Прийом на роботу в 1С:Комплексний облік для бюджетних установ 2.1

Конфігурація 1С8:Комплексний облік для бюджетних установ ред. 2.1 дозволяє автоматизувати облік кадрів та облік робочого часу.

На підставі документів прийому на роботу, документів обліку робочого часу та інших кадрових документів (відпустки, лікарняні, невиходи, відрядження та ін.), а також планових та разових нарахувань формується власне розрахунок заробітної плати, тому коректне внесення цих даних грає важливу роль в подальшій роботі бухгалтера по зарплаті.

В цій і наступних статтях розглянемо послідовність дій, які потрібно виконати для того, щоб нарахувати і виплатити заробітну плату співробітнику, починаючи з внесення його даних в базу до відображення в регламентованому обліку.

Початкові налаштування

Перш за все, потрібно вказати налаштування обліку, які стосуються розрахунку заробітної плати. Для цього оберіть розділ Нормативно-довідкова інформація – Налаштування обліку – Розрахунок зарплати. На мал. вказані налаштування, які зазвичай застосовуються.

Налаштування розахунок ЗП 1С Бюджет

Окрім того, в Налаштування обліку-Налаштування складу нарахувань і утримань потрібно відмітити можливість застосування погодинної оплати, нарахування нічних та використання кількох видів часу в графіку роботи.

Налаштування складу нарахувань і утримань 1С Бюджет

Якщо на підприємстві оплачуються нічні години, потрібно в Налаштування обліку-Значення показників доплати за роботу в нічний і вечірній час вказати відсотки доплат.

Налаштування нічних в 1 Бюджет

Виробничий календар

Для того, щоб налаштувати графіки роботи, потрібно заповнити виробничий календар, який реєструє вихідні, передсвяткові та святкові дні, дані записуються один раз на рік.

Відкрийте розділ Кадри-Виробничі календарі. В списку відобразиться один календар з кодом Укр.

Натисніть змінити zminiti для редагування та Заповнити за замовчуванням. Щоб вказати певний день святковим, натисніть правою кнопкою миші на цьому дні, виберіть Змінити день – Свято. Вказавши святкові дні, натисність Записати та закрити.

Виробничий календар 1С Бюджет

Після проведення виробничого календаря потрібно налаштувати графіки роботи співробітників. Розглянемо найпоширеніші з них.

П’ятиденка

Відкрите розділ Кадри – Графіки роботи співробітників – Створити та вкажіть у полі Найменування – П’ятиденка. Оберіть посилання Змінити параметри. Відкриється вікно Налаштування графіка роботи. Програма проставить 8 робочих годин (галочка Явка) з понеділка по п’ятницю. Після цього натисність Готово.

Створення графіку роботи в 1С Бюджет

Натискніть кнопку Заповнити. Графік заповниться згідно виробничого календаря та робочих годин, вказаних в налаштуванні графіка роботи. Натисніть Записати та закрити.

Графік п'ятиденка в 1С Бюджет

Зверніть увагу, що перш за все створюється основний графік – п’ятиденка або ж шестиденка, тому що деякі графіки налаштовуються на підставі основного. Наприклад, п’ятиденка 0,5 (півставки):

Налаштування графіка на півставки 1С Бюджет

Окрім того, можна налаштувати графік роботи співробітників, які працюють позмінно, в тому числі в нічні години.

Змінний графік 1С Бюджет

Наступний етап – внесення даних співробітників. В конфігурації 1С8:Комплексний облік для бюджетних установ багато інформації містяться в довіднику Фізичні особи, тому спочатку рекомендуємо його заповнити. Як і в інших конфігураціях 1С, існує два довідники – фізичні особи та співробітники, причому співробітник створюється на основі фізичної особи. Якщо особа працює на кількох посадах, створюється кілька співробітників з різними параметрами оплати, при цьому в довіднику фізичні особи даний працівник записується лише один раз.

Фізичні особи

Відкрийте розділ Кадри – Фізичні особи. Внесіть обов’язкові поля П.І.Б. та ідентифікаційний код співробітника. Якщо особа має інвалідність, пройдіть за посиланням Інвалідність, пільги, проставте галочку Є довідка про інвалідність та вкажіть дані посвідчення. В подальшому ця відмітка вплине на нарахування ЄСВ.

Якщо особа має двох і більше дітей, пройдіть за посиланням Сім’я, натисніть кнопку Додати, внесіть в нове поле Дитина за потреби її П.І.Б, та обов’язково дату народження дитини.

Створення фізичної особи 1С Бюджет

Для того, щоб внести стаж для сплати лікарняних, надбавки за вислугу років та ін. потрібно пройти за посиланням Трудова діяльність. В поле Дата відліку потрібно внести дату прийому на роботу, якщо ж у працівника є стаж з попередніх місць роботи вказати кількість років та місяців, відпрацьованих раніше. Загальний стаж буде додаватись.

Облік стажу в 1С Бюджет

Тепер у нас є всі необхідні дані для створення документу Прийом на роботу співробітника.

Відкрийте розділ Кадри – Прийом співробітника та натисніть Створити. В полі Співробітник натисніть … відкриється довідник Співробітники. Натисніть Створити та виберіть фізичну особу – потрібного нам працівника. Натисність Записати та закрити.

Створення співробітника в 1С Бюджет

Потім внесіть обов’язкові поля у вкладці Посада. Зверніть увагу на поле Вид зайнятості. Якщо людина працює на двох посадах на підприємстві, створіть ще один прийом на роботу, нового співробітника на підставі тієї ж фізичної особи та вкажіть у цьому полі Внутрішнє сумісництво.

Прийом на роботу в 1С Бюджет

У вкладці Оплата вкажіть Вид тарифного розряду (оплата рахується по відпрацьованим годинам, дням чи по тарифу), суму окладу. В полі Графік оберіть графік, який ми створювали раніше. Внесіть КЕКВ, оберіть джерело фінансування та вкажіть кількість ставок.

Прийом на роботу в 1С Бюджет

Таким чином, можна зареєструвати наказ про прийом на роботу в 1С8:Комплексний облік для бюджетних установ України та роздрукувати його.

В наступній статті ми розглянемо як налаштувати в програмі планові та одноразові надбавки та доплати (нічні, надбавку за вислугу років, премії, допомоги і т.ін.).

 

2 коментарі
  1. Оксана 16.01.2021 о 14:15

    Як змінити в програмі погодинний тариф? 1С Бухгалтерія для України 2.0

    • ПортфельПортфель 16.01.2021 о 16:11

      Доброго дня. Для зміни погодинного тарифу створіть документ Кадрове переведення, поставте галочку Змінити умови оплати праці, в табличній частині додайте Оплата за годинним тарифом та вкажіть нову суму.

Коментувати