Відображення зарплати в бухгалтерському обліку в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

18 588

Формування відображення зарплати в бухгалтерському обліку в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 реалізовано в двох варіантах:

  1. При проведенні документа “Нарахування зарплати” – проводки не можуть бути змінені або переглянуті в самому документі;
  2. Іншим документом “Відображення зарплати в бухгалтерському обліку” по завершенню періоду – результати розподілу сум по проводках можуть бути відкориговані.

Порядок формування проводок задається в настройках обліку заробітної плати. Для того, щоб проводки формувались окремим документом, відкрийте меню Зарплата і кадриНастройка обліку зарплати вкладку Відображення в обліку та проставте галочку Проводки з відображення в бухгалтерському обліку формуються наприкінці періоду.

Правило проведення будь-якого нарахування або утримання в бухгалтерському обліку задається спеціальним шаблоном – способом відображення. Ці шаблони зберігаються в довіднику “Способи відображення зарплати в регламентованому обліку” (меню Зарплата і кадри – Довідники та настройки). Ви можете змінювати та створювати власні способи відображення: для цього натисніть Створити, вкажіть довільне Найменування, Рахунки Дт та Кт та аналітику по рахунку витрат.

Також вкажіть порядок відображення ЄСВ ФОП з цих нарахувань:

  • тим же способом, що і нарахування;
  • як основне нарахування співробітника;
  • особливим способом (вказується, яким саме).

Після створення необхідних Способів відображення, поверніться у вікно Настройки обліку зарплати по організації, в якому можна налаштувати формування проводок наступними способами:

  • для всіх співробітників організації в полі Спосіб відображення – оберіть потрібний зі списку;
  • за підрозділами – перейдіть на посилання Настройка відображення за підрозділами, натисніть Створити, вкажіть Підрозділ та відповідний Спосіб відображення:

  • по кожному співробітнику – перейдіть на посилання Настройка відображення за співробітниками, натисніть Створити, вкажіть Співробітника та відповідний Спосіб відображення:

В цьому ж вікні Настройки обліку зарплати перейдіть у вкладку Податки та внески, натисність на посилання Додаткові настройки внесків та перейдіть на вкладку Статті витрат внесків. Тут необхідно вказати статті витрат для внесків ЄСВ ФОП по задіяних рахунках витрат.

Після цих налаштувань Ви можете проводити документ Нарахування зарплати, якщо Ви обрали перший варіант відображення (див. початок статті) та створити окремий документ, якщо Ви обрали другий варіант. У цьому випадку відкрийте меню Зарплата і кадри – Відображення зарплати в бухгалтерському обліку та натисність Створити. Оберіть місяць, по якому повністю нарахована заробітна плата та натисніть Заповнити:

Документ сформує всі необхідні проводки та аналітику по витратних рахунках, при цьому Ви можете безпосередньо в документі відкоригувати необхідні поля при виявленні помилки.

Таким чином Ви можете самостійно налаштувати Відображення зарплати в бухгалтерському обліку в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0.

Для надійного захисту інформації в 1С:Підприємство пропонуємо скористатись сервісом резервного копіювання інформаційної бази.
Немає коментарів