Резерви відпусток в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

В даній статті ми розглянемо схему нарахування сум відпускних за рахунок резерву на прикладі типової конфігурації 1С:Підприємство.Бухгалтерія 2.0. Стаття також буде актуальною і для конфігурації «Управління торговим підприємством (УТП)» ред. 1.2 і «Управління виробничим підприємством (УПП)» ред. 1.3.

1. Щоб включити в конфігурації можливість роботи з резервом відпусток потрібно виконати наступні налаштування: в розділі Головне меню – Зарплата і кадри – Довідники та настройки – Настройки обліку зарплати на вкладці «Відображення в обліку» поставити відмітку «Використання резерву відпусток» та вказати «Коефіцієнт резерву відпусток».

Важливо! В конфігураціях «Управління торговим підприємством» і «Управління виробничим підприємством» дане налаштування здійснюється в регістрі відомостей «Параметри розрахунку зарплати організацій», а коефіцієнт налаштовується в однойменному регістрі відомостей «Коефіцієнт резерву відпусток».

2. При нарахуванні відпускних за рахунок резерву, не здійснюється контроль за наявністю і сумою нарахованого раніше резерву. Щоб сума нарахувань не перевищувала суму резерву, повинен бути встановлений «Коефіцієнт резерву відпусток». В рамках коефіцієнту відпускні розраховуються за рахунок резерву, на решту – нараховуються витрати.

Примітка! Коефіцієнт використання резерву відпусток можна встановлювати щомісяця. Значення коефіцієнту може бути від 1 (при цьому вся сума відпускних і ЄСВ ФОП з них нараховується за рахунок резерву відпусток) до 0 (резерв відпусток не використовується). Якщо даний коефіцієнт не заповнено, то вважається, що він дорівнює 1.

3. Нарахування резерву. Проводки Дт 23, 91, 92, … Кт 471 здійснюються ручними операціями. Вказується лише Сума БО. Суми ПО не вказуються ні по дебету, ні по кредиту. Податкове призначення за дебетом вказується. При цьому потрібно розуміти, що оскільки Сума ПО не вказана, витрати в Декларацію не потраплять, незалежно від того, яке податкове призначення буде вказано.

Для рахунків 92-94 рекомендуємо вказувати податкове призначення “Негосп.”, тому що воно більш точно класифікує витрату. Проте, може бути зазначено будь-яке податкове призначення, на вибір користувача.

Для рахунків 23, 91 має бути зазначено податкове призначення, що збігається з податковим призначенням продукції, що випускається, тобто “Опод. ПДВ” або “Неопод. ПДВ, будь-яка госп.”.

Для 91-го рахунку може бути вказано також податкове призначення “Пропорц. Опод. ПДВ”. Зазначення ​​податкового призначення витрат, що відповідає податковому призначенню виробленої продукції, необхідне для коректного розрахунку «бухгалтерської» собівартості (тому що податкове призначення є також аналітикою бухгалтерського обліку).

При цьому податкова собівартість продукції не збільшиться на суму резерву, оскільки в проводці Сума ПО = 0.

Нараховуємо відпускні за рахунок резерву документом «Нарахування зарплати».

При використанні резерву, відпускні та ЄСВ ФОП з них в бухгалтерському обліку нараховуються за рахунок резервів відповідно до коефіцієнту (в даному прикладі коефіцієнт 0,6):

Дт 471 Кт 661 (651) (відображається тільки в бухгалтерському обліку).

На вкладках “Нарахування” і “Внески ФОП” відображаються проводки згідно налаштувань без урахування резерву. Розбиваються тільки підсумкові проводки, які Ви можете побачити тільки в “проводках”.

Примітка. В 1С:Підприємство. Бухгалтерія відпусні та лікарняні розраховуються вручну, для автоматичного розрахунку скористайтесь модулем для нової редакції 2.0.

Немає коментарів

Коментувати