Звіти з аналізу ПДВ в 1С:Підприємство.Бухгалтерія 2.0
Програмне забезпечення “1С:Підприємство. Бухгалтерія”, редакція 2.0 дозволяє вести облік операцій з податку на додану вартість. Для підвищення ефективності роботи бухгалтера з податковим кредитом та податковим зобов’язанням у програмі передбачені спеціалізовані звіти з аналізу вхідного та вихідного ПДВ.
Спеціалізовані звіти з аналізу ПДВ знаходяться в розділі меню Звіти – Звіти з ПДВ.
Перевірка суми вхідного ПДВ
Даний звіт дозволяє провести аналіз сум вхідного ПДВ за період, кратний місяцю. У звіті можна перевірити відповідність сум податку на додану вартість сумам зареєстрованих податкових документів за період, у розрізі операцій відвантаження/повернення. При цьому сума вхідного ПДВ визначається відповідно до договору.
Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань
Даний звіт дозволяє провести аналіз сум очікуваного і підтвердженого вхідного ПДВ за період, кратний місяцю. У звіті можна проаналізувати відповідність сум очікуваного податку на додану вартість сумам, підтвердженим податковими документами, за обраний період, у розрізі:
- операцій відвантаження/повернення,
- ставок, рахунків обліку ПДВ,
- видів діяльності ПДВ,
- господарської діяльності.
При цьому, сума очікуваного вхідного ПДВ буде відповідати ПДВ, визначеному згідно з умовами договору, тільки після виконання реєстрації авансів.
Перевірка суми податкових зобов’язань
Даний звіт дозволяє провести аналіз сум вихідного ПДВ за період, кратний місяцю. У звіті можна проаналізувати відповідність сум податку на додану вартість сумам зареєстрованих податкових документів за період, у розрізі операцій відвантаження/повернення. При цьому сума зобов’язань з ПДВ визначається відповідно до договору.
Очікуваний і підтверджений ПДВ продажів
Даний звіт дозволяє провести аналіз сум очікуваного і підтвердженого вихідного ПДВ за період, кратний місяцю. У звіті можна проаналізувати відповідність сум очікуваного зобов’язання з податку на додану вартість сумам, підтвердженими податковими документами, за період у розрізі:
- операцій відвантаження/повернення,
- ставок ПДВ,
- рахунків обліку ПДВ.
При цьому, сума очікуваного вихідного ПДВ буде відповідати ПДВ визначеному згідно з умовами договору, тільки після виконання реєстрації авансів.
Таким чином, “1С:Підприємство. Бухгалтерія” 2.0 дає можливість бухгалтеру швидко та зручно проаналізувати суми вхідного та вихідного ПДВ.
Примітка. Для платників ПДВ розроблено спеціальний модуль звірки ІПН контрагентів з сайтом ДФС в 1С:Підприємство для уникнення помилок при формуванні та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань.