дня. Кількість відомостей за період необмежена. При цьому автоматичне заповнення можливе в розрізі Підрозділів, Зарплатних проектів і Видів виплати.

 2. Галина 27.08.2020 о 13:29

  не формуется відомость на виплату заробітної плати через банк .Що можно зробити ?

  • ПортфельПортфель 27.08.2020 о 14:59

   Доброго дня. Перевірте чи проведене нарахування заробітної плати за обраний період та чи внесені Особові рахунки співробітників за зарплатними проектами

 3. Татьяна 25.08.2017 о 23:00

  Добрый день! Я не могу сделать выплату через кассу, не заполняется ведомость в кассу, только через банк, только ведомость в банк заполняется. Что можно сделать?

  • AdminpfПортфель 29.08.2017 о 10:01

   Доброго дня! Створіть будь ласка Відомість на виплату зарплати через касу (Зарплата і кадри / Виплата зарплати / Відомості в касу). Якщо у Вас ще виникнуть запитання по 1С:Підприємство звертайтесь за тел. (097) 333 39 23 (095) 333 39 23 – спеціаліст по Вашій конфігурації Віталій

   • Алла 03.03.2020 о 19:46

    Добрий день! При створенні Відомості на виплату заробітної плати через касу – всі кнопки в документі неактивні. До того працювало нормально. Підкажіть, будь-ласка, що можна зробити?

    • ПортфельПортфель 04.03.2020 о 11:27

     Доброго дня. Кнопки можуть бути неактивні у Відомості на виплату заробітної плати, якщо є пов’язані документи (касовий) або закритий період для редагування