Прийом працівників на роботу в 1С:Бухгалтерія для України 2.0

2 665

В конфігурації 1С8:Бухгалтерія для України 2.0 передбачена можливість вести облік не тільки різного роду нарахувань співробітникам організації, а й оформляти прийом на роботу співробітника, формувати кадрові документи. У даній статті розглянемо прийом на роботу і створення нового працівника у вигляді покрокової інструкції.

Необхідно відзначити, що в даній конфігурації існує два способи ведення кадрового обліку: повний і спрощений. Спрощений варіант не дає можливості створювати кадрові документи, накази друкуються безпосередньо з картки співробітника.

Для включення можливості ведення повноцінного обліку кадрів виконаємо спеціальну настройку програми: розділ Головне – Параметри обліку:

1С БУ 2.0 Параметри обліку

Переходимо на вкладку «Співробітники і зарплата» і ставимо відмітку в розділі «Кадровий облік» на «Повний»:

1С БУ 2.0 Співробітники і зарплата

Установки виконані, розглянемо порядок прийому на роботу співробітника на основну посаду і за сумісництвом.

Прийом співробітника на основну роботу

Для того щоб оформити прийом на роботу в 1С8:Бухгалтерія 2.0 переходимо в розділ: Зарплата і кадри – Прийоми на роботу:

1С БУ 2.0 Зарплата і Кадри

Натискаємо кнопку «Створити» і починаємо заповнювати в документі основні дані:

1С БУ 2.0 Прийом на роботу

  • В поле «Підрозділ» – підрозділ організації, де співробітник буде здійснювати трудову діяльність, якщо підрозділу немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) створюємо новий потрібний нам підрозділ.
  • В поле «Посада» – посаду прийнятого співробітника. Якщо її немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) заводимо нову:

1С БУ 2.0 створення посади

  • В поле «Співробітник» – співробітник організації, якого приймаємо на роботу згідно з трудовим договором. Натискаємо на кнопку «Створити» і вводимо в довідник нового співробітника:

1С БУ 2.0 Створення співробітника

Заповнюємо необхідні дані: ПІБ, дата народження, код за ДРФО, стать.

Проводимо документ і повертаємось до документу «Прийом на роботу».

Вибираємо «Вид зайнятості»«Основне місце роботи», переходимо до розділу «Нарахування» і натиснувши на кнопку «Додати» вибираємо необхідні нам нарахування та їхній розмір оплати.

7

Вказуємо категорію ЄСВ для працівника і можна проводити документ.

1С БУ 2.0 категорії застрахованих осіб

Прийом співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом.

Оформимо в конфігурації 1С8:Бухгалтерія для України прийом співробітника за внутрішнім сумісництвом. Відзначимо, що одна фізична особа може укладати з організацією відразу кілька трудових договорів. У такому випадку для правильного заповнення персоніфікованої звітності та довідок з ПДФО фізичну особу не дублюємо, а на кожен трудовий договір заводимо нового співробітника. Оскільки фізична особа вже працює в організації, програма повідомляє, що знайдена людина зі схожим ім’ям. Натискаємо кнопку «Так, це той, хто мені потрібен» і особисті дані будуть заповнені автоматично:

Створення співробітника 1С БУ 2.0

Вибираємо вид зайнятості – Внутрішнє сумісництво:

10

За аналогією відображаємо вид нарахування, розмір заробітної плати, категорію ЄСВ і проводимо документ.

Прочитавши дану статтю, Ви вже знаєте як прийняти працівника на роботу за основним місцем роботи і по внутрішньому сумісництву в програмі 1С8:Бухгалтерія для України редакція 2.0.

Всі статті по 1С, розділ Бухгалтерія для України 2.0

Немає коментарів