Перевірка на використання токенів в квитанції №1 при подачі звітності

З 16 квітня 2019 року сервер ДФС на звіти, які підписані електронними ключами, розміщеними не на захищених носіях інформації (токенах), надсилає Квитанцію №1 з попередженням:

«Додатково повідомляємо: особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).» 

Згадана квитанція має наступний вигляд:

 

Вказане попередження  не впливає на обробку та прийняття електронної звітності. Подібні квитанції отримують всі платники податків незалежно від видавця сертифікатів ЕП та програми, в якій сформовано звіт.

Важливо! З листопада 2020 року використання захищених носіїв особистих ключів стане обов’язковим. Оскільки сертифікати електронного підпису видаються на рік чи на два, рекомендуємо генерувати нові ЕП вже на захищених токенах.

Примітка!  Для генерації кожного секретного ключа потрібен окремий токен.

Нормативна база! Відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”, електронний підпис повинен зберігатися в захищеному носії (токені), вказана ознака міститься в сертифікаті ЕП.

Немає коментарів