Налаштування графіків роботи в UA-Бюджет

15 045

Програма “UA Бюджет” для бюджетних установ дозволяє автоматизувати облік робочого часу. Розглянемо початкові налаштування, необхідні для обліку відпрацьованого часу та варіанти заповнення графіків роботи співробітників.

Початкові налаштування

Перш за все, потрібно вказати налаштування обліку, які стосуються розрахунку заробітної плати. Для цього оберіть розділ Нормативно-довідкова інформація (Зарплата) – Налаштування обліку – Розрахунок зарплати. На мал. вказані налаштування, які зазвичай застосовуються.

Налаштування обліку Розрахунок ЗП

Окрім того, в Налаштування обліку-Налаштування складу нарахувань і утримань, при потребі відмітьте галочками можливість застосування погодинної оплати, нарахування нічних та використання кількох видів часу в графіку роботи.

Налаштування складу нарахувань і утримань

Для того, щоб вказати відсоток доплати за роботу в нічний час, потрібно в Налаштування обліку-Значення показників доплати за роботу в нічний і вечірній час вказати відсотки доплат (при відсутності доплат за вечірній час, вкажіть довільний відсоток у даному полі).

Значення показників доплати

Виробничий календар

Для того, щоб налаштувати графіки роботи, потрібно заповнити виробничий календар, який реєструє вихідні, передсвяткові та святкові дні, дані записуються один раз на рік.

Відкрийте розділ Кадри-Виробничі календарі. В списку відобразиться один календар з кодом Укр.

Натисніть змінити zminiti для редагування та Заповнити за замовчуванням. Щоб перенести святковий день, натисніть правою кнопкою миші на цьому дні, виберіть Перенести день та вкажіть дату, на яку буде здійснене перенесення. При цьому святковий день, який був перенесений, потрібно відмітити вихідним (у нашому прикладі на 7 січня натиснути правою кнопкою миші, обрати Змінити день – Неділя ). Перенесіть святкові дні, що припадають на вихідні, за ввесь рік та натисність Записати та закрити.

Виробничий календар

Після проведення виробничого календаря потрібно налаштувати графіки роботи співробітників. Розглянемо найпоширеніші з них.

П’ятиденка (повний робочий день)

Відкрите розділ Кадри – Графіки роботи співробітників – Створити та вкажіть у полі Найменування – П’ятиденка (назва може бути довільна). Оберіть посилання Змінити параметри. Відкриється вікно Налаштування графіка роботи. Програма проставить 8 робочих годин (галочка Явка) з понеділка по п’ятницю. Після цього натисність Готово.

Створення графіку роботи

Натискніть кнопку Заповнити. Графік заповниться згідно виробничого календаря та кількості робочих годин, вказаних в налаштуванні графіка роботи. Натисніть Записати та закрити.

Графік п'ятиденка

Зверніть увагу, що перш за все створюється основний графік – п’ятиденка або ж шестиденка, тому що деякі графіки налаштовуються на підставі основного. Наприклад, графік роботи Неповний робочий день 20 год (півставки).

Для заповнення цього графіку вкажіть:

  • спосіб заповнення графіка – по тижнях;
  • враховувати свята;
  • неповний робочий час – неповний робочий день;
  • рахувати норму за іншим графіком – п’ятиденка;
  • проставте по 4 год роботи з Пн по Пт.
  • натисність кнопку Готово та Заповнити.

Згідно цих налаштувань графік заповниться відповідно до даних про робочі та святкові дні у виробничому календарі, по 4 год в робочі дні, при цьому зарплата буде нараховуватись за нормою 40 год в тиждень.

Пятиденка 0,5

Окрім того, можна налаштувати графік роботи співробітників, які працюють позмінно, в тому числі в нічні години.

Для налаштування змінного графіка вкажіть:

  • спосіб заповнення графіка – за циклів довільної довжини;
  • вкажіть кількість робочих годин по добах: в полі Явка час роботи, який оплачується по тарифу, в полі Нічні – час, за який здійснюється доплата;
  • в полі Види часу відмітьте галочками Явка та Нічні;
  • натисність кнопку Готово та Заповнити.

Змінний графік

Отже, в програмі UA Бюджет ми можемо налаштувати графіки роботи для того, щоб в подальшому автоматично заповнювати Табель обліку робочого часу та нараховувати заробітну плату співробітникам.

Немає коментарів

Коментувати