Відмінності 1С:Підприємство 7.7 та 8.3 (частина 1)
Програма «1С:Підприємство 8.3» існує вже більше 15 років, але досі багато користувачів «1С:Підприємство 7.7.» все ще сумніваються щодо переходу на платформу 8.3. Небажання апгрейду пояснюється налагодженою роботою з програмою та додатковими витратами на нову версію.
До очевидних переваг «1С:Підприємство 8.3» можна віднести наступні:
- миттєві оновлення обліку та регламентної звітності на відміну від «1С:Підприємство 7.7.»;
- інтуітивний інтерфейс з можливістю сховати непотрібні розділи з екрану, залишивши тільки необхідні документи та звіти;
- менша вартість та більша доступність програмістів під платформу 8.3;
- вміння працювати з «1С:Підприємство 8.3» більш затребувані на ринку праці бухгалтерів;
- стабільність роботи програми – у вісімки відсутній процес переіндексації файлів при аварійному закритті програми, що суттєво економить час та нерви;
- безпека даних – отримати фінансову інформацію підприємства, відкривши базу даних сімки може навіть школяр по першому запиту гугла;
- можливість використання нових технологій: обміну з інтернет-майданчиками, мобільними додатками, сервісами АРІ та інше;
- повноцінне використання сучасних комп’ютерів та операційних систем, оскільки сімка коректно працює тільки на старій операційній системі Windodws XP.
Також в «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» реалізовано масса додаткових функцій, яких не вистачало у версії 7.7:
Облік торгових операцій
У «1С:Підприємство. Бухгалтерія» можна вести облік по складах в кількісному і кількісно-сумовому значенні, в тому числі облік по партіях. При необхідності цю функцію можна відключити. В разі зміни роздрібних цін є можливість зробити переоцінку товарів через документ «Переоцінка товарів в роздрібній торгівлі». Цікавим нововведенням 8-ї версії є можливість вести облік товарів (по вартості придбання, або продажу) в автоматизованих і неавтоматизованих торгових точках.
А ще у «1С:Підприємство. Бухгалтерія» реалізована функція ведення обліку оборотної тари: поворотної і власної.
Роздрібна торгівля
На відміну від 7-ї версії, в якій облік товарів в роздрібній торгівлі здійснюється тільки в цінах продажу, «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» підтримує ведення обліку товарів як за роздрібними цінами (цінами продажу), так і за закупівельними.
Робота з цінами
У «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» є можливість працювати з різними типами цін:
- закупівельна
- оптова
- роздрібна та ін.
Також можна створювати декілька категорій цін (оптові або роздрібні) і «прив’язувати» їх до певного контрагента.
Банківські та касові операції
У «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» можна зробити аналіз за статтями руху грошових коштів в розрізі банківських та касових операцій.
Додано функцію розрахунків з підзвітними особами: готівкою (через касу) і безготівкою (через банк з використанням банківських карток).
Основні засоби
В 1С:Підприємство 7.7 при нарахуванні амортизації основних засобів (ОЗ) можна вказати лише один рахунок і одну статтю витрат, а при нарахуванні амортизації у 8-й версії реалізована можливість розподілу суми амортизації за різними рахунками і статтями витрат згідно із зазначеними коефіцієнтами. Також є функція створення сезонних графіків нарахування зносу.
Розрахунки з контрагентами
В «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» реалізовано налаштування аналітичного обліку по рахунках розрахунків. Є можливість проаналізувати заборгованість в розрізі кожної прихідної або видаткової накладної. При формуванні відповідних документів можливе використання як загальних для всіх контрагентів цін, так і індивідуальних для окремого договору.
Зарплата і кадри
У 8-й версії дещо автоматизований кадровий документообіг. Виплата зарплати працівникам здійснюється через касу або банк (на банківські картки). Для розрахунку зарплати можна створювати довільну кількість видів нарахувань із зазначенням способів розрахунку: фіксованою сумою, відсотком і т.д. Автоматизовано розрахунок сум податків і внесків. Також можливо налаштувати додаткові параметри утримань (аліменти, виконавчий лист тощо). Формування платіжних документів на виплату заробітної плати відбувається автоматично.
Облік виробництва
Нові документи в «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» в розділі виробництво:
- «Вимога – накладна»,
- «Звіт виробництва за зміну»,
- «Акт про надання виробничих послуг».
Налаштовано облік зворотних відходів, є облік випуску напівфабрикатів, автоматизовано облік зустрічних послуг з боку підрозділів підприємства. Можна вести облік випуску продукції за давальницькими схемами, розраховувати собівартість продукції по підрозділах.
Податковий облік
З нововведень «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» – поява документів, що дозволяють змінювати податкове призначення запасів або витрат. Облік податку на прибуток можна вести по 2-х напрямках: за видами податкової діяльності і за статтями податкових декларацій. Додані багато форм звітності, як: звіт з праці, звіт про наявність вакансій, звіт за кількістю працівників, звіт про прийнятих працівників та ін. Але головне, «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» відрізняється зручним індивідуальним налаштуванням ОСВ, які можна зберігати і користуватись при подальшій роботі.
Нові засоби контролю і сервісу
Для зручності користувачів в «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» встановлено режим перевірки відповідності показників податкових декларацій, за допомогою якого ви можете знаходити помилки, допущені при формуванні та складанні звітів.
Шляхом перевірки «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія» дозволяє виконати аналіз даних на відповідність програмній методології обліку і нормам чинного законодавства, виявити помилки у веденні обліку, виявити можливі причини їх виникнення та отримати рекомендації щодо виправлення. Всі проміжні розрахунки зберігаються для того, щоб в майбутньому їх можна було проаналізувати за допомогою спеціальних звітів. В результаті користувач бачить чітку залежність між введеними ним даними і результатами розрахунків.
Початок роботи з «1С:Підприємство 8.3. Бухгалтерія»
Щоб розпочати роботу з 1С:Підприємство 8.3, користувачі 7-ої версії повинні здійснити перехід (апгрейд). Зробити це можна за ціною, зменшеною на вартість придбаної версії 7.7 (але не менше половини вартості 1С:Підприємство 8.3).
Незабаром в другій частині розглянемо відмінності між 8-ою і 7-ою версією на рівні технологічної платформи.