Прийом працівників на роботу в “1С:Підприємство. Бухгалтерія” редакція 2.0

11 715

У даній статті розглянемо прийом на роботу в конфігурації “Бухгалтерія” редакція 2.0 та створення нового працівника у вигляді покрокової інструкції.

Необхідно відзначити, що в даній конфігурації існує два способи ведення кадрового обліку: повний і спрощений. Спрощений варіант не дає можливості створювати кадрові документи, накази друкуються безпосередньо з картки співробітника.

Для включення можливості ведення повноцінного обліку кадрів виконаємо спеціальну настройку програми: розділ Головне – Параметри обліку. Переходимо на вкладку «Співробітники і зарплата» і ставимо відмітку в розділі «Кадровий облік»: Повний.

1С БУ 2.0 Співробітники і зарплата

Установки виконані, розглянемо порядок прийому на роботу співробітника на основну посаду і за сумісництвом.

Прийом співробітника на основне місце роботи

Для того, щоб оформити прийом на роботу в “Бухгалтерія” ред. 2.0, перейдіть в розділ: Зарплата і кадри – Прийоми на роботу. Натисність кнопку «Створити» і заповніть в документі наступні дані:

  • В поле «Підрозділ» – підрозділ організації, де співробітник буде здійснювати трудову діяльність, якщо підрозділу немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) створіть новий підрозділ.
  • В поле «Посада» – посаду прийнятого співробітника. Якщо її немає у випадаючому списку, то по кнопці «+» (створити) заведіть нову:

1С БУ 2.0 створення посади

  • В поле «Співробітник» – співробітник організації, якого приймаєте на роботу згідно з трудовим договором. Натисність на кнопку «Створити» і внесіть в довідник нового співробітника:

1С БУ 2.0 Створення співробітника

Заповніть необхідні дані: ПІБ, дату народження, код за ДРФО (ідентифікаційний код), стать. Натисніть «Записати та закрити» та поверніться до документу «Прийом на роботу».

Примітка. Для перевірки коректності ідентифікаційного коду фізичної особи при записі нового співробітника та уникнення в подальшому помилок в звітах 1ДФ та ЄСВ, скористайтесь обробкою перевірки ІПН.

Оберіть «Вид зайнятості»«Основне місце роботи», на вкладці «Нарахування» натисніть кнопку «Додати», оберіть необхідні нарахування та вкажіть розмір оплати.

7

В нижній частині цього вікна оберіть Категорію застрахованих осіб (ЄСВ) для працівника і можна проводити документ.

1С БУ 2.0 категорії застрахованих осіб

Прийом співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом

Оформимо в конфігурації Бухгалтерія” ред. 2.0 прийом співробітника за внутрішнім сумісництвом.

Відзначимо, що одна фізична особа може укладати з організацією відразу кілька трудових договорів. У такому випадку для правильного заповнення персоніфікованої звітності та довідок з ПДФО фізичну особу не дублюємо, а на кожен трудовий договір заводимо нового співробітника.

Оскільки фізична особа вже працює в організації, програма повідомляє, що знайдена людина зі схожим ім’ям. Натискаємо кнопку «Так, це той, хто мені потрібен» і особисті дані будуть заповнені автоматично:

Створення співробітника 1С БУ 2.0

Вибираємо вид зайнятості – Внутрішнє сумісництво:

10

За аналогією з прийомом на основне місце роботи відображаємо вид нарахування, розмір заробітної плати, категорію ЄСВ і проводимо документ.

Таким чином Ви можете прийняти працівника на роботу за основним місцем роботи і по внутрішньому сумісництву в програмі “1С:Підприємство. Бухгалтерія” ред. 2.0.

Перейти: Як подати повідомлення про прийняття працівника на роботу

Немає коментарів